Show Jana Krause: lékař s klitorisem v kapse, herec v plné síle a kryptoanarchista

Show Jana Krause: lékař s klitorisem v kapse, herec v plné síle a kryptoanarchista

Show Jana Krause: lékař s klitorisem v kapse, herec v plné síle a kryptoanarchista

V dalším dílu Show Jana Krause se představí sexuolog MUDr. Zlatko Pastor, herec Václav Neužil a „kyborg“ Jan Hubík. Premiéru dalšího dílu ShowJana Krause uvidíte ve středu 15. února ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem, který se dnes ujme v pořadu Show Jana Krause slova, je lékař Zlatko Pastor, který bude muset hned zkraje čelit moderátorovým zvědavým dotazům ohledně životaschopnosti spermií dnešních mužů či sexuálního chování současné populace. „Lidé se vzájemně nedotýkají a nekomunikují. Vytrácí se intimní kontakt,“ říká lékař o tom, co považuje za jeden z největších problémů moderní doby, a předává svému hostiteli na první pohled neidentifikovatelný předmět, který souvisí s jeho lékařskou praxí, s tím, aby se pokusil ho zařadit. Ani po zevrubném průzkumu však Jan Kraus model klitorisu v životní velikosti neidentifikuje, a tak se raději zase vrací k tématu plodnosti mužů. „Muže tíží řada dysfunkcí, žijeme ve stresu a roli hrajou i další faktory, jako je věk, tělesná konstituce,“ upozorňuje Zlatko Pastor a dodává: „Říká se, že každý třetí muž po čtyřicítce alespoň občas pocítí nějaké problémy.“ Sám se jako lékař ve své praxi věnuje především gynekologii, ale také sexuologii, a denně se mu v ordinaci vystřídá zhruba patnáct pacientů. „Je náročné slyšet denně různé stesky a brát to na sebe, ale zároveň je to stejné jako v každé jiné profesi – člověk si to nesmí brát domů.“ Pan doktor prozradí také to, že v posledních letech klesl zájem o užívání hormonální antikoncepce, což přičítá módním vlnám a mediálním tlakům. Zcela jednoznačně pak odmítá tvrzení o tom, že by spodní vody byly kontaminovány hormony právě kvůli užívání antikoncepčních pilulek. „To jsou nesmysly. Každá žena, i ta, která nebere antikoncepci, vylučuje hormony do moči a následně do odpadních vod. Daleko více jsou v těch vodách jiné xenobionty, které jsou hormonům podobné.“Zajímavou budoucnost ovšem prorokuje moderním technologiím a virtuální realitě: „Každá technologie byla vždy v sexu upřednostněná a využitá, takže si myslím, že do padesáti let máte doma robotku, a to nebude žádná umělá a chladná robotka, ale normální žena, kterou přizpůsobíte svým požadavkům. Ale budou i roboti-muži, aby to bylo genderově vyrovnané.“ A jaké možnosti nastavení by měl ideální muž mít?
 

 
Dalším hostem pořadu je mladý herec Václav Neužil, člen souboru Dejvického divadla. „V Dejvickém divadle jsem se uvedl inscenací, kde jsem hrál dementa, tak přesvědčivě, že mi pak už dávali jen role pitomců, bezcharakterních blbů, imbecilů… Dostal jsem se z toho až díky Marku Najbrtovi, který mě pozval na casting detektivního seriálu, ve kterém hraju,“ prozrazuje sedmatřicetiletý herec, kterého začne vzápětí Jan Kraus strašit vyhlídkami na mužské dysfunkce přicházející po čtyřicítce, jak se dozvěděl od předešlého hosta. „Já jsem si vždycky myslel, že ta vaše generace chlapů začala žít až v těch čtyřiceti nebo pětačtyřiceti, dokonce i v padesáti!“ udiveně opáčí mladý umělec, který se podle svých slov cítí v plné síle, na což si hostitel neodpustí dotaz, zda již hrál nějakou milostnou scénu. „Moc jsem jich nehrál, ale není to ani nic příjemnýho. Je to prostě imitace toho nejintimnějšího zážitku… Je tam ta kamera, světla a je to taková celkově nepříjemná věc, nemám to rád, zvlášť když tu partnerku ani neznáte. To se představíte a za minutu předstíráte, že spolu souložíte. Je to těžký úkol – aby se nikdo necítil trapně a zároveň aby to bylo uvěřitelný.“ Dnes večer se zřejmě témat spojených se sexem nezbavíme, a tak se pánové zaměří také na předstírání požitku ze sexu u žen. „Já věřím, že ta moje nepředstírá,“ je pevně přesvědčený herec, kterého natolik vyděsí výraz rutinní čili manželská sexualita, že se pustí do rozboru toho, jak funguje sex v jeho manželství. „Slovo rutinní je mi úplně cizí. Já teda nemám apetit každej den, ale když chceme, tak to je, a když nechceme, tak to není… Je to spontánní a podle citu! My máme v tomto ohledu skvělej a liberální vztah.“


 
Posledním hostem je Jan Hubík, který je jedním z asi třiceti lidí u nás, kteří mají v těle implantovaný čip. Jako nezvratný důkaz ukazuje na kameru svou ruku a přesné umístění. Jan Kraus navíc předloží divákům rentgenový snímek. „Já jsem ho donesl i naživo, pokud ho chcete vidět,“ říká pan Hubík a vyndává také injekční stříkačku s tím, že rovnou zavede NFC čtečku do těla i svému hostiteli. „Mám tam vizitku, jinak to běžně používám na placeníbitcoiny, odemykání počítače, dveří,“ vyjmenovává člen kryptoanarchistické organizace Paralelní Polis.„Cena čipu je sto dolarů plus nějaké poštovné a cena za implantaci, celkově v přepočtu asi tři tisíce korun.“ Pan Hubík je svým očipováním naprosto spokojený a nevadí mu ani to, že se mu občas někdo vysměje, že je jako pes. Žije totiž ve svém dost specifickém světě, který je nepoučenému člověku naprosto cizí a nepochopitelný. „Mně osobně zajímá hlavně kryptoanarchie, kryptoměny, decentralizace světa, protože decentralizované technologie umožní organizovat společnost mnohem efektivněji než skrze státní zřízení. Myslím, že vláda není potřebná, lidé jsou schopní se rozhodovat sami.“ Na jakém principu tedy funguje kupříkladu těžba bitcoinu, kde je sehnat, jaká je jeho hodnota vůči dolaru a na kolika místech v České republice se dá bitcoiny platit? To a mnohem více se dozvíte již dnes večer v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě!