Zuzana Mikulcová chystá mezinárodní album a představuje první singl

Zuzana Mikulcová chystá mezinárodní album a představuje první singl

Zuzana Mikulcová chystá mezinárodní album a představuje první singl

Zuzana Mikulcová chystá mezinárodní projekt, který odstartuje v Čechách a na Slovensku

Jako první ukázka vznikl singl a videoklip s názvem Nádeje

Slovenská zpěvačka a skladatelka Zuzana Mikulcová se těší v Čechách i na Slovensku čím dál větší popularitě. Poslední album Dievča sklidilo příznivé kritiky na Slovensku a úspěšné české turné potvrdilo, že i zde má čím dál větší zázemí. Nyní přichází se zcela unikátním mezinárodním projektem Fúzie, kde spojuje umělce z Čech, Slovenska a Maďarska. Jedná se o projekt, který posluchači přiblíží různorodé umělce i jejich země, a to po hudební i vizuální stránce. Jako první představuje singl s příznačným názvem „Nádeje“, který bude otevírat chystané album.

„Píseň ‚Nádeje‘ je moje srdcovka. Napsala jsem ji po jedné probdělé noci s přáteli ze školních časů, kteří ztratili ideály o životě i lidech. Já se zase naopak snažím v lidech vidět to pozitivní. Proto vznikly ‚Nádeje‘, abychom je neztráceli,“ prozrazuje o novém singlu Zuzana.

Spoluautorem hudby a producentem singlu „Nádeje“ je dlouholetý spolupracovník Zuzany Andrej Hruška (Celeste Buckingham, Lucie Bílá, Katarína Málikova). Videoklip vznikl v režii Dominika Janovského v Zuzanině rodném městě Rimavské Sobotě.

Zuzana Mikulcová má na kontě již dvě autorská alba a na slovenské scéně se těší velké oblibě. Žánrově spojuje její autorský projekt slovenské texty s pop-soulem a s prvky elektronické hudby. Jako host vystoupila před Lisou Simone a José Jamesem ve Slovenském rozhlase a Jamesi Bluntovi hostovala v NTC v Bratislavě. V loňském roce nahrála s rappery Vecem a Tonem S (Ultrazvuk) skladbu „Tváre slobody“ k výročí sametové revoluce, kterou prezentovali na Koncertech pre všímavých – cenách Bílá vrána. Představila se také na vystoupeních Peter Lipa – 75 let v plném nasazení, cenách Via Bona Nadace Pontis, Igric 2019, v televizních pořadech Advent 2016 na RTVS, Legendy popu, Zlaté časy a jako hudební host vystoupila v relaci Trochu jinak v SND a jinde. V roce 2010 se stala „Novou tváří slovenského jazzu“. Jako autorka se také podílela na aktuálním albu Lucie Bílé – Ta o mně.

„V čase karantény jsem udělala takové mini Fúzie s názvem #nahrajmi a vyzvala jsem kamarády a fanoušky, aby mi poslali nějaké nahrávky. Prostřednictvím sociálních sítí jsme si mohli zahrát alespoň na dálku a mohli společně tvořit. Má to skvělé ohlasy, což mě nesmírně těší,“ dodává zpěvačka o svých aktivitách.

Nový singl ‚Nádeje‘, který vznikl na Slovensku v době koranavirové karantény, vychází na domácím labelu Tranzistor v distribuci firmy Supraphon.

Linky: Web: www.zuzanamikulcova.com