Zpěvačka a herečka Nelly prožila v Mayské vesnici rituál Mayů

Zpěvačka a herečka Nelly prožila v Mayské vesnici rituál Mayů

Zpěvačka a herečka Nelly prožila v Mayské vesnici rituál Mayů

Nelly se během dovolené v Mexiku podařilo dostat na místa, která jsou pro mnohé jen snem. Zkusila na vlastní kůži rituál Mayů na poloostrově Yucatán.

„Setkání s dětmi v Mayské vesnici je zatím můj nejsilnější zážitek. Člověk si díky tomu začne vážit toho, co má. Zároveň však přemýšlí, jak by pomohl. Pochopila jsem docela rychle, že tyhle děti pomoc potřebují,“ svěřila se po návratu zpěvačka a herečka Nelly.

Dalším, velmi silným emočním zážitkem pro ni představoval tradiční rituál, během něhož muži s chlapci tančí tanec jelena, a dívky se ženami tanec opice. „Měla jsem jedinečnou možnost se zapojit, což jsem moc ráda přijala", prozrazuje Nelly a pokračuje: "Šaman během rituálu pročistí čakry, vyžene z vašeho těla všechno zlé, díky čemuž by měl být člověk potom zdravější a taky psychicky o něco lepší.“


Přes tyto úžasné věci v ní nejhlouběji zůstávají právě nejmenší obyvatelé vesnice. „Nejvíc pro ně znamená, když si turisté koupí nějakou z věcí, které děti vlastnoručně vyrábí. Většinou se jedná o krásné přívěsky, lapače snů, korálky nebo náramky a podobně. Vítají také jakýkoli finanční příspěvek."


Nelly pak uvádí, jak jsou místní rádi, že k nim turisté jezdí stále víc i z Česka a zajímají se o jejich kulturu. Ačkoli žijí velmi drsný život, jsou přátelští. Nelly také zarazilo, že většina z nich chodí bez bot a školu končí v šesté třídě. Na další vzdělání totiž jejich rodiče nemají peníze. Není se čemu divit, že tahle zkušenost v Nelly zanechala hluboký dojem. „Rozšířilo mi to obzory. Jednou bych chtěla pomáhat víc, odjet s nějakou charitativní společností do takových míst a být opravdu prospěšná. Snad se mi to podaří."

Nelly si ale našla čas i na slunění na pláži. „Seznámila jsem se tam opravdu s hodně lidmi, jsou to všechno kamarádi“, dodala jedna z našich nejkrásnějších zpěvaček a hereček té nejmladší generace.