Velikonoce: čas dobrot a hodování

Velikonoce: čas dobrot a hodování

Velikonoce: čas dobrot a hodování

Do Velikonoc sice ještě zbývá nějaká ta chvilka, ale připravit se na ně v kuchyni můžeme už teď. Je to doba, kdy připravujeme mnoho tradičních pokrmů a řekneme si upřímně, většina z nich je na čas i postup mírně řečeno poněkud náročnější. Kromě práce v kuchyni si ale všichni chceme Velikonoce užít i jako dobu setkání s rodinou a tak není na škodu přizvat k práci do kuchyně pár pomocníků. Česká značka Concept jich má tolik, že si stačí jen vybrat ten správný.

Elektrická multifunkční trouba vestavná ETV7560bc a ETV7560wh – Linie Black&White

Dobrá trouba je skvělý pomocník nejen o Velikonocích a s tímto modelem budete jistě spokojeni nejen při pečení beránka, mazance, velikonoční husy nebo nádivky. Hravě zvládne velké pečení i přípravu pokrmů pro početnou rodinu, protože disponuje objemem 70 litrů. Má 9 funkcí pečení včetně grilu a horkovzduchu a péct v ní tak lze i dva plechy najednou. K tomu všemu využívá moderní technologie, takže rovnoměrně peče ve všech místech. Kvůli bezpečnosti je opatřena třemi, ventilátorem ochlazovanými skly, ve dvířkách a teleskopickými výsuvy, díky kterým už není potřeba sahat do horké trouby. Disponuje i jemným zavíráním dvířek a katalytickou vložkou, která absorbuje nečistoty a během procesu pečení je vypálí. Cena: bílé i černé provedení 10.990 korun.

Mlýnek na maso MM4310

Pravou domácí velikonoční sekanou s kopřivami, stejně jako karbanátky, domácí párky, jitrnice nebo klobásy zvládne tenhle asistent se silným motorem raz dva. Pro mletí masa na jemno i hrubo je vybaven kovovými výměnnými kotouči a má i speciální nástavec pro plnění tenkých i silnějších párků, jitrnic či klobás. Miska pro vkládání potravin má tak velkou plochu, že umožňuje bezpečný odklad surovin, které pak pomocí pěchovadla pokračují ke zpracování. A když se v něm něco zasekne, nevadí, funkce zpětného chodu (reverse) vše rychle uvede do normálu. Cena: 1.999 korun.

Ruční šlehač s otočnou mísou SR31400

Jeho hlavní předností je šlehací mísa s víkem, o kterou je doplněna standardní výbava v podobě dvou šlehacích metel a dvou hnětacích háků. Háky i metly jsou navíc extra dlouhé, takže s nimi pohodlně a rychle připravíte nejen kynuté těsto na mazanec nebo jidáše, ale i třené na beránka. Připravit se s ním ale dá i šlehačka, jakýkoli krém, žloutkovou pěnu, sníh nebo těsto na palačinky. Ruční šlehač má ergonomický tvar, 5 rychlostí, tlačítko pro snadné vyjmutí metel i háků a bezpečnostní pojistku. Cena: 999 korun.

Digitální kuchyňské váhy s funkcí hodin, minutky a budíku VK5710-2

Vážit se při pečení musí a tady navíc můžete vážit až do neuvěřitelných 15 kilo. Váhy mají 4 jednotky vážení – g/kg/oz/lb, odvažují po 1 gramu a disponují také funkcí dovažování. Jsou vybaveny LCD displejem, dotykovým ovládáním a po použití se samy vypnou. Hladký povrch je nejen elegantní a odolný, ale snadno se i udržuje a čistí. A praktické jsou i jinak. Díky funkci hodin, minutky a budíku budete mít přesný přehled o době pečení nebo vaření. Cena: 399 korun.

Sekáček na potraviny RM3270

Poseká maso, ořechy, bylinky, zeleninu a ovoce a dokonce i led. Snadno v něm ale vyrobíte jakoukoli pomazánku nebo posekáte suroviny na pečení i vaření. Má skleněnou nádobou o objemu 1,2 litru, dvojitý sekací nůž, výkonný 500 W motor a kovovou převodovku. Sekáček se ovládá intuitivně a tak stačí jen naplnit skleněnou nádobu, uzavřít víkem a zvolit jednu ze dvou nabízených rychlostí sekání. Po skončení práce ho jednoduše rozeberete a umyjete. Cena: 799 korun.

Tyčový mixér TM4750-1 PRESSITO

Snadno si poradí se všemi úkony, které jsou kolem velikonočního pečení a vaření třeba. Umí šlehat, mixovat, sekat i drtit. Má vytříbený design a také praktickou odnímatelnou celokovovou nerezovou nohu, chopper o objemu 500 ml, 800 ml velkou mixovací nádobu s víčkem, odnímatelnou šlehací metlu a praktický držák na zeď. Disponuje funkcí Turbo a jeho výhodou je mimo jiné plynulost regulace otáček a nízká hlučnost. Cena: bílý i černý model 1 299 korun.

Nerezová pekárna PC5060

12 programů umí plně automaticky upéct nejen nejrůznější druhy chleba včetně bezlepkového nebo ovocného, ale i připravit 900 a 1125 gramů těsta pro nejrůznější koláče, buchty a moučníky. Díky speciální nástavbě a formám dokonce umožní i pečení baget francouzského typu. Má vnitřní vyjímatelnou nepřilnavou formu, kterou lze umýt v myčce, a praktické je i velké okénko, kterým lze pozorovat dění uvnitř. Jeden z přednastavených programů ale umožňuje i výrobu džemů, zavařenin a kompotů, takže pekárna se bude hodit opravdu po celý rok. Cena: 2.899 korun.

Multifunkční hrnec CK9090

Zvládne vaření, dušení, smažení, pečení, vaření v páře, fritování nebo pomalé vaření a zastane i práci přenosného grilu. K tomu všemu má formu na bábovku a její přípravu s ním zvládnete za pouhých 50 minut. Jako bonus pak v multifunkčním hrnci můžete připravovat třeba i čokoládové fondue. Všechny nádoby multifunkčního hrnce mají povrch z nepřilnavého keramického povrchu, který umožňuje připravit jídlo jen s minimálním množstvím tuku a to bez rizika připálení. Jeho maximální kapacita je 4 litry a teplotu lze nastavit od 80 do 240 °C. Cena: 2.999 korun.

Více na www.my-concept.cz

O značce Concept

Společnost Jindřich Valenta – Concept a její značka Concept se řadí mezi přední výrobce a dodavatele domácích elektrospotřebičů v České republice, na Slovensku a v Polsku. Hlavními prioritami této české značky jsou vysoká technická kvalita produktů, moderní design a rychlý servis. Díky dlouhodobým odborným zkušenostem vyvinula společnost Jindřich Valenta – Concept vlastní komplexní soubor pravidel, tzv. Concept Quality Control System, dohlížející na vyso kou kvalitu všech produktů.