Spejbl oslaví sté narozeniny v pátek v pořadu NOVÝ DEN

Spejbl oslaví sté narozeniny v pátek v pořadu NOVÝ DEN

Spejbl oslaví sté narozeniny v pátek v pořadu NOVÝ DEN

Dovolí mu Libor Bouček moderovat?

Světoznámá dřevěná dvojice komediantů Spejbl a Hurvínek změní páteční vysílání na CNN Prima NEWS v oslavu. Objeví se v pořadu NOVÝ DEN, který se vysílá od 6.00 na CNN Prima NEWS a od 7.00 na Primě. Spejblovi je totiž letos sto let, a představitelé divadla tak dorazí do strašnického studia za Liborem Boučkem a Soňou Porupkovou. Rozpovídat se mohou o své dlouhé kariéře. Jen u toho ale nezůstanou.

Spejbl s Hurvínkem jsou sice ostřílené hvězdy, na CNN Prima NEWS si ale v pátek odbydou jednu premiéru.

„Spejbl s Hurvínkem se objevovali v minulosti na společenských akcích i v televizi, ještě nikdy si ale nevyzkoušeli moderování v televizním zpravodajském studiu,“ prozradila ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Denisa Kirschnerová.

Jak se svého úkolu zhostí a jakou úlohu jim moderátoři Libor Bouček a Soňa Porupková propůjčí, uvidí diváci už v pátek v pořadu NOVÝ DEN na CNN Prima NEWS.

„Jsem rád, že můžu v pátek přivítat ve studiu divadelní legendy, které už desítky let baví nejen děti, ale i dospělé. Spejbl s Hurvínkem jsou krásné případy úspěchů českého umění, které nás reprezentuje po celém světě,“ říká moderátor pořadu NOVÝ DEN Libor Bouček.

Pražské Divadlo Spejbla a Hurvínka si letos připomíná sto let od stvoření legendární loutky Spejbla, kterou vytvořil v letech 1919–1920 plzeňský řezbář Karel Nosek podle návrhu slavného českého loutkáře Josefa Skupy. Spejbl má kromě toho ještě jedno prvenství. Slaví své narozeniny celý rok. Proč, to vysvětluje ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Denisa Kirschnerová:

„Pan Spejbl poprvé vkročil na scénu v roce 1920. Není zaznamenáno přesné datum. Proto jsme si řekli, že budeme Spejbla připomínat různými akcemi v divadle v průběhu celého roku. Zachovalo se to, že ho spustili na scénu shora, jako se spouští čert nebo anděl. Jeho dřeváky zarachotily, snesly se dolů a úspěch u publika byl poměrně velký.“

Úspěch má Spejbl i se svými dřevěnými kolegy desítky let. I oni už mají požehnaný věk. Mánička se Žerykem letos v dubnu oslavili kulatou devadesátku. A Hurvínek, ačkoli klame svým zjevem, letos dovršil 94 let. Letošní jubileum divadlo mimo jiné slaví i unikátní výběrovou nahrávkou Ať žije Spejbl, na které se objeví čtyři generace Spejblových interpretů. A po koronavirové krizi můžou diváci loutky spatřit znovu na jevišti.

„Do konce sezóny odehrajeme ještě pět představení pro rodiče s dětmi o víkendech. A máme radost, že se podaří nazkoušet nové představení,“ říká ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Denisa Kirschnerová.

O lístky na zbývající představení můžou na sociálních sítích soutěžit i diváci CNN Prima NEWS. Budou ale muset správně uhodnout, jestli si Hurvínek se Spejblem troufnou moderovat Počasí, Dopravu, nebo snad zastoupí dokonce Libora se Soňou.