TAKE-AWAY PROJEKT BREJLANDO PŘIDÁVÁ DIVADELNÍ VÝDEJNÍ OKÉNKA

TAKE-AWAY PROJEKT BREJLANDO PŘIDÁVÁ DIVADELNÍ VÝDEJNÍ OKÉNKA

TAKE-AWAY PROJEKT BREJLANDO PŘIDÁVÁ DIVADELNÍ VÝDEJNÍ OKÉNKA

TAKE-AWAY PROJEKT BREJLANDO PŘIDÁVÁ DIVADELNÍ VÝDEJNÍ OKÉNKA I SPECIÁLNÍ BALÍČKY S OBČERSTVENÍM

Po úspěšném startu experimentálního projektu Brejlando přišli tvůrci z kreativní skupiny Brainz Studios společně s Magistrátem hlavního města Prahy s dalším rozšířením služby. Nejen že od května je možné si take-away balíček s experimentálním divadelním záznamem ve virtuální realitě vyzvednout za nižší cenu osobně na pokladně divadla, ale divák si může Brejlando užít rovnou i s občerstvením díky doručovací službě Wolt.

„Vzhledem k zájmu a vytíženosti naší služby jsme hledali další cesty, jak být divadelním nadšencům ještě blíž. Nově proto spouštíme i možnost vyzvednout si Brejlando na pokladně divadel, čím se Brejlando stává i finančně dostupnější. S příchodem jara si tak diváci mohou převzetí balíčku spojit i s příjemnou procházkou centrem města,“ vysvětluje Štěpán Kleník, jeden ze zakladatelů Brejlanda. Vstupenky i pro tuto variantu jsou již v prodeji na portálu GoOut. „Kdo by se chtěl naladit na návštěvu divadla se vším všudy, může od května vyzkoušet i naši speciální nabídku s drobným občerstvením přes Wolt,“ doplňuje. Pro doručení domů bez občerstvení je stále možné využít kurýrní službu Liftago.

Osobní odběr Brejlanda v divadelním okénku, s nahraným vybraným představením a zapůjčenými VR brýlemi, stojí 599,-Kč. Při nákupu dvou lístků je cena zvýhodněna na 1099,-Kč. Při osobním odběru tak divák ušetří oproti dodávce kurýrem 300,-Kč za jeden lístek "do divadla". Podobně jako u doručení domů platí, že je potřeba brýle následující den v dopoledních hodinách na pokladně opět vrátit. Brýle následně projdou dezinfekcí a připraví se pro další zákazníky.

Od 3. května se navíc mohou divadelní příznivci těšit na nový titul s názvem Pusťte Donnu k maturitě! Divadla pod Palmovkou. Originální crazy komedie nás přenese společně s hrdiny seriálu Beverly Hills 90210 zpět do devadesátých let. Ledvinky, láska k boybandům, Tereza Pergnerová, Discoland, Jonák, zkrátka vše co k českým devadesátkám patří, včetně afterparty kultovního filmu Kamarád do deště II. Mezi herce, které pak můžete v představení virtuálně potkat patří třeba Robert Mikluš, známý ze seriálu Strážmistr Topinka, nebo Sarah Hlaváčovou z pohádky Škola princů a seriálu Profesor T. V partnerské síti GoOut již lze zakoupit lístky v předprodeji.

Podobně jako předchozí inscenace, Hamleti Divadla Na zábradlí (režie: Jan Mikulášek) a Perníková chaloupka divadla Minor (režie: Tomáš Jarkovský), je i hra režiséra Tomáše Dianišky natočena přímo z centra hereckého dění na 360° kameru. Vůbec poprvé se ale divák v průběhu divadelního zážitku virtuálně podívá například na střechu Divadla pod Palmovkou, do libeňské sokolovny nebo na diskotéku v klubu Café 80's. Tvůrci tak představují další možnosti využití virtuální reality a divadelního umění.

S ohledem na zájem Brejlanda u divadelních kritiků, diváků, ale i v zahraničí, hledají nyní tvůrci koncepční model pro rozšíření prozatím pražské služby i do dalších českých měst. Připravují se také záznamy inscenací Elefantazie Městských divadel pražských (režie: David Drábek) nebo Společenstvo vlastníků umělecké skupiny VOSTO5 (režie: Jiří Havelka).