Šestiletá Veronika si splnila svůj sen, s Belmondem oslavili narozeniny v muzeu Grévin!

Šestiletá Veronika si splnila svůj sen, s Belmondem oslavili narozeniny v muzeu Grévin!

Šestiletá Veronika si splnila svůj sen, s Belmondem oslavili narozeniny v muzeu Grévin!

Šestiletá Veronika si splnila svůj sen, s Belmondem oslavili narozeniny v muzeu Grévin!

 

Významný den zažila expozice voskových figurín v muzeu Grévin v pražské Celetné ulici. Po červeném koberci se včera prošel host s magickým číslem 100 000, čímž se pobočka legendárního pařížského muzea zařadila do elitní společnosti pražských atrakcí.

 

Významné jubileum vyhlíželi v muzeu Grévin pouhých jedenáct měsíců: nejzábavnější interaktivní muzeum voskových figurín bylo otevřeno 1. května loňského roku. Jako 100 000. návštěvník prošla vchodem šestiletá Veronika z Říčan, která si spolu s maminkou a sestrou Kristýnou odnesla dárky v hodnotě 7000 korun. „Byla jsem moc zvědavá na šaty, které na sobě hvězdy mají. A také na herce, protože bych jednou chtěla být také herečkou,“ zářily Veronice oči.

 

Její zážitek ještě umocňovala skutečnost, že právě včera oslavila šesté narozeniny. Ten den je slaví i francouzský herec Jean-Paul Belmondo, který je také jednou z hvězd muzea Grévin. Jean-Paul tedy dostal od Veroniky velký polibek, který k narozeninám patří.

Zkrátka však nepřišli ani návštěvníci se vstupenkou o číslo nižší a vyšší: mladý pár z Freiburgu a maminka se synem ze skotského Inverness, města nedaleko Lochnesského jezera, si odnesli láhev francouzského šampaňského. Na oplátku zcela vážně potvrdili, že slavná nestvůra opravdu existuje.

Muzeum Grévin se tak zařadilo i díky Veronice a turistům od Lochnesského jezera do klubu nejvýznamnějších pražských atrakcí, které každý rok navštíví více než 100 000 lidí. V něm jsou největší turistické taháky – Pražský hrad, zoologická zahrada v Troji nebo Petřínská rozhledna. „Na významném úspěchu muzea Grévin se projevila i skutečnost, že jsme nastavili vstupné tak, aby byla expozice dostupná nejen pro jednotlivce, ale i pro celé rodiny. Dva dospělí a dvě děti zaplatí za vstupné šest set korun,“ vysvětluje Daniela Pedret, ředitelka pro komunikaci muzea Grévin.

Návštěvníci v muzeu Grévin najdou výjimečný zážitek, který zprostředkuje více než 80 největších osobností světové i české kultury, historie a šoubyznysu. Nejnovějším voskovým přírůstkem interaktivní expozice je jeden z nejlepších českých herců a známý hollywoodský „zloun“ Karel Roden, jehož figurína byla slavnostně odhalena letos 31. března a se kterým se s chutí vyfotila Veroničina maminka.

 

Kromě Karla Rodena se však hosté mohou vyfotit třeba s Lucií Bílou, Bradem Pittem, Jaromírem Jágrem nebo Karlem IV., kteří jsou vymodelování za pomocí špičkové počítačové 3D modelace a umu francouzských specialistů a jsou k nerozeznání od originálu. A to v prostředí velmi sugestivní atmosféry: hitem jsou například toulky uličkami staré Prahy nebo mozartovské divadelní prostředí.

Muzeum Grévin v Praze
Nejzábavnější interaktivní muzeum voskových figurín Muzeum Grévin bylo otevřeno v květnu 2014 v pražské Celetné ulici. Je pobočkou slavného pařížského muzea voskových figurín Musée Grévin a nabízí unikátní kolekci více než 80 voskových figurín nejvýznamnějších českých i světových osobností. Ve třech patrech v okouzlující atmosféře na ploše 3000 metrů čtverečních na návštěvníky čekají například Karel Gott, Lucie Bílá, Karel IV., Václav Havel, Marylin Monroe, Brad Pitt, Barack Obama, ale také Krteček nebo Spejbl a Hurvínek. Interiér úchvatného muzea, který navrhl francouzský designér Julien Bertevas, nabízí kromě voskových figurín i skvělou zábavu, interaktivní hry a multimediální prezentace. O vytvoření působivé atmosféry se zde stará čtyři sta světel. Všechny figuríny jsou vyrobeny ve špičkové kvalitě a hosté mají možnost si na ně sáhnout nebo se s nimi vyfotit. Kvalitě odpovídá také cena celého projektu, která dosáhla částky 10 milionů eur (asi 280 milionů korun). Muzeum Grévin si Prahu vybralo ke své světové expanzi jako první město po Paříži a Montrealu. Od května 2014 do dubna 2015 jej navštívilo již 100.000 lidí.

Musée Grévin
Do původně soukromého muzea založeného v roce 1882 investoval na počátku velké prostředky podnikatel Thomas Gabriel, který mimo jiné financoval rovněž stavbu Eifellovy věže a divadla Theâtre des Champs-Elysées. V muzeu se za více než 130 let jeho existence vyměnila řada majitelů. V současné době je součástí společnosti Compagnie des Alpes (CDA), která je významným evropským hráčem v oblasti zábavy. Do jejího portfolia patří 15 zábavních parků ve Francii, Nizozemsku, Belgii a Německu a také jedenáct hlavních francouzských lyžařských středisek (mimo jiné Tignes, Val d'Isere, Les Arcs, La Plagne, Les Menuires, Les 2 Alpes, Méribel, Chamonix), kromě nichž má společnost také podíly v lyžařských střediscích ve Švýcarsku, Belgii a Anglii.