SUPRAPHON představuje dubnové novinky

SUPRAPHON představuje dubnové novinky

SUPRAPHON představuje dubnové novinky

SU 6266-2

Lucie Bílá HANA

Slovenské hlavní město Bratislava se stalo za poslední rok pomalu druhým domovem Lucie Bílé. Není to jenom díky jejímu účinkování v oblíbené televizní sérii Česko Slovensko má talent, ale hlavním důvodem byl vznik nového alba naší nejpopulárnější domácí zpěvačky.

Po čtyřech letech od poslední studiové nahrávky Modi, tak přichází 7. dubna naše mnohonásobná zlatá slavice se zcela zásadní deskou své kariéry - albem s názvem Hana.

Místo možná očekávané sázky na jistotu, kdy se v podobných situacích mnozí umělci obrací k úpravám osvědčených světových hitů, se Lucie Bílá rozhodla odvážně vstoupit do zcela nového prostředí a oslovila ohledně spolupráce na novém albu o generaci mladší autory a tvůrce.

Hlavní roli v tomto projektu pak dostal hudební producent alba Martin „MAXO“ Šrámek, který společně se svými spolupracovníky z bratislavského producentsko-autorského týmu Littlebeat Ľuborem Priehradníkem a Andrejem Hruškou stojí za výslednou zvukovou podobou celkem jedenácti nových původních písniček. Tvůrcem vizuálu nového alba je grafik Peter Gonda z Event Federation a to s využitím fotografií Anny Kovačič.

Album Hana je plné překvapení a nečekaných spojení. Společně s Martinem Šrámkem se právě tady autorsky v několika písních potkává například populární slovenská zpěvačka Katarína Knechtová, která je navíc autorkou titulní písně alba - skladby Hana.

Do taneční písničky Primadonna pak svým rapem přispěla dokonce i Celeste Buckingham. Její angličtina v této písni není na albu osamocena, protože samotný „Maxo“ Šrámek jako skvělý zpěvák uplatňuje svůj jedinečný anglický vokál hned ve dvou společných písních s Lucií - Hráze a Poprvé.

Samostatnou kapitolou jsou pak texty. Objevuje se zde totiž nová autorská generace české populární hudby - Petr Harazin a Štěpán Petrů, jinak členové populární skupiny Nebe.

Oba spoluautoři jsou až na čestné výjimky podepsáni jako téměř výhradní textaři tohoto alba.

První seznámení posluchačů s albem Hana bude prostřednictvím pilotního singlu Tak mě tady máš, který se do rádií dostane již na konci března.

Nové album Lucie Bílé je určitě překvapivé, málokterá domácí nahrávka poslední doby má tak současný a odvážný popový zvuk jako právě Hana.

Tím nejpodstatnějším je zde zcela přesvědčivý a jako vždy dokonalý zpěv Lucie Bílé, který tak vysílá do hudebního světa jasný signál, že letošní rok, kdy slaví významné životní jubileum, bude v její režii.

Album vychází 7. dubna 2016

Cena v SUPRAPHON musicpoint je 349,- Kč

SU 6322-2/1

HANA HEGEROVÁ HANA HEGEROVÁ

CD / LP

Výtečné debutové album z roku 1966! Padesát let po původním vydání se objevuje nová CD/LP reedice nahrávek, jež patří v repertoáru Hany Hegerové mezi zásadní. V replice historicky prvního obalu (foto Josef Koudelka, grafická úprava Zdeněk Seydl, sleevenote Leo Jehne) najdete dvanáct písní s oprávněným přívlastkem legendární.

Osudy tohoto alba jsou vskutku pestré. Zajímavostí je už hledání jeho názvu. Titulní strana si vystačila se jménem zpěvačky. Na zadní straně obalu bylo napsáno Zpívá Hana Hegerová. Etiketa na elpíčku pak nabídla variantu Šansony s Hanou Hegerovou. Co je ale mimo všechny pochybnosti, to je kvalita písní. Kombinace hitového semaforského repertoáru, světových standardů, židovských balad, prvních slavných písní Petra Hapky či šansonu Mon Dieu ve francouzském originálu je dodnes velmi silná. Prodejní a kritický ohlas byl v době vydání rozhodně pozitivní, ale komunističtí cenzoři postupně znemožnili další dolisování. Ačkoli originální obal byl parádní, posrpnový odchod fotografa na Západ vyloučil příští využití jeho snímku - a nestalo se tak ani po roce 1989. Teprve nyní je tu tedy první album Hany Hegerové v důsledně rekonstruované podobě. Zvuku se dostalo citlivé studiové péče. Původní přebal byl vhodně doplněn kompletem textů a dobových fotografií. Byly zvoleny formáty CD i LP k tomu, aby se blížící zpěvaččino významné životní výročí dočkalo první pocty - tady je!

