Zemřel zakladatel programu Cambridge Weight Plan, Dr. Alan Howard

Zemřel zakladatel programu Cambridge Weight Plan, Dr. Alan Howard

Zemřel zakladatel programu Cambridge Weight Plan, Dr. Alan Howard

Tisíce příznivců programu Cambridge Weight Plan drží smutek. Zemřel zakladatel a duchovní otec celého programu, Dr. Alan Howard, který za sebou zanechal více než 250 odborných lékařských článků, 8 knih o ischemické chorobě srdeční a obezitě nebo lékařský magazín International Journal of Obesity. A především tisíce lidí, kterým pomohl při cestě k lepšímu zdraví a novému životnímu stylu. „Studiu a vývoji v oblasti výživy a obezity zasvětil celý svůj život a je jisté, že z jeho myšlenek budou těžit i další generace. Jenom v České republice díky jeho programu změnily svůj životní styl desítky tisíc lidí,“ říká Pauline Janebová, ředitelka společnosti Cambridge Weight Plan.

Přestože Dr. Howard vystudoval chemii na Univerzitě v Cambridge, jeho zájem o výživu vycházel z osobních zkušeností s obezitou. V 70. letech, tedy v době, kdy byly dietní programy i výzkumy o výživě v úplných začátcích, proto vytvořil za použití svých zkušeností i akademických znalostí manuál „The Perfect Diet“. Během následujícího desetiletí pak proběhlo několik průlomových klinických studií, které prokázaly účinnost a bezpečnost dietních principů, které si Dr. Howard nechal v roce 1979 patentovat a licencovat do USA. Následující rok program přejmenoval na Cambridge Diet, program, který za 40 let své existence znají pod tímto jménem důvěrně miliony lidí po celém světě.

Vedle podnikání se Dr. Howard věnoval celý život vzdělávání a výzkumu v oblasti vlivu výživy na civilizační choroby, zabýval se studiem kornatění cév, onemocněním srdce i obezitou a za svou kariéru napsal přes 250 odborných lékařských článků a 8 odborných knih. Byl také spoluzakladatelem International Journal of Obesity, recenzovaného lékařského časopisu, který se zabývá vývojem a léčbou obezity a funkčních poruch spojených s obezitou.

V roce 1982 založil také Howardovu nadaci (Howard Foundation), která podporuje biomedicínský výzkum na Univerzitě v Cambridge, kde mimo jiné v letech 1987 – 2009 vystavěla tři budovy na Downing College. Nadace se pak podílí na nových výzkumech zabývajících se vlivem výživy na civilizační choroby. V roce 2018 publikoval Dr. Howard spolu s dalšími kolegy výsledky studie o používání určitých nutričních látek ke snížení rizika Alzheimerovy choroby.

Dietní program Dr. Howarda se postupně rozšířil do celého světa. V České republice se v roce 1999 stala výhradním dovozcem a distributorem paní Libuše Janebová, která o rok později otevřela v Praze první Centrum pro snižování nadváhy. „Brzy následovalo Brno, České Budějovice, Pardubice, Plzeň, Osrava, Semily a další města. A dnes jsme na 130 místech po celé republice,“ říká Pauline Janebová, která převzala vedení společnosti, s tím, že odkaz Dr. Howarda, jehož jasná vize a celoživotní práce se odrazila na životním stylu tisíců lidí po celém světě, bude díky programu Cambridge Weight Plan a Howardově nadaci stále žít. www.cambridgeweightplan.cz

Co je program Cambridge Weight Plan?

Program Cambridge Weight Plan je bezpečný, účinný a komplexní výživový program vyvinutý britskými lékaři. Využívá klinicky testované nízkoenergetické produkty, které obsahují vysoce hodnotné bílkoviny, minimální množství tuků a sacharidů a všechny nezbytné vitamíny a minerály. Produkty Cambridge Weight Plan jsou registrovány jako obohacené (fortifikované) potraviny splňující přísné legislativní podmínky EU i ČR.

Program Cambridge Weight Plan pomáhá osvojit si zdravé stravovací i pohybové návyky, zbavit se nadbytečných kilogramů a nastavit a udržet dobrou mentální a fyzickou kondici. To vše pod dohledem vyškoleného výživového poradce.