Přinášíme tip na dárek ke Dni matek

Přinášíme tip na dárek ke Dni matek

Přinášíme tip na dárek ke Dni matek


Představujeme vám tip na dárek, který by mohl potěšit nejednu maminku. Je jím poppetka Electra v elektrizující modré barvě značky Patrick Poppet. Vznikla z prvotřídní italské lícové usně, zkušenýma českýma rukama. Je jedinečná, hravá a variabilní díky třem možnostem nošení – přes rameno, jako ledvinka nebo jako psaníčko a k němu ladící opasek.

Modrá barva je symbolem absolutna, nekonečna - nekonečné a ryzí lásky. Symbol čistoty a důvěry. Potlačuje bolest a negativní emoce. Je inspirující a uklidňující. Přesně taková, jako maminky bývají.

Den matek oslavuje mateřství a vzdává poctu ženám-matkám. Slaví se po celém světě v různé dny. Myšlenka mezinárodních a pravidelných oslav vznikla roku 1907 na počest aktivistky Anny Reeves Jarvisové, která bojovala za práva matek. Poprvé byl tento svátek veřejně slaven o rok později. V roce 1914 vyhlásil Woodrow Wilson, tehdejší prezident USA, první oficiální oslavu Dne matek coby celonárodního svátku. Konal se druhou květnovou neděli. V Československu se začal slavit v roce 1923. Jeho propagátorkou byla Alice Masaryková, dcera T. G. Masaryka. Po 2. světové válce byl postupně vytěsňován oslavami Mezinárodního dne žen, avšak po roce 1989 se začal opět veřejně slavit. V České republice se slaví podle amerického vzoru druhou květnovou neděli.