Veletrh Sběratel žije Olympiádou

Veletrh Sběratel žije Olympiádou

Veletrh Sběratel žije Olympiádou

Veletrh Sběratel žije Olympiádou

Sport bude jednou z hlavních disciplín letošního veletrhu Sběratel na výstavišti PVA v pražských Letňanech. Sběratel své návštěvníky uvítá 8. - 10. 9. 2016.

Veletrh zve zlaté medailisty z Olympijských her, i když na výběr zatím příliš není. „Nadále našim olympionikům v Riu držíme palce. Sport je atraktivním sběratelským tématem v mnoha oborech. I proto našim sportovcům fandíme,“ uvedl ředitel veletrhu Jindřich Jirásek.

 

Mince a medaile

Jablonecká Mincovna připravila nejen pro veletrh u příležitosti první olympiády na jihoamerickém kontinentu speciální pamětní medaile z ryzího stříbra. Autorem návrhu je výtvarník Petr Horák. Motivem medaile je ptačí pohled na brazilský atletický a fotbalový stadion Estádio Olímpico João Havelange. Na ražbě medaile spolupracoval Český olympijský výbor. Reverzní strana zobrazuje českou vlajku a českého lva. Kromě Ria bude na veletrhu i výstava dalších mincí a medailí z dílny jabloneckých medailérů se sportovní tematikou.

 

Sportovní filatelie

Přímo ve svém názvu však Olympiádu má Olympsport, klub filatelistů zaměřujících se na sportovní tématiku. Klub na Sběratel chystá mnoho nového. Olympsport do Letňan letos zve především česká olympijská jména z minulosti – gymnasty, atlety nebo tenisty. „Rádi však uvidíme i ty, kteří přivezou medaile z Ria,“ uvádí Václav Diviš, tajemník Olympsportu.

Slavit však na veletrhu bude i sám klub, který si letos připomíná 50 let svého trvání. „Bereme to jako výzvu. Jedním z účelů naší letošní přítomnosti na Sběrateli je pokusit se získat mládí,“ uvedl tajemník klubu Václav Diviš.

 

Klub na veletrhu vystaví dopisnice vztahující se k úspěchům našich sportovců, razítka a přítisky, které připomínají úspěchy Evy Samkové, Martiny Sáblíkové, Dominika Haška a dalších.