Hana Hegerová 1966: skvělá muzika v pozoruhodné reedici!

CD vychází 8. dubna 2016, LP vychází 22. dubna 2016

Cena v SUPRAPHON musicpoint je CD 249,- Kč, LP 399,- Kč

ŠŤASTNÉ SLUNCE / MADONY NA KOLOTOČI / BLÁZEN A DÍTĚ / BAROVÁ LAVICE / ŽIDOVSKÁ MÁMA / NOC /

AMFORA / OBRAZ DORIANA GRAYE / PÍSEŇ O MALÍŘI / KÁZÁNÍ V KAPLI BETLÉMSKÉ / PETR A LUCIE / MON DIEU

SU 6319-2

PŮLSTOLETÍ ČESKÉ COUNTRY

TUČŇÁCI, FEŠÁCI, TAXMENI A GREENHORNS V LUCERNĚ

2CD + 2 DVD

Česká country muzika slaví 50 let a toto je záznam její aktuální velkolepé připomínky! Na vyprodaném koncertu v pražské Lucerně se sešly čtyři legendární kapely, aby zavzpomínaly na svá výročí (Greenhorni 50, Taxmeni 45, Fešáci 40 a Tučňáci 35 let úspěšné existence) a také zahrály písničky Michala Tučného, od jehož smutného odchodu uplynulo už dvacet let. Při té příležitosti se na pódiu objevili také zajímaví hosté, třeba Michaela Tučná, Rosťa Fišer nebo Petr Kocman. Záznam všech důležitých momentů toho vydařeného večera tvoří obsah nového 2CD a 2DVD nosiče v produkci Antonína Kny a Karla Mrkvičky.

Konferenciéři Pavel Zedníček a Pavel Bezouška postupně na pódiu přivítali Tučňáky, Fešáky, Taxmeny a Greenhorny se zpěváky Medardem Konopíkem, Tomášem Linkou, Vráťou Vyskočilem, Janem Vyčítalem a dalšími. Mimořádností byla společná závěrečná píseň Rovnou, tady rovnou i velká přehlídka našich skvělých bandžistů. To všechno, ale také rozhovory s řadou pamětníků a účastníků večera i dokument o tom, jak to všechno vznikalo, je součástí kompletu, oslav, ale i historie české country. Nelze totiž předpokládat, že by se podobně reprezentativní sestava kapel a muzikantů hned tak či ještě vůbec někdy sešla. Audio/vizuální stopy mají výborné umělecké i technické parametry (režie David Beránek), muzika je pak tím nejlepším, co u nás bylo a je v daném oboru ke slyšení a vidění. Poctivě zaplněná dvě cédéčka a dvě dévédéčka jsou záznamem silných pódiových momentů z listopadu 2015, ale především svědectvím o hudebním fenoménu a lidech, kteří ho představují.

Koncert legendárních kapel a mnohem víc: velká oslava domácí country muziky!

POSLEDNÍ KOVBOJ / CESTY TOULAVÝ / POVĚSTE HO VEJŠ / VŠICHNI UŽ JSOU V MEXIKU / BÁJEČNÁ ŽENSKÁ / MATTERHORN / HVĚZDA COUNTRYON / PRODAVAČ / JAKO DŘÍV / LOJZA A LÍZA / PANÍ MÁ SE MÁ / TIPPERARY / VLAK DO ZLATODOLU / DLOUHÝ ČERNÝ ZÁVOJ / ŘEKNI, KDE TY KYTKY JSOU / NAD NÁMI VLAJKA HVĚZDNATÁ / ABILENE / EL PASO / NA SLUNEČNÍ STRANĚ HOR / PIVNÍ DŽÍP / TO TENKRÁT V ČTYŘICÁTOM PÁTOM / ROVNOU, TADY ROVNOU a mnoho dalších…

Komplet vychází 22. dubna 2016

Cena za 2CD+2DVD v SUPRAPHON musicpoint je 399,- Kč

SU 6337-2

JAN SCHNEIDER & kamarádi – Musím dál zpívat

Patnáct měsíců od úmrtí básníka, novináře a textaře Jana Schneidera vychází trojalbum Musím dál zpívat s průřezem jeho bohaté tvorby šedesátých let minulého století.

