Zimní pevnost – někdo musí Hitlera zastavit, aby nezískal atomovou bombu

Zimní pevnost – někdo musí Hitlera zastavit, aby nezískal atomovou bombu

Zimní pevnost – někdo musí Hitlera zastavit, aby nezískal atomovou bombu

Kniha Zimní pevnost amerického spisovatele a novináře Neala Bascomba představuje českým čtenářům poutavý špionážní příběh na pomezí literatury faktu a převyprávěné historie o největší sabotáži druhé světové války – o operaci, která zabránila Hitlerovi a nacistům získat ničivou atomovou bombu. Živé strhující vyprávění podložené pečlivým výzkumem je poctou odvaze, vynalézavosti a vlastenectví.

Píše se rok 1942 a nacisté jsou na nejlepší cestě stvořit jako první zbraň nevídané ničivé síly. Mají fyziky. Mají uran. Už potřebují jen získat dostatečné množství jediné látky: těžké vody, která se vyrábí v norském Vemorku, jediné továrně svého druhu na celém světě. Spojenci vědí, že továrnu musejí zničit. Ale jak mají proniknout do pevnosti, která je postavena na strmém útesu na jednom z nejchladnějších a nejnehostinnějších míst na Zemi? Na scénu vstupuje vynikající norský vědec Leif Tronstad, který dramaticky uprchne ze své vlasti, aby Spojencům prozradil, jak je továrna důležitá – a jak se dá infiltrovat.

Zimní pevnost čerpá z pokladnice přísně tajných dokumentů a dosud nezveřejněných deníků a dopisů samotných sabotérů. Vypráví poutavý příběh o vědci, jenž se stal vrchním špionem, o přežití v divoké přírodě, sebeobětování pro vlast, gestapáckých raziích, katastrofálních nezdarech a o operaci, která na poslední chvíli vzala Hitlerovi šanci získat atomovou bombu.

Neal Bascomb je autorem bestsellerů Lov na Eichmanna, The Perfect Mile (Dokonalá míle), Higher (Výš) a Red Mutiny (Rudé povstání). Za své knihy získal v USA několik celostátních ocenění.Neal Bascomb: Zimní pevnost

Vydává Práh, 334 stran + 16 stran fotopříloha, doporučená cena 399 Kč 

Nakladatelství Práh:

www.prah.cz, www.facebook.com/nakladatelstvi.Prah, www.instagram.com/nakladatelstvi_prah