Síla medvědího česneku v nových RACIO Cornies

Síla medvědího česneku v nových RACIO Cornies

Síla medvědího česneku v nových RACIO Cornies

Chcete mít sílu jako medvěd? Můžete to vyzkoušet s medvědím česnekem! Na jeho sběr je sice už pozdě, ale to vůbec nevadí. Společnost RACIO totiž přichází na trh s novou příchutí oblíbené řady Cornies. Ochutnejte lahodnou kombinaci tenkých kukuřičných koleček s jemnou chutí medvědího česneku a uvidíte, že se stane vaší oblíbenou pochoutkou nejen v letních měsících.

Češi si tuto divokou bylinku s mnoha blahodárnými účinky v posledních letech oblíbili. Má lehkou svěží česnekovou chuť a je proto hojně využívaný v kuchyni. Dá se z něj připravit skvělé pesto, ale i polévka nebo salát. Můžete s ním i kořenit, stejně jako s klasickým kuchyňským česnekem. V kombinaci s pufovanými kukuřičnými chlebíčky se z něj stává dokonalý základ pro lehkou svačinku – vyzkoušejte je obložit čerstvým sýrem a zeleninou. Nebo je vezměte s sebou na cesty, díky pufování vydrží plátky dlouhou dobu čerstvé.

Medvědí česnek obsahuje vitamín C, velký podíl železa a antibakteriální alicin. Už za našich babiček se tradovalo, že podporuje trávení a pomáhá proti nadýmání, podporuje snižování vysokého krevního tlaku, ale může pomoci i při poruchách srdečního rytmu. Patří také k detoxikačním potravinám.

Medvědi údajně po dlouhém zimním spánku dokázali za touto drobnou rostlinkou ujít spousty kilometrů. Za RACIO Cornies s medvědím česnekem tak daleko chodit nemusíte. Seženete jej v běžné maloobchodní síti, balení 115 g za 21,90 Kč.