Schneiderovy písňové texty se staly neoddělitelnou součástí let „zlatých šedesátých“. Mnohé však zůstaly dodnes, a tak si je zpívají i další generace. Kdo by neznal Oh, Baby, Baby; Magdalenu nebo Don, diri, don.

Jan Schneider měl štěstí na dobu i kamarády, jak nazýval své blízké kolegy. Byl u vzniku (nebo proměn) několika malých divadel, na počátku 60. let: Semaforu, Alfy v Plzni, Divadla Na zábradlí či Rokoka. Vytvořil autorskou dvojici s Jaroslavem Jakoubkem nebo o něco málo později s Bobanem Ondráčkem. Spolu s ním napsal a uvedl v život český muzikál Gentlemani.

Písně s texty Jana Schneidera získaly mnohá ocenění: zlaté a stříbrné Lyry v Bratislavě, stříbrný Klíč Intervize a další.

Po své emigraci do Německa na konci léta 1969 začal pracovat jako redaktor v Rádiu Svobodná Evropa. Díky tomu jeho hlas neutichl.

Hudební disky jsou rozděleny obsahově: První přináší známé písně, které dramaturgicky završují protestsongy typu Rekviem, Soud, Střílejte a Musím dál zpívat. Druhý disk se zaměřuje zejména na ukázky z muzikálů Gentlemani, Muž jménem La Mancha nebo West Side Story. Zároveň se tu objeví několik zcela neznámých písní, které nebyly dosud vydány. Závěrečný třetí disk přiblíží Jana Schneidera jako autora tzv. chuligánských veršů a v unikátním rozhovoru s Karlem Krylem hovoří o vzniku mnohých veršů a písňových textů, které následně zazní. Několik z nich opět ve své premiéře na audio nosiči (M. Kubišová, W. Matuška nebo V. Neckář).

Nahrávky tohoto výběru pocházejí z archivů Supraphonu, Českého rozhlasu Praha a Plzeň nebo soukromého archivu Divadla Alfa v Plzni.

Jan Schneider sice odešel, ale jeho texty i písně jsou tady dál a mnohé získávají znovu na aktuálnosti.

Komplet vyšel 1. dubna 2016

Cena za 3CD v SUPRAPHON musicpoint je 299,- Kč

 

SU 6294-1

OLYMPIC SOUHVĚZDÍ ROMANTIKŮ

LP

Také poslednímu dílu nové olympické trilogie se dostává vinylové podoby! Albová stopáž naštěstí umožnila zachovat písňový obsah kompletní, elpíčkový obal je pak ve stylu předchůdců, tedy s dobře využitým vnitřním sáčkem pro komplet textů a fotografie.

Petr Janda hlásil velkou spokojenost se závěrečnou sestavou songů cyklu Souhvězdí - a právem. Olympic logicky neopouští už více než půl století platný melodický model, ale těsně před kapelovými pětapadesátinami vítaně našel novou šťávu a nápady. S příjemným podílem nostalgie, ale také tematicky a zvukově současně, dostáváte 14 skladeb v podání čtveřice Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a Martin Vajgl, tentokrát posílené hosty proslulosti trumpetisty Laca Décziho, violoncellisty Jiřího Bárty nebo houslisty Pavla Šporcla.

Tradiční potěšení z olympické jistoty, milé překvapení z čerstvé dávky energie!

