Super Soused pomáhá přestěhovat byty dětem z Klokánku

Super Soused pomáhá přestěhovat byty dětem z Klokánku

Super Soused pomáhá přestěhovat byty dětem z Klokánku

Super Soused pomáhá přestěhovat byty dětem z Klokánku

Nová služba Super Soused pomáhá jednomu z pražských Klokánků ve Štěrboholech s přestěhováním šesti bytů a společných prostor. Klokánky musely propustit několik dětí do pěstounských rodin a dětských domovů, protože se z rozhodnutí státu od začátku roku nesmí starat o více než 28 dětí. Nyní musí dívky a chlapci staré prostory Klokánku ve Štěrboholech vyklidit a přestěhovat se do nových pokojů. Peníze na neplánované práce ale nezisková organizace v zásobě nemá. Projekt Super Soused, v rámci něhož šikovní řemeslníci a kutilové řeší domácí problémy, je sice na trhu teprve měsíc a půl, ale už Klokánku nabídl svoji pomoc, protože cítí potřebu děti v náročné situaci podpořit. Zrealizovat zadané opravy a práce se už prostřednictvím Super Souseda rozhodli první kutilové. Práce nabízí nejen za lepší férové ceny, ale pro Klokánek i úplně zdarma.

Jsme velmi příjemně překvapeni tím, že se nám během pouhých dvou dnů přihlásilo několik dobrovolníků, kteří chtějí Klokánku pomoci i zadarmo nebo za tržně bezkonkurenční ceny. A hlásí se stále další. Takovou rychlost jsme sami nečekali. Vážím si toho, že nadšení pro dobrou věc u Čechů stále ještě funguje,“ konstatuje Lukáš Novák, spoluzakladatel a investor služby Super Soused.

Super Soused pro práce v Klokánku hledá i další kutily, kteří mají zájem dětem pomoci a sami si můžou určit jak a za kolik. Klokánek totiž hledá hned několik profesí – stěhováky, řemeslníky, malíře a elektrikáře. Staré byty potřebují vyklidit, demontovat a přestěhovat nábytek, nové pokoje zase vymalovat, zapojit elektrospotřebiče a zajistit potřebné opravy.

Od ledna 2013 je kapacita Klokánků z nařízení ministerstva práce a sociálních věcí trvale snížena na 28 míst, opatření je důsledkem novely zákona o sociálně právní ochraně dětí. „Vzhledem k novele zákona a vzhledem k restrukturalizaci Fondu ohrožených dětí bude náš Klokánek nadále využívat jen polovinu budovy. Proto se nyní snaží zajistit dobrovolníky pro přestěhování do její druhé části. Jsme rádi, že se zde objevil projekt Super Soused, který nám s tím pomůže, velice si toho vážíme. Tím spíše, že funguje necelé dva měsíce a už svoji energii směřuje do dobročinných projektů,“ vysvětluje Jan Vaněk, předseda Fondu ohrožených dětí a vedoucí Klokánku ve Štěrboholech.

Super Soused řeší běžné i nestandardní problémy v domácnosti prostřednictvím šikovných pomocníků z celé Prahy a okolí. Zákazník si zadarmo zadá na portál Super Soused svůj požadavek, popíše, co potřebuje a pak si už jen vybere z nabídek ochotných kutilů a řemeslníků. Je čistě na něm, jestli bude posuzovat podle ceny, nabízené kvality nebo referencí. Super Soused je tak řešením pro všechny, kdo pomoc s domácími pracemi a opravami potřebují, stejně jako pro všechny zručné řemeslníky, kutily a šikovné pomocníky, kteří si chtějí přivydělat tím, co umí a co je baví.

Najít schopného a nepředraženého řemeslníka je dnes v Praze a okolí opravdu problém. Proto chceme to, co normálně funguje na vesnici - najít šikovného řemeslníka podle doporučení - přenést i do měst. Lidé už nemusí složitě vyhledávat mezi stovkami neznámých firem, jednoduše zadají úkol a pak si vyberou z nabídek šitých přímo na míru,“ vysvětluje Lukáš Novák.

Super Soused

Služba Super Soused propojuje nabídku a poptávku po drobných pracích v domácnosti a jako první zároveň nabízí širokou škálu garancí jak pro zákazníky, tak i pro řemeslníky a kutily. V současnosti poskytuje v Praze a okolí služby v oblasti řemeslných prací, prací hodinových manželů, stěhování, zahradních prací, pomoci s technickými problémy s PC a TV, ale i domácími pracemi a úklidem. Služba byla oficiálně spuštěna a představena letos v září.

www.supersoused.cz, více k projektu podpory Klokánku ZDE

Fond ohrožených dětí - Klokánek Štěrboholy

Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí, jehož cílem je změnit dosavadní nevyhovující systém ústavní výchovy a nahradit jej v co největší míře přechodnou rodinnou péčí na dobu, než se dítě může po vyřešení nebo zlepšení situace vrátit domů, nebo než je pro něj nalezena trvalá náhradní rodina (pěstounská péče, osvojení).

http://www.klokanek-sterboholy.cz/