POZVÁNKA na křest úvodního svazku komiksové trilogie podle románového bestselleru NÁVRAT KRÁLE ŠUMA

POZVÁNKA na křest úvodního svazku komiksové trilogie podle románového bestselleru NÁVRAT KRÁLE ŠUMA

POZVÁNKA na křest úvodního svazku komiksové trilogie podle románového bestselleru NÁVRAT KRÁLE ŠUMA

Komiksová novinka: NÁVRAT KRÁLE ŠUMAVY - NA ČÁŘE
Nakladatelství Labyrint a Euromedia společně přinášejí první díl komiksové trilogie na motivy románového bestselleru Davida Jana Žáka NÁVRAT KRÁLE ŠUMAVY. Komiksového zpracování úspěšné knihy se ujala trojice zkušených výtvarníků – Karel Osoha, držitel ceny Muriel z roku 2017 za komiks Češi 1948: Jak se KSČ chopila moci, Ondřej Kavalír, spoluautor filmu Alois Nebel, a Vojtěch Mašek, spolutvůrce Křižáčka, filmu oceněného na MMF Karlovy Vary.

Je pár let po válce a Šumava připomíná divoký západ, zemi nikoho, eldorádo dobrodruhů, tajných agentů, pašeráků a převaděčů. Neklidný rajon esenbáků a pohraničníků, kteří se snaží nastolit pravidla nového režimu. Jako magnet přitahuje dramatické osudy. Ale jeden se z nich vymyká. Josef Hasil nejprve pomáhá střežit hranice v uniformě Sboru národní bezpečnosti, aby se po únoru 1948 stal jeho nejobávanějším soupeřem, kterého sami estébáci později nazvou Králem Šumavy. V hlubokých lesích, na slatinách, ale i ve výslechových místnostech a trestaneckém táboře, tam všude se odehrává napínavý příběh rodinných pout, jednoho přátelství, odvahy, věrnosti a zrady. Inspirováno skutečnými událostmi.

Osoha, Kavalír, Mašek: NÁVRAT KRÁLE ŠUMAVY – NA ČÁŘE, vydává Labyrint ve spolupráci s Euromedia Group, 160 stran, doporučená cena 299 Kč. 

Karel Osoha (*1991) Komiksový kreslíř a ilustrátor. Vystudoval ateliér filmové a televizní grafiky na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Komiks Češi 1948: Jak se KSČ chopila moci, který nakreslil, získal v roce 2017 cenu Muriel za nejlepší původní kresbu. Podílel se na komiksové antologii Totální nasazení. Komiksy také přispívá do časopisů a sborníků.
Ondřej Kavalír (*1980) Editor, dramaturg a překladatel. Podílel se na filmu Alois Nebel, který v roce 2012 získal Evropskou filmovou cenu za nejlepší animovaný film roku. Jeho překlad kultovního komiksu Rudo získal cenu Muriel (2015). Jako překladatel a editor se podílel na řadě oceňovaných komiksových i knižních projektů v nakladatelství Labyrint. Od roku 2008 je dramaturgem pražské Noci literatury.
Vojtěch Mašek (*1977) Komiksový scenárista a výtvarník, autor filmových scénářů, divadelních her a konceptu Recykliteratura. Mnohé komiksové knihy, na nichž se podílel, získaly cenu Muriel (Za vším hledej doktora Ženu, Pandemonium, Poslední chobotango, Albína, Ve stínu šumavských hvozdů, Češi 1952: Jak Gottwald zavraždil Slánského, Drak nikdy nespí, Nejisté domovy: Nebuď jak gádžo!), dvě vyšly v zahraničí. Je autorem dětské knihy Panáček, pecka švestka, poleno a zase panáček (s výtvarníkem Chrudošem Valouškem). Film Křižáček, jehož je spoluscenáristou, získal Křišťálový globus na MFF Karlovy Vary.