PŘÍSTAV – NOVÉ POSTAVY

PŘÍSTAV – NOVÉ POSTAVY

PŘÍSTAV – NOVÉ POSTAVY

Seriál Přístav se po krátké pauze vrací na televizní obrazovky televize Prima a s ním připlouvají i nové postavy, které zásadně zamíchají osudy již známých seriálových hrdinů ze Zátoky.

Marek Lambora jako Martin Pátek


Marek Lambora, který bude hrát syna Petru Čtvrtníčkovi, se se svým seriálovým otcem neviděli několik let, a když se v Zátoce znenadání objeví, je otec v šoku. Milena Radimova syna nikdy neviděla. Pátek si nejdřív myslí, že je to přátelská návštěva na odpoledne a syn z něj bude tahat peníze. Jenže když zjistí, že se tu chce ubytovat, přemlouvá ho, aby bydlel na koleji, kde jsou „samý mejdany, povolný holky a tak“. Jenže nakonec Martin v Přístavu zůstává a schyluje se k maléru…
Martin studuje ČVUT, je inteligentní, talentovaný, okouzlující, ovšem také „vyčůraný“ po svém otci, jen snad ještě větším způsobem. Vyzná se v nových technologiích, nosí drahé hodinky, kterými telefonuje, fotí, komunikuje. Vždy je dobře oblečený a všechno má kvalitní. Všechno, co potřebuje, má neustále sbalené v jednom kufříku ve svém autě. Má samozřejmě i další věci, ale občas se stane, že s tímhle kufříkem zmizí a pár dní prostě není k mání.

Vanda Karolyi jako Vilma Bláhová

 
Protřelá žena za zenitem. S Mírou Šimáčkem (Václav Jiráček)se seznámí přes Pepu Krupičku, který jí opravuje auto. Nakonec ho dostane uprostřed řeky na převoznické lodi. Šimáček je její poslední šance na normální vztah. Těch měla hodně, ale všechny byly nějak pokřivené. Je to silná ženská od rány, na kterou si nikdo nepřijde. Šimáček je s ní rád, protože se o ni může opřít. Vytvoří mu zázemí a hýčká si ho. A ona je zase vděčná, že jí Šimáček neutíká. Navíc je tu Markéta (Šimáčkova dcera), a protože Vilma děti nemá, dá jí aspoň zprostředkovaně pocítit, jak je to krásné starat se o dítě.

Kateřina Lojdová jako Helena Richterová

 
Do Přístavu vstoupí jako nová přítelkyně Viktora Drtiny (Pavel Kříž). Potkali se v Kanadě, kde byla Helena na dovolené a Viktora jako autora své oblíbené knihy sama vyhledala. Helena je autorkou scénářů a divadelních her. Právě Viktorova kniha fejetonů a povídek Zátoka jí učarovala. Viktor s Helenou přijíždí do Přístavu, kde budou společně hledat inspiraci pro jejich společnou divadelní hru.

V dalších rolích se objeví Mahulena Bočanová jako Alžběta Císařová, žárlivá manželka Pavla Císaře (Radim Novák), Karel Plyšák Frýd jako místní vazbič nebo Lenka Vacvalová, která bude hrát studentku Kláru.