Vojtěch Dyk odslouží již ve středu ve Foru Karlín Bernsteinovu Mši

Vojtěch Dyk odslouží již ve středu ve Foru Karlín Bernsteinovu Mši

Vojtěch Dyk odslouží již ve středu ve Foru Karlín Bernsteinovu Mši

Vojtěch Dyk odslouží již ve středu ve Foru Karlín Bernsteinovu Mši

Půlroční pauza od premiérového jarního uvedení skončila, již pozítří se všichni aktéři znovu sejdou k závěrečné sérii podzimních uvedení proslulé MŠE (Mass) Leonarda Bernsteina v režii bratří Cabanů, s Vojtěchem Dykem v hlavní roli. Právě jarní premiéra MŠE právem zaujala kritiky a nadchla diváky po celé republice a bravurní výkony všech účinkujících byly hodnoceny četnými superlativy.

 

Znovu budou k vidění 21. a 22. 9. ve Foru Karlín v Praze, 24. a 25. 9. v Brně v Janáčkově divadle a 27. 9. v královohradeckém Aldisu, přičemž druhý pražský termín je zároveň exkluzivním představením spojeným s oslavou 20. výročí fungování společnosti T-Mobile na tuzemském trhu.


 

Unikátní představení vzniklo na počest 45. výročí premiéry MŠE v roce 1971. V České republice byla MŠE v kompletní podobě uvedena v roce 1997 na nádvoří Pražského hradu, další živé nastudování vzniklo pro Mezinárodní hudební festival Moravský podzim 2001 v Brně. Ovšem tentokrát je poprvé uváděna speciální verze MŠE, upravená Leonardem Bernsteinem tak, aby byla přenositelná do menších sálů a tím přístupná širší veřejnosti. Spolu s Vojtěch Dykem se náročných pěveckých rolí skvěle zhostili Tereza Černochová, Ondřej Ruml, David Uličník a další špičkoví zpěváci. Hudební těleso pod taktovkou dirigenta Oskara Rozsy bylo sestaveno přímo na míru projektu MŠE. Tvoří jej členové B-SIDE BANDu bandleadera Josefa Buchty a přední tuzemští instrumentalisté. Sborové party obstarali členové Czech Ensemble Baroque a chlapeckého sboru Pueri Gaudentes.

Vojtech Dyk_Simon Caban_Foto Tino Kratochvil (39) 

Vstupenky na představení jsou k dispozici v síti Ticketstream, www.ticketstream.cz

MŠI uvádí agentura BUJOART, generálním partnerem projektu je T-Mobile Czech Republic a.s.

Termíny představení:

21.9, 19:30 Praha / Forum Karlín
22.9. 19:30 Praha / Forum Karlín – exkluzivní představení
24.9. 19:30 Brno / Janáčkovo divadlo
25.9. 19:30 Brno / Janáčkovo divadlo
27.9. 19.30 Hradec Králové / Aldis