V České republice se objevila detektivní hra nového formátu

V České republice se objevila detektivní hra nového formátu

V České republice se objevila detektivní hra nového formátu

Novinkou letošního roku se v českém herním průmyslu staly detektivní hry, které lze hrát v kavárnách a barech. Jedná se o formát interaktivní intelektuální hry, kde si týmy navzájem konkurují a snaží se objasnit zločin na základě důkazů, rozhovorů se svědky a dalších materiálů.

C.I.D. MadTown je první ze série detektivních her v českém jazyce, vyvinutá týmem pražské sítě únikových her s názvem LostRooms.cz. Je vytvořená podle americké verze detektivních her. Úmrtí v klubu Wild Rose je prvním dílem ze série devíti her, se kterou mají lidé možnost se seznámit. Děj se odehrává ve smyšleném americkém městě třicátých let v době největšího rozkvětu zločinu. V nočním klubu Wild Rose je zabitá neznámá osoba. Účastníci hry musí odhalit vraha a během vyšetřování zodpovědět řadu otázek.Hráči dostanou balíček materiálů: staré noviny, adresář a několik důkazů. Tým musí najít svědky, zaznamenat jejich svědectví a do dvou hodin sestavit svou verzi trestného činu včetně toho, co k němu pachatele vedlo. Poté proběhne vyhodnocení s organizátory hry.

LostRooms.cz je největším pražským organizátorem únikových her. Dále nabízejí tzv. městské hry, a to buď pěší, nebo automobilové. Únikové hry byly dříve nabízeny jako firemní akce, pořádané ve vnitřních prostorech, někdy i za účasti herců. Popularita těchto her však klesá a zábavní průmysl hledá jiné formáty těchto interaktivních her.„Vývoj nových technologií umožňuje detektivním hrám přesáhnout hranice jedné místnosti a zároveň zajistit, že se hry zúčastní až 1500 lidí,“ řekl vývojář intelektuálních her Alexander Kolesnikov.  Je možné je hrát na svém mobilním telefonu ve velkém společenství lidí. Nový formát detektivních her je mnohem zajímavější a mají důležitou výhodu oproti počítačovým detektivním hrám: nesoutěží se s přístrojem, ale s reálnými lidmi.

Podrobnosti o detektivních hrách C.I.D. MadTown naleznete na: www.madtown.cz

Pro informaci:

Detektivní hry C.I.D. MadTown:

- doba trvání 2 - 2,5 hodiny,

- určené pro osoby starší 18 let,

- nevyžadují předchozí přípravu,

- v jednom týmu je 3 - 5 osob,

- ke hře je potřeba pro skupinu alespoň jeden smartphone nebo tablet.