Strana A

NECH SI O TOM ZDÁT / KRTEČEK / LÁSKA MÁ BEJT AKORÁT / TAK JDEM HRÁT / ASI TO BYL SPRÁVNEJ FLÁM / AMOLETA / LAMPIÓN

Strana B

ŽIVOT JE VZÁCNÝ DAR / BOURÁK / MIMINO / OPILEJ TOUHOU / LÁSKA JE NĚKDY ČERNÁ / NÁM TO NEVA / NEMÁM ŽÁDNEJ PLÁN

Album vychází 22. dubna 2016

Cena LP v SUPRAPHON musicpoint je 399,- Kč

SU 6324-2

Velká kolekce písniček o lásce

Velká kolekce písniček o lásce představuje hvězdné momenty české populární hudby 70., 80. a 90. let. Připomíná nejslavnější ploužáky, balady a love songy českých interpretů, které nás provázely třemi dekádami. Dál zůstávají v naší paměti a pro mnohé jsou hudební vzpomínkou na dávné lásky, zamilované dny a okamžiky štěstí.

Toto mimořádné trojalbum obsahuje velké hity tehdejších hitparád a také řadu zásadních písní i duetů našich zpěváků a zpěvaček, které doslova zlidověly. V sestavě se objevují i skladby, které zazářily na písničkovém nebi jako kometa, ale jejich interpreti svůj úspěch už podruhé nezopakovali.

Při poslechu českých písniček o lásce musíme stále a znovu oceňovat skvělé texty našich autorů. Mnohé jejich slogany, názvy a obraty se v průběhu let staly součástí běžné češtiny. Jsou to písně, které s námi jdou životem, protože dokázaly vyjádřit naše emoce, nálady a pocity.

Sestava Velké kolekce písniček o lásce na třech discích se skvěle poslouchá a dobře se u ní vzpomíná. Je plná excelentních pěveckých výkonů, výjimečných kompozic, úžasných textů… a příběhů.

Výběr hitů pro romantické chvíle i romantické vzpomínky!

Komplet vychází 22. dubna 2016

Cena 3CD v SUPRAPHON musicpoint je 399,- Kč

SU 6333-2

Dagmar Patrasová Best of Dáda

Bambini di Praga a Khünův dětský sbor, Natálie a Jessica Kocábovy

Komplet 3 CD je výběrem z řady písní, vytvořených během desetiletí 1987- 1997.

Sestava vysvětluje fakt, proč se Dagmar Patrasová, zvaná Dáda, stala tak oblíbenou interpretkou písniček pro děti. Psali pro ni skvělí autoři (například z tvorby Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře je na tomto výběru celkem 19 písní, 16 písní je z pera Ondřeje Suchého, 6 napsal a složil Ivan Mládek, 7 Michael Kocáb). Písničky byly dobře aranžované a hrané kvalitními orchestry (Taneční orchestr Československého rozhlasu, Orchestr Felixe Slováčka). Především však zpěvačka dokázala děti zaujmout svým milým a laskavým hlasem, hravostí a žertovným stylem zpěvu. Ondřej Suchý v doprovodném textu upozorňuje na důležitý fakt: „Dagmar Patrasová by byla dobrá herečka a zpěvačka pro dospělé, ale nebyla by jedinečná. Jedinečnou se stala teprve svým na děti zaměřeným písňovým repertoárem“. Roztomilým, trochu uličnickým zpěvem zajímavých písniček dobrých autorů vytvořila obraz, „ který dětem zrovna v té době chyběl: moderní princeznovská postava, pohybově skvěle nadaná, s rošťáckýma očima a vlídným úsměvem ve tváři, zpívající převážně veselé, rytmické písničky. Děti se rády smějí, mají velkou obrazotvornost, dovedou si představit, jak se chytá taková žížala na pasece, jak se pasou písničky, jak vypadá batě satě, jaké to je, když draka bolí zub, jak leze sádlo na chleba a jak asi vypadá doktor Škrášek, strašidýlko Emílek anebo Rudla Šmudla“.

Výběr písniček zpěvačky, která si dokázala zcela podmanit dětské publikum

Komplet vychází 8. dubna 2016

Cena 3CD v SUPRAPHON musicpoint je 299,- Kč

SU 6424-2

Vita Caroli Vlastní životopis Karla IV.

Hudba v českých zemích v době Karla IV.

