Qatar Airways začíná pravidelně létat směr Praha

Qatar Airways začíná pravidelně létat směr Praha

Qatar Airways začíná pravidelně létat směr Praha
DAUHÁ, Katar – U příležitosti prvního letu společnosti Qatar Airways do hlavního města České republiky Prahy uspořádal generální ředitel skupiny Qatar Airways, Jeho Excelence pan Akbar al-Bákir, tiskovou konferenci a gala večeři konanou v hotelu Hilton Prague.

Na tiskové konferenci Jeho Excelence pan al-Bákir hovořil o dalších plánech na rozvoj této oceňované letecké společnosti a o jejím cíli, kterým je poskytovat cestujícím skutečně jedinečný zážitek z cestování. Dále zdůraznil, že plánem společnosti Qatar Airways je přivést do Prahy více návštěvníků z celého světa a přispět tak k rozvoji cestovního ruchu v této populární evropské destinaci.

Jeho excelence pan al-Bákir na tiskové konferenci uvedl: „Praha je již dlouho oblíbenou destinací cestujících naší společnosti. Vyslyšeli jsme jejich žádosti a s radostí oznamujeme, že jsme spustili každodenní lety do Prahy z našeho centra v Dauhá. Těší nás, že takto podpoříme cestovní ruch v České republice a pomůžeme jeho dalšímu rozvoji tím, že umožníme většímu množství cestujících z celého světa navštívit toto oblíbené město.“Předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř k tomu dodal: „Očekáváme, že novou linku mezi Letištěm Václava Havla Praha a Mezinárodním letištěm Hamad v Dauhá bude využívat až 90 tisíc cestujících ročně.“

Na gala večeři přivítal Jeho excelence pan al-Bákir významné hosty, mezi něž patřila Adriana Krnáčová, primátorka hlavního města Prahy, ministr dopravy Dan Ťok a Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha, kteří si mohli vychutnat program korunovaný vystoupením známé zpěvačky Celeste Buckingham. Gala večeře, která se konala v úterý v hotelu Hilton Prague, nabídla VIP hostům večer plný zábavy světové úrovně.Praha je díky své bohaté historii, kultuře a architektuře jedním z nejnavštěvovanějších evropských měst. Ačkoliv město utrpělo škody během druhé světové války, význačné architektonické památky pocházející až z románské doby zůstaly zachovány do současnosti.

Letecká společnost Qatar Airways usiluje o expanzi do východní Evropy a na konci tohoto měsíce připravuje ještě spuštění letů do ukrajinského hlavního města Kyjev. Minulý měsíc zahájily Qatar Airways  v rámci významného rozšíření svých služeb první lety do makedonského Skopje. Tato oceňovaná letecká společnost nabízí cestujícím v rámci své globální sítě lety do více jak 150 destinací z mezinárodního letiště Hamad v Dauhá.


Po spuštění letů do Prahy budou Qatar Airways, které získaly ocenění Nejlepší letecká společnost roku 2017 udílené agenturou Skytrax, v roce 2017 a 2018 rozšiřovat své služby do dalších lákavých destinací včetně měst Abidžan (Pobřeží slonoviny), Accra (Ghana), Canberra (Austrálie), Čiang Mai (Thajsko), Čattagrám (Bangladéš), San Francisco (Spojené státy), Mombasa (Keňa) a Utapao (Thajsko).

Na letech do Prahy nasadí Qatar Airways letadla Airbus A320 s 12 místy v byznys třídě a 120 místy v ekonomické třídě. Cestující v ekonomické i v byznys třídě mohou využívat modernizovaný systém zábavy Qatar Airways, který nabízí až 3 000 různých možností zábavy.Tato oceňovaná letecká společnost nedávno přidala další lety do několika svých klíčových destinací, aby tak uspokojila rostoucí poptávku. Qatar Airways provozují celkem 21 letů týdně mezi Dauhá a Moskvou, čtyři lety denně na Srí Lanku, přímý každodenní let do Hanoje, deset letů týdně do Ho Či Minova Města a každodenní let do thajského města Krabi.

Katarský státní dopravce se svými lety do více jak 150 destinací, kam lidé cestují za obchodem i rekreací, oslaví letos 20 let. Qatar Airways, jedna z nejrychleji rostoucích leteckých společností světa, bude v letech 2017 a 2018 dále rozšiřovat svou síť o nové lákavé destinace, kam bude cestující dopravovat díky moderní flotile 200 letadel.

Společnost Qatar Airways získala v letošním roce řadu ocenění včetně ceny Letecká společnost roku v rámci udílení prestižních cen Skytrax World Airline Awards 2017, které obdržela na pařížském aerosalonu. Qatar Airways získaly toto globální uznání za nejlepší leteckou společnost na světě již počtvrté. Firma dále získala ocenění Nejlepší letecká společnost udílené cestujícími z celého světa a řadu dalších významných prvenství včetně ceny Nejlepší letecká společnost na Středním východě, Nejlepší byznys třída na světě a Nejlepší First Class Lounge na světě.

