První česká mafiánská audiokniha Padrino Krejčíř

První česká mafiánská audiokniha Padrino Krejčíř

První česká mafiánská audiokniha Padrino Krejčíř

První česká mafiánská audiokniha Padrino Krejčíř - Afričan promlouvá skrze mafiánský hlas Pavla Rímského

Padrino Krejčíř - Afričan je první ze série audioknih o jednom z nejznámějších českých uprchlíků - Radovanovi Krejčířovi. Autor Jaroslav Kmenta v příběhu popisuje jeho aktivity a následné vyšetřování v Jihoafrické republice. Fakta o českém podsvětí a praktikách v JAR jsou napsána podle skutečných událostí. První ze série příběhů vydává Audiotéka v předvánočním čase. Příběh Afričana vypráví bravurně Pavel Rímský.

Děj se odehrává v Jihoafrické republice, kde Krejčíř žije od roku 2007. Kmenta mapuje Krejčířův rozmach v jihoafrickém podsvětí, kde se Krejčíř snadno etabloval a v mnoha ohledech předčil špinavé praktiky jihoafrických mafiánů. Ne nadarmo dostal přezdívku český Al Capone. Krejčíř žijící v Johannesburgu skončil už čtyřikrát ve vazbě, naposledy kvůli podezření z několika vražd a únosů. Podle příběhu byla natočena filmové verze, Gangster Ka: Afričan, ta šla do kin koncem listopadu.

Audiokniha Padrino Krejčíř - Afričan předchází titulu Gangster, který vyjde v lednu 2016 taktéž pod taktovkou Audiotéky a opět s hlasem Pavla Rímského.

"V životě by mě nenapadlo, že moje knihy někdo načte. A ještě k tomu tak krásně. Pavel Rímský má charismatický hlas, který se na mafiánskou tématiku hodí. Při poslechu máte pocit, že jste se s jeho temným hlasem opravdu ponořili do podsvětí. Ne nadarmo se jeho hlas objevuje také ve filmech Kmotr či Mafián, nebo že jeho hlasem mluví zlý Saruman v trilogii Hobit. Prostě paráda. Beru to jako dárek pod stromeček. Protože co jiného si spisovatel může přát, než že podle jeho jeho knihy vznikne film a taky úžasná audionahrávka," prohlásil o audioknize autor Jaroslav Kmenta.

 

Padrino Krejčíř - Afričan
Autor: Jaroslav Kmenta
Interpret: Pavel Rímský
Délka: 8 hod. 52 min.
Režie: Jakub Tabery
Cena: 249,- Kč
Kategorie: Česká literatura; Literatura faktu a publicistika