Vychází nový případ soudce Ti: Hodný, zlý a soudce Ti

Vychází nový případ soudce Ti: Hodný, zlý a soudce Ti

Vychází nový případ soudce Ti: Hodný, zlý a soudce Ti

Legendární postava soudce Ti a jeho pomocníků, tajemné prostředí staré Číny, napínavé příběhy, v nichž nechybí překvapivé zápletky a humor… Důvodů, proč si čtenáři na celém světě, včetně těch českých, oblíbili sérii detektivních případů se soudcem Ti, je bezpočet. Nejnovějším pokračováním z pera francouzského spisovatele Frédérica Lenormanda jsou Případy Soudce Ti: Hodný, zlý a soudce Ti. Knížku, stejně jako ty předchozí se soudcem Ti v hlavní roli, v českém překladu vydává nakladatelství Garamond.

Existuje souvislost mezi vraždou válečného hrdiny rozřezaného na kusy, podezřelými aktivitami věhlasného kaligrafa, záhadným zmizením sbírky nefritů a nejasnostmi v manželství obchodníka s čajovými konvicemi? Zatímco v jeho podprefektuře padají hlavy, soudce Ti se snaží zjistit, co skrývá choť dovozce čajových konvic, překrásná paní Li. Jako by samotné vyšetřování těchto vražd nestačilo, mandarína každou noc povolává přízrak a vyžaduje způsobný pohřeb. S rozplétáním příze této navýsost čínsky důmyslné zápletky ctihodnému soudci Ti pomáhá jeho věrný pobočník Tao Kan, nenapravitelný kapsář neschopný opustit svědkův příbytek s prázdnými kapsami.

Frédéric Lenormand (1964) je francouzský spisovatel historických a detektivních románů a literatury pro děti a mládež. Vystudoval ruský, anglický a italský jazyk a následně pokračoval ve studiu na Institutu politických studií v Paříži a na Sorbonně. Během devadesátých let získal řadu ocenění za historické romány a detektivky, proto se začal literární dráze věnovat naplno. Vedle série detektivních případů z období Francouzské revoluce se rozhodl věnovat příběhům čínského soudce Ti a stal se tak pokračovatelem slavného Roberta van Gulika.

Vydává Garamond, z francouzštiny přeložila Vlasta Misařová, 188 stran, doporučená cena 260 Kč