Hovoří Jan Kačer a Nina Divíšková

Hrají a zpívají Pavel Jurkovič, Symposium musicum a Pražští madrigalisté (řízení Miroslavem Venhodou)

K výročí krále Karla IV. (700 let) vychází v jednom kompletu nahrávka zachycující mluvené slovo i ukázky původní středověké hudby tak, jak zněla v českých zemích v době vlády našeho nejvýznamnějšího panovníka. Vlastní životopis, sepsaný Karlem IV. pod názvem Vita Caroli, je jako literární autoportrét v evropské středověké literatuře ojedinělým dílem. Výjimečnost autorovy osobnosti spočívala už v tom, že na rozdíl od svých současníků na evropských trůnech, kteří nedovedli číst ani psát, byl Karel Lucemburský člověkem nesmírně vzdělaným, vystudoval pařížskou Sorbonnu a plynně hovořil i psal v pěti evropských jazycích. Své vladařství pojímal král Karel IV. v duchu teorií sv. Augustina jako službu a v souladu s tím se snažil vykonávat i své „řemeslo královské“. Bohaté životní osudy a zkušenosti z mládí se rozhodl zachytit proto, aby postavil před oči svých nástupců „zrcadlo knížecí“, tedy jakési výchovné resumé bouřlivých dobrodružství, prokládaných teologicko mravními úvahami. Píše také nesmírně zajímavě o svých věšteckých schopnostech.

Jan Kačer čte Vlastní životopis v dokonalém souznění s Karlovým vynikajícím dílem literárním, historiografickým i vladařským. Na tuto slavnostní četbu navazuje rekonstrukce hudebních kompozic mnohotvárné podoby hudby doby Karlovy, pro niž je charakteristické dynamické pronikání nových výrazových struktur. Styl hudby komponované v pařížské katedrále Notre Dame či podoba tzv. ars nova a hudby italského Trecenta zdomácněly v Čechách v kratších písňových formách, oblíbených v klášterech, mezi studenty a kleriky pro svůj energický modální rytmus a muzikantské pohrávání s jednotlivými hlasy. Pronikl i do taneční a populární hudby, studentských koled a světských milostných písní. Pozoruhodná demokratičnost hudební kultury doby Karlovy se projevuje i v písních duchovně lyrických, v nichž se prosazovala vedle latiny stále více čeština. Soubory Symposium musicum a Pražští madrigalisté představují tuto mnohotvárnou podobu středověké hudby a písní s dobovými nástroji v zasvěcené interpretaci.

Poklady z archivu Supraphonu: četba z výjimečného literárního díla našeho nejvýznamnějšího panovníka, doprovázená hudbou a zpěvem písní, které mohl Karel IV. slýchat v chrámu i na hostinách

Komplet vychází 22. dubna 2016

Cena za 2CD v SUPRAPHON musicpoint je 249,- Kč

SU 6427-2

Pojďte, děti, za pohádkou

Interpreti: Ota Jirák a děti

Režie: Radek Adamec a Míla Pospíšilová

Pojďte, půjdem za pohádkou.

Že nevíte, za jakou?

Třeba za tou, co už znáte. Napovíš nám nějakou?

Výběr z klasických českých pohádek pro naše nejmenší v podání samotných dětí a jejich pohádkového dědečka Oty Jiráka.

Posluchači se mohou těšit na Karkulku, kůzlátka, Palečka, medvědy, loupežníky nebo na hrneček plný kaše. S Honzíkem se budou učit latinsky a podívají se s ním do světa. Užijte si s dětmi společné chvilky, představte jim ty správné hrdiny a zavzpomínejte na svoje dětská léta.

Nejznámější pohádky v podání dětských vypravěčů a skvělého Oty Jiráka.

Album vychází 8. dubna 2016

Cena za CD v SUPRAPHON musicpoint je 249,- Kč

SU 6416-2

Klasici laskavého humoru

Zdeněk Svěrák, Jan Werich, Ivan Kraus, Milan Lasica, Miroslav Horníček a další čtou povídky ze svých knih nebo vzpomínají na své herecké kolegy.

