Vojta Kotek s Jirkou Mádlem opět spolu!

Vojta Kotek s Jirkou Mádlem opět spolu!

Vojta Kotek s Jirkou Mádlem opět spolu!

Padesátka popřeje Varům k padesátinám.

Tvůrci filmové komedie Padesátka nakonec natočili 1,5 filmu

 

Filmová komedie Padesátka režiséra Vojty Kotka dostává jasnější obrysy. Tvůrci připravovaného filmu jsou nyní ve střižně a chystají se do Karlových Varů, aby tam popřáli Filmovému festivalu k jeho padesátinám. „Nechali jsme si po poslední klapce chvíli oddychu, ale teď už trávíme celé dny ve studiu. Rýsuje se nám první hrubý střih a souběžně připravujeme i dárek pro Festival ve Varech,“ prozradil režisér Vojta Kotek.

Komedie Padesátka pogratuluje k padesátinám Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech hned třikrát. V rámci oficiálního doprovodného programu festivalu se odehrají dvě divadelní představení, které se stalo námětem filmu. Vojta Kotek a další herci pak na festivalu představí i samotný snímek Padesátka.

 

Film z původní hry vychází, je ale upraven pro plátna kin. Ve filmu nechybí horské scenérie, velký běžkařský závod, filmový situační humor nebo úplně nové pasáže. Například erotická scéna na pingpongovém stole. „Kolem téhle scény jsme se hádali snad donekonečna. Když jsme ji vymýšleli a připravovali, všichni k tomu najednou měli tolik co říct. Vypadá to, že veškerý náš sexuální život probíhá v pingpongárně,“ směje se scenárista Petr Kolečko.

 

Filmová Padesátka dostává ve střižně první obrysy, režiséra Vojtu Kotka přesto ještě čeká náročná práce. Podle hlasů ze zákulisí si totiž byl vědom známého filmařského pravidla, že natočit komedii bývá nejsložitější. Připravil si proto nebývale velké množství materiálu. Scény nechával mnohokrát opakovat, aby si při střihu mohl vybírat a přinést na plátno co nejvíc zábavy.

 

Štáb navíc nenatáčel jen jeden film, ale rovnou jeden a půl filmu. Kromě premiéry v kinech počítá produkce i s pozdějším uvedením v televizi. Řada dialogů a použitých slov ve scénáři Petra Kolečka ( Okresní přebor, Vinaři ) je ovšem pro uši televizních diváků před desátou hodinou zapovězených. Části filmu se proto natočily nejdříve pro kino a následně i v upravené verzi pro televizi.

„Scénář Petra Kolečka je vtipný a upřímný. Komedie z hor a prostředí běžkařského závodu v sobě přirozeně má i sprostá slova, horalové a hrdinové Padesátky nejsou Rychlé šípy. Právě naopak a právě proto je s nima zábava,“ říká s úsměvem Martin Palán z Bontonfilmu, který film do kin pošle. „Scénář ani film ale nejsou vulgární a žádná výrazná mravní újma divákům nehrozí,“ dodává Palán.

 

První klapka padla 7. března, natáčení skončilo v polovině května. Padesátka půjde do kin 24. prosince a měla by se stát poslední komedií letošního roku. „Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp,“ hlásá Vojta Kotek.

Velkým lákadlem pro diváky je setkání Jiřího Mádla a Vojty Kotka před kamerou. Na titulní písni k filmu pracuje Michal Hrůza.

 

Komedie Padesátka podle scénáře Petra Kolečka se odehrává v zimě na horách a její děj se točí okolo lidí ze zasněžených hřebenů, běžkařského závodu Tříkrálová padesátka a muže, který se rozhodl poznat svého otce. Tvůrci Padesátky slibují situační i konverzační humor, překvapivé zvraty i horský klid. „Chtěli bychom navázat na klasické horské komedie „S tebou mě baví svět“, „Anděl na horách“, „Krakonoš a lyžníci“ nebo“ Sněženky a machři“. Měl by z ní ale zavanout i Cimrmanův vichr z hor,“ hlásal Vojta Kotek už před první klapkou.

Producentem filmu je Format Factory, distributorem Bontonfilm, partnerem je TV Prima.