Vydání knihy. Nový Zéland: Daleko na mapě, blízko k srdci.

Vydání knihy. Nový Zéland: Daleko na mapě, blízko k srdci.

Vydání knihy. Nový Zéland: Daleko na mapě, blízko k srdci.

Kniha Nový Zéland: Daleko na mapě, blízko k srdci nadchne sólo cestovatele i zkušené dobrodruhy

PRAHA 26.1.2021
V cestovatelské edici VisitKiwi vychází nová kniha cestovatelky Lucie Semanské s názvem Nový Zéland: Daleko na mapě, blízko k srdci. V krátkých příspěvcích mapuje autorka své sólo cestování napříč zélandskými ostrovy. Čtenáře působivě seznamuje s charakteristikami země, místními obyvateli i okolní přírodou. Nová kniha nadchne nejen cestovatele, kteří už tuto vzdálenou zemi navštívili, ale i ty, kteří se na ostrovy teprve chystají.
„Od začátku jsem věděla, že nechci napsat klasický cestopis, co vidět, co si vzít s sebou, jak si najít práci. Moje kniha je o lidech, kteří mi při putování vstoupili do cesty, o našich úvahách a pocitech. Je o přírodě a o místech a já sama tvrdím, že je takovým mým osobním poděkováním Novému Zélandu za ten krásný rok“, říká o své prvotině sama autorka. Kniha tak potěší všechny, kteří rádi poznávají místní kulturu a obyvatele jednotlivých zemí do morku kostí.
Nový Zéland je pro Evropany daleko, ale o co větší počet kilometrů nás od něj dělí, o to větší má nad cestovateli moc. „Za moji více než sedmnáctiletou životní etapu strávenou právě na Novém Zélandu vím, že málokdo z této podmanivé země odjede nezasažen. Napořád. Jakoby tu nekonečno, čistota a určitá nevinnost dostávaly nový rozměr,“ uvádí v prologu knihy Vlaďka Kennett, bývalá honorární konzulka na Novém Zélandu.Kniha je rozdělena do tří částí, jednotlivé kapitoly na sebe volně navazují. O originální černobílé ilustrace se postarala tatérka Denisa Jarošíková, pro kterou je ilustrování této knihy první zkušeností.
Knihu je možné zakoupit na www.visitkiwi.cz
„Čím větší počet jezer, vodopádů a muzeí chceš vidět, tím snadněji tě můžou omrzet. Go with the flow. Jdi s proudem, neohlížej se dopředu ani dozadu. Jdi si svým tempem,“ doporučí mi Jules a pak mi věnuje jedno krátké, ale upřímné objetí.
„Stav mysli, to se mi líbí.“
Jules se zvedne, protože na recepci se objevili první odpolední hosté.
„A kromě toho, pokud tě Mount Taranaki nenechá spát, existuje snad lepší důvod se sem jednou vrátit?“
Uvidíme se později, zašeptám směrem, kde se vulkán nachází.
„Ka kite ano,“ slyším jeho odpověď. „Uvidíme se později.“