Album vychází 8. dubna 2016

Cena za CD v SUPRAPHON musicpoint je 249,- Kč

SU 6423-2

Případ Lída Baarová

Rozhovory herečky s Josefem Škvoreckým

V létě v roce 1982 se ve španělském Alicante v letním bytě MUDr. Dohnala

setkala herečka Lída Baarová (7. září 1914, Praha – 27. října 2000, Salcburk) se spisovatelem Josefem Škvoreckým. Všichni byli emigranti z Československa a trávili spolu několik dní příjemným a zajímavým hovorem, věnovaným dramatickým zvratům v životě slavné herečky. Zřejmě poprvé (a nejspíš naposled) tu Lída Baarová mluví opravdu upřímně. Josef Škvorecký si z hovorů pořizoval amatérský zvukový záznam, který hodlal literárně zpracovat.

Kniha skutečně o půl roku později vyšla v nakladatelství Sixty–Eight Publishers, Corp. Pod názvem Lída Baarová Útěky (1983). Dvanáct magnetofonových kazet, na kterých je zachycena celá hereččina pravdivá zpověď, věnoval později Josef Škvorecký Ondřeji Suchému. Z celkem osmnácti hodin vznikl nyní komplet 3CD (scénář střihů Naďa Dvorská), zachycující v chronologickém sledu životní osudy této slavné české hvězdy předválečného a válečného filmu (natočila za celý svůj život celkem 70 filmů).

Pravdivá zpověď hvězdy předválečného a válečného filmu. Autentický zvukový záznam jejího přiznání z roku 1982.

Komplet vychází 8. dubna 2016

Cena za 3CD v SUPRAPHON musicpoint je 349,- Kč

SU 4199-2

Antonio Pedrotti in Prague / Respighi, Ravel, Falla, Musorgskij, Debussy, Brahms, Mendelssohn

Ottorino Respighi – Římská trilogie (Římské fontány, Římské slavnosti, Římské pínie), Fantastický krámek – koncertní suita. Maurice Ravel – Má matka husa, Pavana za mrtvou infantku, Dafnis a Chloe – Suita č. 2*. Claude Debussy – Faunovo odpoledne*. Manuel de Falla – Noci ve španělských zahradách. Modest Petrovič Musorgskij – Obrázky z výstavy*. Johannes Brahms – Variace na Haydnovo téma op. 56a. Felix Mendelssohn-Bartholdy – Symfonie č. 4 A dur Italská op. 90*

Česká filharmonie, dirigent Antonio Pedrotti

„Antonia Pedrottiho můžeme bez ohledu na jeho pověst a uplatnění jinde počítat pro sebe s konečnou platností k světové dirigentské elitě“, píše se v kritice na Pedrottiho strhující výkony s Českou filharmonií. Ano – svět si žádal italské dirigenty ochotně předvádějící svůj jižanský temperament. Pro Pedrottiho, který byl zvyklý pracovat s neokázalostí a až „neitalskou“ důkladností, tam nebylo místo. U České filharmonie ano a v 50.–60. letech se stal jejím nejmilovanějším zahraničním dirigentem. Jako jeden z prvních dirigentů přijel k ČF zpoza „železné opony“ po Kubelíkově emigraci. Orchestr ještě nestihl zapomenout na nekompromisní náročnost Václava Talicha – a právě na tu mohl Pedrotti navázat. Dirigoval zpaměti a bez taktovky, byl důsledný, věcný a lidský. Pro Supraphon nahrál převážně románský repertoár, především díla svého učitele Respighiho. Část těchto nahrávek zde vychází na CD vůbec poprvé a všechny prošly citlivým remasteringem. Pro mnohé posluchače jistě budou překvapením a dost možná Pedrottimu zajistí dodatečnou vstupenku na dirigentský Parnas.

Antonio Pedrotti – neitalský Ital, neokázalý velký dirigent bez taktovky...

Komplet vychází 22. dubna 2016

Cena za 3CD v SUPRAPHON musicpoint je 499,- Kč

V distribuci Supraphonu:

TYM172-0

George R. R. Martin Tanec s draky

(Píseň ledu a ohně – Kniha pátá)

Čte František Dočkal

Jen touha po moci je věčná... Epická sága George R. R. Martina a předloha seriálu HBO Hra o trůny pokračuje.

Tanec s draky je pátým dílem fantasy série vydavatelství Tympanum, v níž předcházejí audioknihy Hra o trůny, Střet králů, Bouře mečů a Hostina pro vrány.

