Praha má nový, unikátní přírodní rodinný zábavní park  KRTKŮV SVĚT

Praha má nový, unikátní přírodní rodinný zábavní park KRTKŮV SVĚT

Praha má nový, unikátní přírodní rodinný zábavní park KRTKŮV SVĚT

Zábava pro malé i velké

Praha bude mít od této neděle nový, unikátní, zábavní park Krtkův svět. Jde o přírodní areál v pražských Horních Měcholupech, kde děti, ale i celé rodiny najdou vyžití. A je opravdu na co se těšit! Nyní se otevírá první, asi dvouhektarová část celkem sedmihektarového areálu, další bude zprovozněna o prázdninách. Se zpřístupněním zbytku areálu se počítá v příštím roce a dalších letech. V rámci nedělního zahájení tu můžete potkat například moderátora Petra Vojnara, moderátorku Štěpánku Duchkovou s dětmi nebo herecký pár Evu Hruškovou a Jana Přeučila s jejich rodinou…

Návštěvníci v Krtkově světě najdou prolézačky, skluzavky, houpačky, brouzdaliště, jezírka, naučnou stezku nebo největší krmelec v Evropě. Děti zde mohou nakrmit ryby, navštívit přírodní divadlo a nechybí ani živá zvířata. Je zde prostor pro pikniky a rodinná grilování…

Koncepcí i nápadem je zcela unikátní areál, jehož autorem je Josef Roušal, který zde původně provozoval jen zahradnictví. Vedle něj se rozhodl vybudovat park pro malé i velké. Není jen majitelem areálu, ale sám vytvořil návrh celého parku a návštěvníci jej mohou potkat také se zaměstnanci v běžném provozu.

Areál připravuje pro děti a jejich rodiče velké množství tematických a divadelních představení v přírodním amfiteátru, který je koncipován pro cca 600 diváků, s plánovaným rozšířením lavic až na 777 míst.

„Park vzniká na několik etap a budeme jej postupně rozšiřovat. V plánu je třeba minizoo, pohádkové městečko, motokárová dráha, stezka v korunách stromů i další prvky. Je to hlavně v přírodě, na čerstvém vzduchu a kousek od centra hlavního města,“ říká autor nápadu a provozovatel Josef Roušal, který vše se svým týmem tvoří hlavně srdcem a tvrdí, že jeho šťastným číslem je sedmička.

„Proto není divu, že tuto číslovku u nás najdete téměř všude. Podařilo se mi sehnat třeba pěkné telefonní číslo 777 977 777, dobré registrační značky na auta …007 a 777, číslo popisné máme 777, a začal jsem mou šťastnou číslovku používat i v zahradnictví na rostlinách: takže spousta stromů, keřů a květin má ceny se sedmičkami…,“ prozradil Josef Roušal.

K posilnění návštěvníků zde funguje velká jídelna, která je (kromě koronavirové doby) plánována jako samoobslužná, kde jídla a pití, ale i různých dobrot je dostatek. Lze ji využívat i pokud nejdou lidé do parku, má totiž také samostatný vchod.

V areálu parku bude také několik stánků. V jednom z nich si například mohou rodiny nechat udělat z fotek, které tu pořídí, hrníček či polštářek z Krtkova světa na památku…

„Také rodiny či party přátel tu mohou trávit čas. Je to snad jediné místo, kde si mohou udělat vlastní piknik v trávě, nebo uspořádat grilovačku na jednom z mnoha grilů. Odpadá jim tedy starost o nádobí, úklid a brzo i třeba o maso či klobásky. Také to zde bude do budoucna k dispozici,“ prozradil Jan Molavec, manažer Krtkova světa.

„Grilování pro ty, kteří žijí v Praze, nemají terasu, zahradu, gril a chtějí si to užít je u nás ideálním. V podstatě mohou přijít s dětmi, podívat se na pohádku, užít si něco z našich atrakcí a pak grilovat. Večer mohou rodiče dát děti někomu na hlídání a jít na představení. To se areál uzavře a od 19 hodin tu budou různá divadla nebo recitály, koncerty a podobně…,“ láká do přírodního zábavního parku Jan Molavec.

Během léta zde bude i noční provoz, jelikož park včetně cest, stromů, terasy a mola budou osvětleny, takže rodiče mohou využít letního posezení za zvuků žab z našich jezírek.

V budoucnu je v plánu Krtkův svět rozšířit také o další, větší amfiteátr, kde bude velká stage s prostorem pro různé festivaly a akce velkého rozsahu...

Už letos v létě zde budou fungovat také příměstské tábory pro děti...

VSTUPNÉ je dostupné pro všechny:

Po – Pá 177 Kč celodenní

Děti do 2 let a ZTP zdarma

Víkend, prázdniny 197 Kč

Po-Pá – /akční hodina 10-12/ celodenní 137 Kč…

Rodinné vstupné: Po-Pá 477 Kč - 3 osoby, 577 Kč - 4 osoby, 677 Kč - 5 osob

Víkend, svátky a prázdniny: 537 Kč - 3 osoby, 677 Kč - 4 osoby, 777 Kč - 5 osob

Školní skupiny 137 Kč /10 + 1 učitel/

Firemní / 24 osob + 1/ - 137 Kč

A kde KRTKŮV SVĚT najdete?

Krtkův svět, K Měcholupům 777, 109 00 Praha 15 – Horní Měcholupy Pro cestu AUTEM zadejte do navigace GPS: 50.0509953N, 14.5656967E Zastávka MHD Nádraží Horní Měcholupy, bus linky č. 204, 240, 252, umístěna v těsné blízkosti parku.

Dojet můžete i VLAKEM, vlaková stanice Horní Měcholupy je od Krtkova světa vzdálena cca 300 metrů.


FOTO Jaroslav Hauer