Vydejte se na nejúchvatnější pěší túry na světě s Emirates

Vydejte se na nejúchvatnější pěší túry na světě s Emirates

Vydejte se na nejúchvatnější pěší túry na světě s Emirates

Vydejte se na nejúchvatnější pěší túry na světě

Toužíte po turistické dovolené, která bude nabitá dobrodružstvím a překrásnými výhledy, ale chcete se občas vyhnout populárním trasám? Vydejte s leteckou společností Emirates do některé z destinací, jež nabízejí nezapomenutelné pěší túry. Ať už chcete v přírodě strávit pouze několik hodin, nebo rovnou pár dní, Emirates pro vás vybrala několik nejúžasnějších a neobyčejných lokalit po celém světě.

Austrálie

Leťte do australského Melbourne a vydejte se na dechberoucí trek podél pobřeží Great Ocean Walk. Tato turistická trasa je otevřená od roku 2006, vyráží se z Apollo Bay směrem na západ a měří 104 kilometrů. Trek vede skrz kaučukové a eukalyptové lesy, křižuje písečné duny a míjí bílé pláže a útesy. Uvidíte ztroskotané lodě, maják Cape Otway a budete mít výhled na impozantních Dvanáct apoštolů, skupinu osmi vápencových skal tyčících se z moře. Na túru se můžete vydat sami nebo s průvodcem, přičemž kyvadlovou dopravou je možné nechat si převézt zavazadla.


Srí Lanka

Na Srí Lance je pověstná túra na známé poutní místo Adamovu Horu (Šrí Pada). Traduje se, že obrovskou stopu nohy na úpatí hory zanechal buď samotný Buddha, bůh Šiva nebo Adam, jehož jméno vrchol nese. Hora vysoká 2 243 metrů se nachází uprostřed ostrova, jednoduše se sem dostanete vlakem z hlavního města Kolomba. Výšlap na Adamovu horu začíná v noci, abyste se na vrchol dostali ještě před východem slunce a měli tak možnost si tento nezapomenutelný zážitek zdokumentovat na krásných fotografiích.

Indonésie

Pro nebojácné dobrodruhy je tu trasa na horu Rinjani (Gunung Rinjani), velkolepou sopku na ostrově Lombok. Výšlap na druhou nejvyšší horu Indonésie je náročný, ale stojí za to. Cesta na vrchol nabízí nejlepší výhledy v celé Indonésii, včetně skrytého jezera Segara Anak ve tvaru půlměsíce. Pro místní je to významné místo, kde každoročně uctívají ducha této sopky. Místní vyznávající víru Wetu Telu mají jezero za posvátné poutní místo, kam se chodí modlit během úplňkových nocí. Leťte na Bali a poté využijte k přepravě na Lombok loď či lokální aerolinky.

Kambodža

Zaleťte si do kambodžského Phnompenhu a prozkoumejte místní tropické džungle. Zhruba 40 kilometrů od města Siem Reap, do něhož je z hlavního města dobré spojení, se nachází hora Kulen, poutní místo obklopené překrásným národním parkem. Tato oblast je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a květin, ukrývá také mnoho vodopádů, starobylých chrámů a nekonečné množství turistických tras. Nejoblíbenější je celodenní výlet ze Siem Reap. Na vrcholu hory Kulen se nachází pagoda, z níž je vidět na všechny světové strany, a uvnitř chrámu je navíc obrovská socha ležícího Buddhy.

Nový Zéland

Pokud preferujete spíše klidnější vycházky než dobrodružné túry, pak se vydejte do novozélandského města Christchurch na túru Hooker Valley. Trasa, jejímž cílem je Aoraki/národní park Mount Cook, zabere tři hodinky a nabídne neopakovatelné výhledy. Procházka vás provede starobylým údolím Hookers drsnou krajinou zakrytou ledem, horninami podél řeky Hooker a celá trasa končí u ledovcového jezera, odkud jsou nádherné výhledy na horu Cook, také zvanou Aoraki. Trasa vede přes tři vysuté mosty a cestou potkáte malebné ledovce a majestátní hory, kvůli nimž budete na každém kroku vytahovat fotoaparát.

Japonsko

Ne vždy se musíte vydávat do divočiny, abyste si užili krásu přírody. Minoo Park nedaleko japonské Ósaky je nejdostupnějším a nejméně náročným výletem z těchto Emirates tipů. Minoo Park je proslulý svým úchvatným zabarvením podzimních listů a oceňovaným místním pivem, které si můžete v tomto parku dopřát. Po cestě můžete potkat přátelské opice, nádherné svatostánky a vodopád Minoo, který je hlavním místním lákadlem. Vycházka vede po dlážděné cestě a trvá asi 45 minut. Začátek trasy se nachází jen kousek od zastávky Minoo, která je vzdálena 30 minut jízdy vlakem od stanice Umeda na lince Hankyu.


Začněte již nyní plánovat své další dobrodružství. Leťte s Emiráty do některé z úžasné destinací pro pěší turistiku a využijte velkorysé váhové limity pro svá zavazadla. Cestující v Economy Class mohou odbavit až 35 kg, v Business Class až 40 kg a ve First Class až 50 kg.