Epická sága ze světa temného středověku protkaného spletitou sítí intrik a zastíněného rostoucí hrozbou ze severu byla do dnešních dnů ověnčená řadou ocenění (Hugo Award, World Fantasy Award, Locus Poll Award) a stala se předlohou populární seriálové řady HBO.

Album vychází 22. dubna 2016

Cena za 4CD v SUPRAPHON musicpoint je 499,- Kč

TYM209-0

Andrzej Sapkowski Čas opovržení

2. část Ságy o Zaklínači

Čte Martin Finger

Druhá část legendární Sapkowského ságy o zaklínači Geraltovi a jeho sudbě - Ciri z Cintry. Svět zachvátily plameny běsnící války. Čarodějové intrikují a Ciri, prchající před smrtelným nebezpečím, se ocitá daleko od Geralta i Yennefer. Sama, opuštěná, ztracená - s pocitem, že byla zrazena těmi, kterým bezmezně věřila. Pátrání po zmizelé princezně však navzdory zprávám o její smrti stále pokračuje a Geralt žel není jediný, kdo Ciri hledá. Zaklínač i Lvíče z Cintry se stali objektem vysoké politické hry, která může zabít nejen je, ale také všechny, kdo jsou jim blízcí...

V čase opovržení ten, kdo je sám, musí zahynout.

Album již vyšlo

Cena za CD v SUPRAPHON musicpoint je 399,- Kč

TYM230-0

Frederick Forsyth Kobra

čte Jan Hyhlík

Mladík, který umírá ve washingtonské čtvrti Anacostia, by se ani v nejmenším nenadál, že jeho smrt vyvolá novou válku mocností. Tentokrát však nepůjde o politiku, o vojenskou převahu ani o zdroje surovin, tentokrát půjde o prostý bílý prášek, zvaný kokain. Na jedné straně neúprosný a pohádkově bohatý kolumbijský Kartel, který pašuje stovky tun této omamné látky na americké a evropské trhy, na straně druhé supertajný projekt s krycím názvem Kobra, který mu má jeho nekalou činnost překazit. „Je vůbec možné kokainový průmysl zničit?“ ptá se americký prezident šéfa tohoto tajného projektu. A Frederick Forsyth ve svém novém románu přináší odpověď.

Mistr politického thrilleru Frederick Forsyth opět ve skvělé formě!

Album již vyšlo

Cena za CD v SUPRAPHON musicpoint je 349,- Kč

TYM241-0

Caroline Kepnes Skrytá těla

Čte Jan Zadražil

Když Joe za tragických okolností přišel o svou přítelkyni Beck, dospěl k zoufalému přesvědčení, že už nikdy nebude schopen milovat. Pak ale začala v jeho knihkupectví pracovat Amy Adamová a Joe zjišťuje, že se ve svém chmurném úsudku mýlil. Je svou novou kolegyní posedlý, přestože (nebo protože?) představuje pravý opak Beck – nesnáší Twitter, dokonce ani nemá e-mailovou adresu a na internetu o ní není jediná zmínka. Joe je uchvácen. Než však stačí Amy požádat o ruku, dívka zrádně zmizí a zanechá po sobě jen několik mlhavých stop...

Joe Goldberg, šarmantní antihrdina s vražednými sklony, se i ve svém dalším příběhu snaží najít dokonalou lásku. Za každou cenu.

Album již vyšlo

Cena za 2CD v SUPRAPHON musicpoint je 399,- Kč

TYM242-0

Vlastimil Vondruška Husitská epopej I.

Za časů krále Václava IV. (1400–1415)

Čte Jan Hyhlík

Sedmidílná sága vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království. Historicky věrně popisované události tvoří kulisu čtivého a napínavého příběhu rozvětvené rodiny Prokopů, jejíž příslušníky postaví neúprosný osud proti sobě. První díl se odehrává v letech 1400 až 1415. V té době se rodina Prokopů rozdělí, část se usazuje v Praze, zbytek zůstává v rodných jižních Čechách. Kniha popisuje život na dvoře krále Václava, prostředí pražské univerzity, mládí Jana Žižky, bitvu u Grunwaldu a také počátky reformačního hnutí a upálení Mistra Jana Husa.

