Recepty na horké nápoje s čaji Teekanne

Recepty na horké nápoje s čaji Teekanne

Recepty na horké nápoje s čaji Teekanne

Zimní chvilky s čajovými recepty Teekanne

Kdy jindy si vychutnat šálek kvalitního čaje než právě v zimě? Chladné dlouhé večery si nejlépe zpříjemníte tím, když se zachumláte do huňaté deky, uvaříte si svůj oblíbený čaj a začtete se do napínavé knihy, nebo se zakoukáte do svého zamilovaného filmu. Díky novým receptům a čajovým tipům Teekanne se navíc z obyčejného popíjení čaje stane gurmánský zážitek, kterého se po náročném dni v práci nebudete moci dočkat.

Zimní pohádka

Ingredience

2 sáčky čaje Teekanne Winter Time
1 celá skořice
2 hvězdičky badyánu
1 větší pomeranč
1 lžíce medu
0, 5 litru horké vody

Postup

Připravte si džbánek, nebo čajovou konvici. Nakrájejte půlku pomeranče na malé kousky a nasypte je do připravené nádoby, z druhé poloviny ukrojte jeden plátek pomeranče na ozdobu a ze zbytku vymačkejte šťávu. Uvařte půl litru horké vody a nechte v ní louhovat 2 sáčky čaje Teekanne Winter Time po dobu 5 minut. Do takto vylouhovaného čaje přidejte lžíci medu a šťávu z poloviny pomeranče, dobře zamíchejte. Vlijte čaj do připravené nádoby, promíchejte, přidejte svitek skořice, hvězdičky badyánu a vaše zimní pohádka je hotová! Na ozdobu pak můžete použít plátek pomeranče.

 

Náš tip: pro ještě výraznější a aromatičtější chuť můžete v době dlouhých chladných večerů přidat také trochu griotky.

Kouzelný šálek

Ingredience

2 sáčky Teekanne Magic Moments
Hrst hrozinek
1 hruška
4 kusy hřebíčku
0,5 litru horké vody

Postup

Připravte si džbánek, nebo čajovou konvici. Nakrájejte hrušku na malé kousky a nasypte je do připravené nádoby. K nim přidejte i hrst hrozinek. Uvařte půl litru horké vody a nechte v ní louhovat 2 sáčky čaje Teekanne Magic Moments po dobu 5 minut. Poté čaj vlijte do připravené nádoby s ovocem, přidejte hřebíček a pořádně zamíchejte. Nádobu, nebo váš oblíbený hrneček můžete ještě dozdobit větvičkou hroznového vína nebo kouskem hrušky a vaše skořicové království je hotové!

Náš tip: pro ještě výraznější a aromatičtější chuť můžete v době dlouhých chladných večerů přidat také trochu rumu.

Skořicové království

Ingredience

2 sáčky Teekanne Magic Apple
1 větší jablko
1 lžíce třtinového cukru
1 celá skořice
Trocha mleté skořice
1 lžička mletého kardamomu
0, 5 litru horké vody

Postup

Připravte si džbánek, nebo čajovou konvici. Nakrájejte na malé kousky větší část jablka, obalte je ve skořici a nasypte do připravené nádoby. Zbylou část jablka můžete nakrájet na drobné měsíčky, které poté použijete na dozdobení. Uvařte půl litru horké vody a vylouhujte v ní 2 sáčky čaje Teekanne Magic Apple po dobu 5 minut. Vlijte vylouhovaný čaj do připravené nádoby. Přidejte lžičku kardamomu, lžící třtinového cukru a pořádně zamíchejte. Na závěr přidejte svitek skořice, ozdobte džbánek nebo hrneček měsíčky jablek a vychutnejte si nálož tohoto jablečného elixíru!

Náš tip: pro ještě výraznější a aromatičtější chuť můžete v době dlouhých chladných večerů přidat také trochu amaretta.

Objevte i další chutě čajů Teekanne nebo vyzkoušejte čajové recepty. Pro více informací a tipů navštivte www.teekanne.cz