Smutné tajemství Jitky Smutné

Smutné tajemství Jitky Smutné

Smutné tajemství Jitky Smutné

Ve snaze narovnat staré rodinné křivdy a po letech se setkat se svým bratrem Vlastou Peškem (Rudolf Hrušínský). S takovými úmysly dnes přijíždí do Ulice Jitka Smutná alias Marie Vránová. Setkání s bratrem, se kterým ji rozdělily staré sváry, ale proběhne úplně jinak, než si představovala…

Vlasta Pešek v pátek oslaví sedmdesátiny, a to je dobrá příležitost pro setkání s rodinou. Amálie (Dana Syslová) i Mariina dcera Blanka (Linda Rybová) by byly rády, aby se u této příležitosti sourozenci udobřili, jenomže Pešek o setkání se sestrou Marií nestojí. Nezapomněl jí, co mu před lety řekla.Marie přesto sebere odvahu a už dnes večer stiskne zvonek u domu jeho domu. Aniž by tušila, jak zásadní tento krok v dalším životě znesvářených sourozenců bude… Jak tohle setkání dopadne? A odpustí si navzájem staré křivdy?


Rozhovor s Jitkou Smutnou

Ač sourozenci, jsou Marie a Vlasta jako oheň a voda. I proto je jejich vztah komplikovaný. Jedno ale mají společné. Oba jsou až příliš tvrdohlaví a hrdí na to, aby udělali první krok ke smíření. Roky spolu nemluvili, proč, to ví jen oni dva. Až Mariina nemoc ji donutí udělat vstřícné gesto, a tak se den před Peškovými sedmdesátinami objeví na prahu jeho bytu….

Jitko, jaká je Marie?
Marie je ženská, která má statek a nebojí se fyzické práce. Musí být manažersky schopná, musí mít ráda přírodu. Protože se nachází v těžké životní situaci a není si jitá tím, kolik času jí ještě zbývá, rozhodla se, že napraví vztahy ve své rodině a pokusí se najít po letech cestu ke svému bratrovi, Vlastovi Peškovi.

Je něco, co vás s postavou Marie spojuje?
Určitě láska k přírodě. Fyzická práce mě těší a práce na zahradě úplně nejvíc. Navíc s Rudolfem Hrušínským máme už léta společného koníčka, a to je rybaření. Svoje úlovky neměřím na centimetry, ale na pocit radosti a pohybu v přírodě.


Kam nejraději vyrážíte na ryby? 

Mně je to úplně jedno, když to bude malá říčka nebo rybník a budu tam jen proto, abych namočila pruty, i za to budu ráda. Hladiny rybníků, jezer, řek, to je velká energie, kterou si ráda vozím do města. Nejsem specialista a nemám tolik času, naštěstí
je mnoho soukromých rybníků, o které se majitelé báječně starají. V některých jsou velké kusy. Ale já velké kapry pouštím.

Jak se vám líbí v Ulici?
Nemám za sebou ještě mnoho natáčecích dní. Točila jsem s Rudolfem Hrušínským a Danou Syslovou. S oběma se znám velmi dobře, s Danou hrajeme v divadle a Rudolf je můj spolužák z DAMU, chodili jsme spolu dokonce do ročníku. S Lindou jsme spolu nikdy nehrály, ale je to skvělá herečka a zajímavý člověk. Ale znám tady mnoho lidí, ten herecký život je proměnný, a tak si myslím, že se mi tu bude líbit.

Překvapilo vás něco v Ulici?
Příjemně mě potěšilo chování štábu. Všichni lidé, se kterými jsem se potkala, jsou sehraní a profesionální. To mě těší, zatím se mi tu líbí.