Preciosa Components podpořila přehlídku Mira Saba na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku

Preciosa Components podpořila přehlídku Mira Saba na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku

Preciosa Components podpořila přehlídku Mira Saba na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku

Miro Sabo představil na podzimním MBPFW (Mercedes-Benz Prague Fashion Week) kolekci inspirovanou renesancí, v níž se zamýšlí nad potřebami moderní ženy a udržitelností svých kolekcí. Sabo při přípravě modelů použil vedle luxusních látek také zbytky materiálů ze svého ateliéru, které doplnil křišťály Preciosa

„Část kolekce tvoří oděvy namíchané někdy i z deseti různých typů látek, zbytek je z hedvábného dupionu, hedvábného sametu nebo oblíbené košiloviny a lnu. Tato myšlenka mi umožnila kombinovat zdánlivě nesourodé materiály, barvy a tvary což mě velmi baví a chtěl bych v tom nadále experimentovat. V kolekci je také vidět inspirace historií a italskou renesancí, která moji tvorbu do značné míry determinuje dlouhodobě,“ vysvětluje. Luxusní látky a tradiční český křišťál propojil Sabo mimo jiné i technikou patchworku z odstřižků ze svého ateliéru a kombinací různých odstínů a tvarů skla v rámci jednoho modelu.

„Při tvorbě kolekcí vzniká velké množství odpadu. Jsou to například větší nebo menší odstřižky látek. Využil jsem tedy to, co by jinak skončilo bez užitku, a propojil to s novými materiály, které jsem spojil do sofistikovaných tvarů. Ty se neobejdou bez kvality řemeslného zpracování a ruční práce. V reakci na to, že se delší dobu věnuji zejména zakázkové tvorbě, jsem se snažil zúročit zkušenosti získané při každodenním kontaktu se zákaznicemi a jejich potřebami,“ popisuje Miro Sabo.

Přehlídku Mira Saba v rámci MBPFW podpořila společnost Preciosa Components, jejíž křišťál Miro na svých modelech využívá. „Zdobení oděvu sklem je tady od počátku lidstva, já historii miluji a rozhodl jsem se na toto téma zaměřit, “ doplňuje Sabo. „Dělá nám radost, že můžeme podporovat mladé talenty české módy. Miro Sabo navíc se svým přístupem k udržitelné módě a obdivem k precizní ruční výrobě a kvalitě vyznává velmi podobnou filozofii jako Preciosa,“ říká Karel Páral, ředitel rozvoje obchodu a marketingu společnosti Preciosa Components.

Snímky z přehlídky najdete na http://mbpfw.com/cs/.MIRO SABO

Po absolvování stáží v zahraničí ve studiech Raf Simons, Bruno Pieters, nebo trendovém studiu Peclers Paris se v roce 2012 rozhodl založit vlastní značku pod stejným jménem. Již za svou první kolekci pro jaro léto 2013 byl nominován mezi finalisty na cenu Czech Grand Design. Miro navrhoval také pro značku Nehera, nebo kostýmovou výpravu pro různé operní scény v Evropě. V roce 2017 se zúčastnil evropského finále mezinárodní soutěže International Woolmark Prize. Pod značkou Miro Sabo vznikají sezónní kolekce jako inspirace pro zakázkovou tvorbu i menší série. Inspiruje se pravidelně historií a estetikou 17. století, má v oblibě drapérie a tradiční řemeslo. Miro Sabo získal cenu Czech Grand Design a stal se módním návrhářem roku 2016.

 PRECIOSA:

Sklářská tradice Preciosy sahá více než pět století nazpět, a to do roku 1548, kdy byly v Křišťálovém údolí na území dnešní České republiky položeny její základy. Ty stojí na ideálech, jako jsou kvalita, odolnost a inovace.  Díky těmto hodnotám Preciosa již po staletí dosahuje nových technologických objevů a podmanivou a nadčasovou kvalitu pravého českého křišťálu dokázala rozšířit na trzích po celém světě. Centrála společnosti se nachází v Jablonci nad Nisou. Společnost provozuje dalších 12 kanceláří včetně trhů, jakou jsou Spojené státy americké, Velká Británie, Rusko, Čína, Hongkong a Dubaj. Pro více informací prosím navštivte: www.preciosa.com.