Album již vyšlo

Cena za 3CD v SUPRAPHON musicpoint je 399,- Kč

TYM249-2

Vlastimil Vondruška Králův dluh

z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého

Čte Jan Hyhlík

Oldřich z Chlumu, prokurátor krále Přemysla Otakara II. a zároveň správce hradu Bezdězu, má v pravomoci i vyšetřování a trestání hrdelních zločinů v kraji. Tentokrát řeší krádež trnu z Kristovy koruny; vzácné relikvie, již získal Havel z Lemberka a hodlá ji věnovat chrámu sv. Víta v Praze. Zločin byl proveden pouhé dva dny před příjezdem krále, jenž se má zúčastnit slavnostního vysvěcení relikvie, takže celá kauza hrozí pěknou ostudou. V krátkém čase se vrší další zločiny - vraždy zemana Jan ze Střelče, lemberského kaplana a zlatníka Ruprechta z Jablonného.

Album již vyšlo

Cena za 1CD v SUPRAPHON musicpoint je 349,- Kč

8590233009809

Rituály Vsaď na černou

Rituály jsou pražská indie-rocková skupina s českými texty v čele s Michaelem Váchou a Richardem Spilkou známých z A Banquet. Deska Vsaď na černou, která vznikla v produkci Yardy Helešice, je první plnohodnotná nahrávka kapely a následuje tak předchozí singly Příměří a Stín perutí.

Album již vyšlo

Cena za 1CD v SUPRAPHON musicpoint je 249,- Kč

G160842

Jiří Slíva Nemysli na to

Po úspěchu alba Kup si bicí! natočil výtvarník a básník Jiří Slíva své druhé album, které na rozdíl od debutu obsahuje výhradně nové písně. Ve studiu se opět sešli spřátelení špičkoví jazzoví hudebníci, aby zpěváka doprovodili v patnácti skladbách. Aranžování se ujal Marek Doubrava a album nahrál Ondřej Ježek. Slívovy písničky jsou nezařaditelné, obvykle jsou řazeny do žánru cvok’n’roll.

Album již vyšlo

Cena za 1CD v SUPRAPHON musicpoint je 249,- Kč

G150772

Chudák paní Popelková Pod drnem

Album Pod drnem skupiny Chudák paní Popelková nabízí letité songy uskupení vzniklého na základě příležitostných hudebních setkání písničkáře Karla Vepřeka se saxofonistou Jaroslavem Šebestou, které koncem 80. let doplnil vizuální bubeník Pavel Heřman. Skupina hrála na Karlově mostě, po sklepích, na vernisážích, svatbách. V roce 1997 se z jejích členů stalo jádro doprovodné skupiny Svatopluka Karáska Pozdravpámbu (etapa 1997–2003). Po smrti Pavla Heřmana v roce 2010 se opuštěných bicích ujal jeho syn Pavel a trio Chudák paní Popelková obnovilo svoji občasnou koncertní činnost. Živá nahrávka z pražského Kaštanu obsahuje současný repertoár a nechybějí ani skladby, s nimiž kapela začínala, takzvané hymny, jež doposud nebyly zaznamenány.

Album již vyšlo

Cena za 1CD v SUPRAPHON musicpoint je 299,- Kč

8590233009007

Zrní Čtyři Honzové a jeden Ondřej v severní části Střeleckého ostrova

Vůbec první vydaný záznam živého vystoupení v historii skupiny Zrní!

Na nahrávce je jasně slyšet ta lehkost a radost, takřka klukovská, s jakou kapela vždycky hraje a užívá si každý okamžik na pódiu. Všechny písně jsou přearanžovány do neobvyklých verzí, někde se prolínají i dvě písně dohromady.

Fanoušci tak jistě ocení poctivost, s jakou kluci ke koncertu přistupovali, autentičnost, která z desky sálá a dobrý zvuk, jenž je pro požitek z poslechu nezbytný.

Koncert, jak už název alba napovídá, se konal na Střeleckém ostrově v Praze pod širým a deštivým nebem v jinak horkém a suchém létě 2015.

Zrní je hra, něžný artbrut a kladenskej uhelnej zen.

Album již vyšlo

Cena za 1CD v SUPRAPHON musicpoint je 299,- Kč