Truskavec a rdesno se hlásí do vašich služeb!

Truskavec a rdesno se hlásí do vašich služeb!

Truskavec a rdesno se hlásí do vašich služeb!

Pro blaho vašeho krku i dýchacích cest

Aby náš organismus mohl fungovat naplno, je pro něj klíčové to, v jaké kondici je naše dýchací soustava. Jenže právě podzimní a zimní období představuje pro tělo zatěžkávací zkoušku, často řešíme například nachlazení, ucpaný nos či bolest v krku, a to i kvůli teplotním výkyvům. K uvolnění dýchacích cest zahrnujících oblast hltanu, hrtanu a průdušek a celkovému posílení organismu přispívají bylinné výtažky a esence obsažené v novém doplňku stravy Floradix® Alpenkraft.

Balzám pro vaše dýchací cesty

Jaké jsou klíčové účinky na naše tělo blahodárně působících výtažků a esencí z bylin, které obsahuje novinka Floradix® Alpenkraft ?

Bylinné extrakty z heřmánku, tymiánu, lípy, anýzu, kmínu, fenyklu, chmele, truskavce, borovice a lékořice aktivují dýchací cesty, pročišťují organismus, přispívají ke správné činnosti dýchacích cest (hltan, hrtan, průdušky), působí mírně antisepticky a napomáhají vykašlávání hlenu.
Esenciální oleje neboli silice z borovice, citrónu, máty, eukalyptu, badyánu a fenyklu mají rovněž mírné antiseptické vlastnosti a uvolňují pocit napětí.
Med a sladový výtažek obecně uklidňují sliznici krku a zlepšují funkci hladkých svalů průdušek, dýchacích svalů hrudníku a bránice.

 

Tradiční i méně známé

Floradix® Alpenkraft obsahuje skutečně širokou škálu prospěšných látek, řada z nich je tradiční, o některých z nich, resp. jejich účincích je toho známo méně. Odbornice na přírodní léčbu Jana Ranušová například upozorňuje na rdesno ptačí neboli truskavec: „Je to poměrně univerzální bylinka, která mimo jiné podporuje látkovou výměnu a zlepšuje vylučování odpadních látek, uvolňuje nepříjemný hlen a zlepšuje odkašlávání. I proto ji doporučuji užívat zvláště nyní, v zimním a pro organismus náročném období.“

Mezi další takové patří i tymián, známý pro svou aromatickou kořeněnou chuť spíše při využití v kuchyni: „Tymián je mimo to výtečný desinfikátor, což věděli už staří Egypťané, kteří jej využívali pro potřeby balzamování. Dnes víme, že může ulevovat při problémech spojených se zahleněním, chrání třeba ale i před vyčerpáním organismu,“ doplňuje Jana Ranušová.

Pokud chcete účinek bylinného sirupu dále podpořit, můžete vyzkoušet také tzv. zahřívací nápoje. „Cítíte-li se zahleněni, doporučuji pít teplý nápoj s obsahem zázvoru, skořice nebo třeba chilli. Dopřejte si také dostatek spánku a pozitivního myšlení, “ radí Jana Ranušová.

Síla alpských bylin v každém loku

Přírodní doplněk stravy Floradix® Alpenkraft ve formě sirupu obsahuje výtažky a esence z mnoha prospěšných bylin. Neobsahuje alkohol, žádné konzervační látky, laktózu ani barviva. Jeho doporučená maloobchodní cena je 319 Kč za balení 250 ml a k dostání je ve vybraných drogeriích dm po celé ČR a lékárnách. Více informací na www.salushaus.cz.