Věhlasný Petrohradský balet míří do České republiky

Věhlasný Petrohradský balet míří do České republiky

Věhlasný Petrohradský balet míří do České republiky

Do České republiky míří věhlasný Petrohradský balet, který zde představí celosvětově proslulé dílo legendárního ruského skladatele Petra I. Čajkovského – Labutí jezero, které patří mezi klasiku baletu jako takového. Dechberoucí představení St. Petersburg ballet – Labutí jezero exkluzivně vystoupí v Praze, Brně a Ostravě již tento rok! Promotéři slibují kvalitní podívanou, kterou mají diváci možnost vidět na vlastní oči už v říjnu. Labutí jezero je klasický balet o čtyřech aktech, který měl premiéru v roce 1872 v Moskvě. Toto dílo je považováno za nejznámější a je také nejhranějším na celém světě. Existuje nespočet verzí. St. Petersburg ballet představí tu zcela původní a klasickou.

“Myslíme si, že představení osloví širokou veřejnost bez ohledu na věkové kategorie. Je to klasika, která patří mezi jakési základní kulturní znalosti a pokud by chtěl někdo zajít na balet, Labutí jezero je nejlepší volba. Soubor, který zavítá na podzim do naší země, patří mezi světové špičky, takže není třeba pochybovat o kvalitě představení,” komentuje producent Ing. Fawad Nadri. 

Příběh vypráví o princezně Odettě. Zlý čaroděj Rudovous ji proměnil v labuť, kterou si zamiluje princ a slíbí jí svoji lásku. Ten se ale omylem ožení s dcerou kouzelníka, které byla přičarována podoba právě Odětty. Příběh baví a fascinuje celé generace napříč všech kontinentů. Délka představení je 140 minut včetně přestávky. Vstupenky jsou nyní v prodeji v síti TICKET ART a TICKET PORTAL.