Tlustý prase – nekompromisní komedie o lásce s kilogramy navíc v podání Indigo Company

Tlustý prase – nekompromisní komedie o lásce s kilogramy navíc v podání Indigo Company

Tlustý prase – nekompromisní komedie o lásce s kilogramy navíc v podání Indigo Company

DIVADELNÍ TIP: Tlustý prase – nekompromisní komedie o lásce s kilogramy navíc­ v podání Indigo Company

Divadelní společnost Indigo Company uvádí v Divadle pod Palmovkou příběh velké lásky, která musí překonat několik kil nadváhy. Hlavní hrdinka je totiž tlustá jako prase.

Nezávislá divadelní společnost Indigo Company uvede 23. ledna od 19.00Divadle pod Palmovkou svou inscenaci s poněkud provokativním názvemTlustý prase. Současná hra amerického dramatika a scenáristy Neila La Buta vypráví příběh čerstvé lásky mezi vtipnou, společenskou Helenou, jejíž jediná „vada“ jsou kilogramy navíc, a Tomem, který má problém ustát společenský tlak i jedovaté poznámky známých na adresu jeho nové přítelkyně. Hlavní roli Heleny bojující s reakcemi okolí na svou váhu ztvárnila Jana Trojanová, jejího přítele Toma si zahrál Ondřej Rychlý. Ústřední dvojici na jevišti zdatně sekundují Lilian S. Fischerováa Martin Kraus. Režie se ujal Petr Mikeska, kostýmy a scénografické řešení vytvořila Lubica Bábek Melcerová.

Nekompromisní komedie Tlustý prase baví a zároveň se trefuje do aktuálních otázek, jakými jsou důležitost upřímnosti ve vztazích a hledání hranice mezi konstruktivní kritikou a chabou omluvou vlastní nedostatečnosti.

O inscenaci Tlustý prase
Autor: Neil LaBute
Překlad: Dana Hábová
Režie: Petr Mikeska
Scéna a kostýmy: LubicaBábekMelcerová
Produkce: Marek Šmied, Vilma Bílová
Světla a zvuk: Daniel Mašek a Petr Bakoš

Hrají:
Helena: Jana Trojanová
Tom: Ondřej Rychlý/Michael Vykus
Jeannie: Lilian S. Fischerová
Carter: Martin Kraus/Tomáš Novotný

Premiéra: 21.6. 2016 v Divadle pod Palmovkou

Anotace:
Láska prý hory přenáší. Co když ale vážíte tolik, že se do náruče lásky už nevejdete? Co když žijete ve světě, kde touha po dokonalosti vám vymezila jen malé místo bez slunce? Buď se okamžitě změňte a buďte hubení, tedy krásní, tedy úspěšní, a proto i šťastní. A nebo se vydejte do nelehkého boje a buďte sami sebou, i když možná prohrajete. Helena nemá žádnou vadu. Jen je tak trochu při těle. Vlastně se o ní říká, že je tlustý prase. Bude příběh lásky Heleny a Toma pohádkou s happy endem, a nebo hororem, na jehož konci nezůstane kámen na kameni?

Nejbližší reprízy:
14. 2. od 19.00 v Divadle pod Palmovkou, Praha
27. 2. od 19.00 v Divadle Karla Pippicha, Chrudim
2. 3. od 19.00 v KC Golf, Semily

O divadelní společnosti Indigo Company
Indigo Company je nezávislá divadelní a umělecká společnost, která zahájila činnost v roce 2013. Zakladatelky společnosti jsou herečky Jana Trojanová a Lilian S. Fischerová. Indigo Company se zabývá produkcí vlastních divadelních projektů a jejich uváděním po celé České republice. Dále pořádá taneční workshopy, literárně-hudební pořady, scénická čtení, besedy s významnými osobnostmi českého kulturního života a také benefiční komponované pořady a koncerty.