Rozpis letů Dauhá – Praha:

Úterý, čtvrtek, sobota

Dauhá (DOH) – Praha (PRG) QR289 odlet: 02:30 přílet: 07:40

Praha (PRG) – Dauhá (DOH) QR290 odlet: 09:25 přílet: 16:25

Pondělí, středa, pátek, neděle

Dauhá (DOH) – Praha (PRG) QR291 odlet: 08:00 přílet: 13:10

Praha (PRG) – Dauhá (DOH) QR292 odlet: 17:10 přílet: 00:10+1

O Letišti Václava Havla Praha

Letiště Praha je provozovatelem nejvýznamnějšího mezinárodního letiště v České republice a největším letištěm v nových členských státech EU. V roce 2011 obdrželo cenu Eagle Award udílenou asociací IATA nejrychleji se rozvíjejícím letištím na světě. Tento mezinárodní letecký uzel odbaví přes 13 milionů cestujících ročně. Cestující si mohou vybrat nabídku okolo 60 leteckých společností spojujících Prahu přímou linkou s více než 150 destinacemi po celém světě. Operuje zde i 5 pravidelných cargo dopravců a další desítky společností pak zajišťují charterovou přepravu. V roce 2015 získalo Letiště Praha cenu World Routes Marketing  Award v kategorii letišť se 4-20 miliony odbavených cestujících a druhé místo v hodnocení kvality služeb mezi evropskými letišti, které odbaví více jak 2 miliony cestujících, podle průzkumu kvality ASQ asociace ACI. V loňském roce získalo letiště titul „Highly Commended Airport“ v rámci Routes Europe Marketing Awards. V roce 2012 bylo letiště přejmenováno na Letiště Václava Havla Praha, aby si tak připomnělo život a ocenilo odkaz bývalého československého a českého prezidenta Václava Havla.O Qatar Airways:

Katarský státní dopravce Qatar Airways oslaví letos 20 let společně s cestujícími, kterým nabízí lety do více jak 150 destinací, kam lidé cestují za obchodem i rekreací. Qatar Airways, nejrychleji rostoucí letecká společnost světa, bude v letech 2017 a 2018 dále rozšiřovat svou síť o nové lákavé destinace včetně Dublinu, Nice, Skopje, Sarajeva a mnoha dalších měst, kam bude cestující dopravovat na palubě své moderní flotily 200 letadel.

Mnohokrát oceněná letecká společnost Qatar Airways získala nedávno cenu Nejlepší letecká společnost roku v rámci mezinárodních cen World Airline Awards 2017 pořádaných mezinárodní agenturou pro hodnocení letecké dopravy Skytrax. Qatar Airways byly také oceněny jako Nejlepší byznys třída na světě, Nejlepší letecká společnost na Středním východě a Nejlepší First Class Lounge na světě.

Letecká společnost Qatar Airways je členem globální aliance oneworld. Tato prestižní aliance získala již třetím rokem ocenění Nejlepší letecká aliance světa agentury Skytrax. Letecká společnost Qatar Airways byla prvním dopravcem z oblasti Perského zálivu, který se připojil k celosvětové letecké alianci oneworld, a umožnil tak cestujícím využívat více jak 1 000 letišť ve více jak 150 zemích světa a 14 250 letů každý den.

Palubní zábavní systém Oryx One letecké společnosti Qatar Airways nabízí cestujícím až 3 000 možností zábavy počínaje nejnovějšími filmy, přes televizní programy, hudbu, hry a mnoho dalšího. Cestující, kteří létají s Qatar Airways na letech obsluhovaných letadly B787, A350, A380, A319 a vybranými letadly A320 a A330, mohou také pomocí palubní wi-fi a služby GSM zůstat v kontaktu se svými přáteli a rodinou po celém světě.Letecká společnost Qatar Airways je hrdým sponzorem celé řady významných mezinárodních a místních iniciativ zaměřených na obohacení globální komunity. Qatar Airways, oficiální partner FIFA, jsou oficiálním sponzorem mnoha sportovních událostí na nejvyšší úrovni včetně Mistrovství světa ve fotbale 2018 a 2022. Sport a hodnoty, které představuje, jsou prostředkem spojování lidí, což vyjadřuje i motto Qatar Airways – Going Places Together.

Divize Qatar Airways Cargo, třetí největší mezinárodní nákladní dopravce na světě, nabízí 60 exkluzivních nákladních destinací po celém světě ze svého mezinárodního uzlu v Dauhá a také provozuje nákladní lety do více jak 150 klíčových obchodních a rekreačních destinací po celém světě prostřednictvím své flotily 200 letadel. Flotila Qatar Airways Cargo se skládá z osmi nákladních letadel Airbus A330 a 12 nákladních letadel Boeing 777.