Umělecká textilní tvorba opět v Praze!

Umělecká textilní tvorba opět v Praze!

Umělecká textilní tvorba opět v Praze!

13. ročník Prague Patchwork Meeting

5. až 7. dubna 2019 proběhne v Praze 13. ročník mezinárodní výstavy Prague Patchwork Meeting. Tradičním místem je vysočanský čtyřhvězdičkový Wellness Hotel Step a jeho Sportcentrum. Na plošešesti tisíc metrů čtverečních nově již v 5 halách se představí téměř 400 autorů, řada z nich s vlastní samostatnou galerií. Vystaveno bude více než 900 kusů autorských quiltů včetně kolekcí poprvé představených ve střední a východní Evropě i zcela premiérových.Třetinu celkové plochy obsadí specializované obchody.V rámci výstavy Prague Patchwork Meeting budou mít návštěvníci možnost zúčastnit se různých workshopů s renomovanýmievropskými lektory, a to nejen na téma ručního i strojového šití, ale i tisku na látku a kreativního vytváření povrchů.

Mezinárodní výstava Prague Patchwork Meeting je největší přehlídkou kombinovaných textilních technik nejen u nás, ale i ve střední a východní Evropě. Hlavní kolekce zahrnuje více než 900 kusů převážně nástěnných quiltů (moderní tapisérie) z celého světa a výběr autorských prací z České republiky.  Obchody v prodejní části nabídnou široký výběr látek, pomůcek, textilních doplňků, šicích strojů, osvětlení, korálků, dekorací a barev na textil, sortiment pletacích přízí a autorské oděvy.

Do Prahy se sjedou přední autoři a autorky uměleckého nástěnnéhoquiltu

Sdružení SAQA nabídne výběr Evropy a Izraele WideHorizons. Známá propagátorka vzorů sashikoSusan Briscoe letos představí YUZA SashikoGuild z Japonska. Světově úspěšný vzor La Passacagliavystaví a předvede na exkluzivním kurzu WillyneHammerstein z Holandska. Tematicky orientovanou kolekci ŽENY další holandské autorky WilFritsmy získává konečně i Praha. Hlavním motivem galerie Christine Bünning je hudba, kromě quiltů uvidí návštěvníci i speciální quiltované vložky do houslových pouzder. S vlastní kolekcí se představí jedna z vítězek minulých ročníků, Vrstvení a pohledy nabídne Heidi Drahota z Německa. Odtud je i Birgit Schüller, známá propagátorka quiltování na rámu a vítězka celé řady klasických soutěží. Kromě oceněných quiltů budou moci návštěvníci obdivovat i originální oděvy. Zcela nový posun ve své tvorbě nabízí Švýcarka Elisabeth Nacenta de la Croix se snovými krajinami shibori technikou. I letos nebude chybět průřez tvorby jedné z evropských zemí, tentokrát to bude Švédsko. České autorské galerie přinesou tři premiérové kolekce: Jana Štěrbová a téma REZ s digitálními tisky rezavých ploch UsainBolt Tower v Dolních Vítkovicích, Irena Zemanová s originální instalací V kruzích, valašskou tematiku a soubor Slivovice připravili Věra a Ctirad Skočkovi.

Novinkou je galerie „Hvězda českého patchworku“,v roce 2019 tuto tradici zahájí Danuše Březinová. Dětské quiltyz celé Evropy pod patronací Berniny letos vytvořil rekordní počet malých autorů, firma usiluje o zapsání do Guinessovy knihy rekordů.

České uskupeníArt QuiltHarbourpřináší Přírodní zdroje, quilty na bázi přírodních materiálů, novou kolekci bude mít i skupina TTT, poslední své práce nabídne i dvojice autorek Na okraji a oblíbená krajinářka J. Grycová.Premiérově předvedou svoji školní tvorbu i studenti SŠD v Lysé nad Labem, zejména textilní koláže a malé quilty.

Soutěžní kolekce 2019 na téma PÍSMO V QUILTU a klasický DRÁŽĎANSKÝ TALÍŘjsou dotovány hodnotnými cenami a posuzovány zahraniční odbornou porotou.Materiálová výzva a s ní spojený originální soubor artových quiltůpředstavíJUTUjako atypický textilní zdroj. Speciální téma Pradědeček automobil připravila opět kurátorka Marcela Listíková.

Doprovodné kurzy jsou vhodné pro pokročilé i začínající amatérky

Na mnoha stáncích proběhnou ukázky různých technik a mini kurzy pro začátečníky, workshopypovedou renomované tuzemské i zahraniční textilní autorky.Pro zájemce bude připravena i dílna ebru.

Tradičně jsou prezentovány i charitativní, klubové a výměnné práce. Program doplní i módní přehlídkyvčetně originálních šperků a bazar zbytků látek a starších odborných knih a časopisů.

Prague Patchwork Meeting patří mezi světově nejnavštěvovanější textilní výstavy

Výstava se dnes díky počtu exponátů a návštěvnosti téměř 8tisíc lidí řadí na 4. místo v Evropě, přičemž její úroveň rok od roku stoupá. Vedoucí postavení v Evropě si držíbritský Birmingham s 22 tisíci návštěvníků.

Vstupenky na výstavu budou k dispozici na místě, a to buď jednodenní za 190,-, nebo třídenní permanentka za 370,-.

www.praguepatchworkmeeting.com

13. ročník Prague Patchwork Meeting

Termín:           5.-7.4.2019 (5.4. od 12 do 19, 6.4. od 9.30 do 18 ,7.4. od 9.30 do 16.30 )

Místo konání:            ****Wellness Hotel STEP, Malletova 1141, Praha 9

Vstupné:                    jednodenní Kč 190,- na osobu, třídenní Kč 370,- na osobu

Plocha:           6100 m2, z toho 2200 m2 obchody (více než 70 firem)

Vystavovatelé:          více než 350 autorů a klubů včetně samostatných galerií

Návštěvnost:                         7600 cca, největší textilní výstava ve střední a východní Evropě

Web:               www.praguepatchworkmeeting.com

Časopis:                      měsíčník v češtině Newsletter PPM (zdarma na webu a abonenti)