Policie-strážci zákona opět v akci

Policie-strážci zákona opět v akci

Policie-strážci zákona opět v akci

Policie v akci: Žena u tyče, natáčení v parku, Zeus na stromě

Sledujte od 15. října každý všední den v 16.50 Čtyři případy, čtyři lidské osudy každý všední den. Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Příběhy z každodenní policejní praxe, ať už se jedná o drobné přestupky, ale i větší konflikty nebo podezření z trestných činů, přináší divákům pořad Policie v akci. Některé případy mohou sloužit jako varování, jak se nenechat podvést a okrást, i jako návod na to, v jakých situacích se na muže a ženy zákona obrátit. Jiné příběhy vyvolávají úsměv, končí dobře či nápravou. A jsou i případy, kde není jiná možnost než pachatele zatknout a odvést na služebnu.
Tři nejzajímavější případy tohoto týdne:
Žena u tyče
Policie dostane oznámení o ženě, která na jedné z pražských ulic tancuje polonahá u lampy jako u tyče. Na sobě má vyzývavé striptýzové oblečení a u některých kolemjdoucích budí pohoršení. Když na místo přijede policejní hlídka, žena ani v náznaku nemíní tance zanechat, naopak se před policisty ještě víc předvádí. Situace se začne vyjasňovat až po chvíli, kdy si policejní hlídka všimne další ženy, která vše natáčí na mobilní telefon. Vyjde najevo, že jde o kamarádky a video točí jako pomstu příteli tanečnice, kterému ona přišla na nevěru se striptérkou. Nato se ale na místě objeví i zmiňovaný přítel (ženy totiž vysílaly video online) a mezi přítomnými se strhne hádka. Nikdo z nich nicméně nestojí o problémy, a tak se po chvíli na výzvy policie uklidní a poučeni odcházejí pryč.
Natáčení v parku
Policie vyjíždí na oznámení o násilném činu v parku, kde je slyšet ženský křik a volání o pomoc. Policie doráží na místo a vidí muže, který stojí nad ženou, nehybně ležící na zemi. Muž má navíc v ruce nůž, hlídka ho proto vyzývá, aby zbraň zahodil a otočil se. Když se přiblíží, vidí, že žena je od krve, namíří zbraně a křičí na muže, aby okamžitě zahodil zbraň. Muž ale nereaguje, až po chvíli se otočí na policisty a vyděšeně pouští nůž. Policisté po něm skáčou a bleskově ho zpacifikují. Ve stejný moment vyskakuje z nedalekého křoví mladík s mobilem v ruce a křičí: „Stop, stop, co to je? Policajty jsme zrušili, co tu dělají?“ Okamžitě si ale uvědomuje, že se jedná o skutečné policisty a začne vysvětlovat, že se jedná o omyl a na místě se pouze natáčí film. Ze země se zvedá i ležící dívka. Policisté důrazně sdělují mladíkům, že byli jen kousek od tragédie, protože na ně mířili nabitými zbraněmi a že není možné točit na veřejnosti bez ohlášení.
Zeus na stromě
Policejní ústředna přijímá nevšední hlášení od ženy, že ji v parku obtěžoval muž oblečený jen do prostěradla. Dispečer proto neprodleně kontaktuje policejní hlídku, která ve voze potvrzuje, že se k místu neodkladně vydává. Policisté jdou parkem ke vzrostlému stromu, v jehož koruně sedí muž. Tvrdí, že je řecký bůh Zeus a snaží se vrátit zpět na nebesa, jelikož je na zemi příliš velký chaos a je třeba, aby tomu dal řád. Dolů jde však trochu špatně slyšet, muž hůř artikuluje, a policisté se proto stále bojí, aby se nejednalo o sebevraždu. Zatímco jeden z policistů muže na stromě uklidňuje, druhý ztotožňuje přihlížejícího. Ten si v mezičase zapálí cigaretu a muž na stromě začne také o jednu prosit. Policisté mu jednu slíbí a on se úplně zapomene a slézá ze stromu níž, na dosažitelnou úroveň. Toho využije druhý z policistů a muže strhne na zem.