Připravte se na letní sezónu s novým zahradním nábytkem

Připravte se na letní sezónu s novým zahradním nábytkem

Připravte se na letní sezónu s novým zahradním nábytkem

Také se nemůžete dočkat dlouhých letních dnů, které můžete strávit v příjemném prostředí vlastní zahrady, balkónu či terasy? Venkovní pohodu si jen málokdo umí představit bez zahradního nábytku, který nám poskytne nejen místo pro relaxaci, ale také je místem pro setkání s přáteli či rodinou. Při výběru zahradního nábytku je jedním z hlavních aspektů materiál, ze kterého je vyrobený. Dřevo, kov či umělý ratan? Každý má své benefity i drobná negativa, která byste při výběru měli zohlednit.

Umělý ratan

Umělý ratan je nejvhodnější variantou pro všechny, kteří hledají moderní pohodlné posezení, o které není potřeba dlouze pečovat a které vydrží ve stejném stavu po mnoho sezón. V případě potřeby stačí venkovní nábytek otřít navlhčeným hadříkem a přeprat podsedáky, které bývají velice odolné, a navíc se při nepříznivém počasí dají jednoduše sundat. Výhodou nábytku z umělého ratanu je, že jej nemusíte nikam uklízet podle sezóny. Tento odolný materiál vydrží podzimní plískanice, zimní sněhovou nadílku i ostré sluneční paprsky. Umělý ratan navíc nabízí velké množství variant – v prodejnách ASKO – NÁBYTEK najdete kompletní sortiment od židlí, lehátek a křesílek přes větší lavice a pohovky až po celé sedací soupravy, na které se pohodlně usadí celá rodina.Kovový nábytek

Kovový zahradní nábytek vyniká především velkou odolností proti nepříznivému počasí a nárazům. Díky tomu vydrží v domácnosti sloužit dlouhá léta. Jeho nespornou výhodou je stabilita, kterou oceníte především při silném větru. Díky těmto aspektům tak může být nábytek ve venkovních podmínkách od jara do podzimu. U hliníkového i ocelového nábytku se navíc nemusíte obávat koroze. Ocelový nábytek je ošetřen lakem, který zabraňuje rzi dostat se do kovu, a hliník jako takový korozi nepodléhá. Jistě oceníte i snadnou stohovatelnost kovového nábytku. Negativní vlastností by pro někoho mohly být tepelné vlastnosti kovu. Na sezení bývá mnohdy chladný, při dlouhém pobytu na slunci naopak velice horký. Tomu se však dá snadno zamezit různými polštáři či podsedáky, které vám zajistí komfortní sezení a vy si tak můžete naplno užívat krásného počasí a chvilek oddychu.

Dřevěný nábytek

Dalším typem nábytku je dřevěný, který vypadá skvěle, a navíc je velmi odolný. O dřevěný nábytek je třeba pečovat více než o ten z umělého ratanu. Během zimy by měl být nábytek umístěn v suchém prostředí, nejlépe zakrytý. Vybírejte vždy nábytek z ošetřeného dřeva, abyste zamezili jeho zničení. Obecně platí zásada, že nábytek z tropického dřeva vydrží náročnější podmínky, a je tedy vhodnou volbou na nekrytou zahradu.

Ať už vašim potřebám vyhovuje jakýkoliv typ zahradního nábytku, v prodejnách ASKO – NÁBYTEK si vyberete ten pravý. S nákupem vám rád pomůže vyškolený personál, který zajistí, že budete se zvoleným kouskem spokojeni.