PILSNER URQUELL SE INSPIROVAL PŘÍBĚHY ČESKÝCH REPREZENTANTŮ!

PILSNER URQUELL SE INSPIROVAL PŘÍBĚHY ČESKÝCH REPREZENTANTŮ!

PILSNER URQUELL SE INSPIROVAL PŘÍBĚHY ČESKÝCH REPREZENTANTŮ!

PILSNER URQUELL UVEDL NA TRH LIMITOVANOU EDICI OLYMPIJSKÝCH PLECHOVEK. INSPIROVAL SE PŘÍBĚHY ČESKÝCH REPREZENTANTŮ

Odhodlání, vytrvalost…vášeň. To jsou hlavní vlastnosti, které bývají podmínkou pro získání úspěchu.  Jsou společné pro nadané sportovce, kteří houževnatě trénují pro dosažení olympijských úspěchů, i plzeňské sládky, kteří se od uvaření první várky v roce 1842 snaží šířit slávu plzeňského zlatého ležáku a tím českého umu a dovednosti po celém světě. Pilsner Urquell, dlouholetý partner Českého olympijského týmu, tak v těchto dnech uvádí na trh speciální edici olympijských plechovek, jako hold, uznání a vyjádření podpory předním českým olympionikům před nadcházejícími olympijskými hrami. Hlavními postavami vyobrazenými na plechovkách se staly symboly českého sportu Ondřej Synek, Zuzana Hejnová, David Svoboda, Petr Koukal, Martina Sáblíková a Kateřina Emmons.  Plechovky jsou na trhu od 18. 7. 2016 za běžnou cenu.

Ondřej Synek

Rodák z Brandýsa nad Labem a vyučený zlatník se k veslování dostal ve 13 letech díky bratranci. Naznačil mu totiž, že by měl trošku zapracovat na své postavě. Podle svých slov tak nebyl od začátku úplně sportovní typ, ale tvrdou pílí a zarputilou snahou se to změnilo. S pomocí trenéra Milana Dolečka st., který si všiml jeho veslařského talentu, se už v roce 2000 dostal na první mezinárodní start na mistrovství světa juniorů. A o 10 let později se díky pevnému odhodlání a velké vytrvalosti stal dokonce historicky prvním českým mistrem světa v olympijské disciplíně na skifu. Na olympiádě v roce 2008
i v roce 2012 vybojoval stříbrnou medaili. Držíme tak Ondřejovi palce, aby v Riu přidal do sbírky také zlato.

Zuzana Hejnová

S atletikou začala Zuzana díky své mamince a sestře, která sportovala závodně a dokonce se účastnila olympijských her v roce 2004. Stala se pro Zuzanu vzorem a inspirací, a tak se začala atletice věnovat s plným odhodláním a vášní.  Díky velké rodinné motivaci a vytrvalosti se nakonec stala nejúspěšnější českou běžkyní na 400 m překážek a již po více než 10 let drží český rekord a za tím olympijským zaostává o necelou půl vteřinu. Svůj sen získat olympijskou medaili si pak díky neutuchajícímu odhodlání splnila v roce 2012 v Londýně, kde vybojovala bronz. Nyní by ráda vyhrála olympijské zlato.

 

David Svoboda

Moderní pětibojař, pro kterého se tento náročný sport, který v sobě kombinuje jak technické, tak fyzické disciplíny, stal doslova životní vášní. Vždyť věnovat se tréninku střelby a šermu, zároveň zdokonalovat běžecké časy, jízdu na koni a techniku plavání, to vyžaduje silnou motivaci a zejména lásku ke sportu. První cenný kov získal David v roce 2006, stal se juniorským mistrem světa. V roce 2008 se i navzdory výbornému startu na letních olympijských hrách v Pekingu neumístil, kvůli pokažené disciplíně parkur, kde ho shodil kůň. Svůj boj však nevzdal a tvrdá dřina se mu nakonec vyplatila v roce 2012, kdy se stal olympijským vítězem.

Petr Koukal

V současné době nejúspěšnější český badmintonový hráč, který se stal  8x mistrem republiky v posledních devíti letech. V roce 2008 a 2012 se účastnil olympijských her a i letos bude bojovat o co nejlepší umístění. Jeho největší životní výhrou se však stal nelehký avšak úspěšný boj nad rakovinou varlat, která mu byla v roce 2010 diagnostikována. Založil také Nadační fond Petra Koukala, se kterým se snaží šířit povědomí o této zákeřné nemoci.

Martina Sáblíková

Česká rychlobruslařka specializující se na dlouhé tratě, díky které se tento sport dostal do širšího povědomí české společnosti. Můžeme říci, že právě kvůli Martinině lásce k bruslení teď její disciplíně fandí všichni Češi. Trojnásobná olympijská vítězka, několikanásobná mistryně České republikyEvropysvěta, držitelka juniorských i seniorských světových rekordů je známá svou cílevědomostí a odhodláním věnovat přípravě
i výsledkům maximum. Její účast na letní olympiádě v Riu, kde plánovala zabodovat v silniční cyklistice, je prozatím nejistá. Stále však neztrácí naději a bojuje. Tato česká sportovkyně už dokázala, že tvrdá práce a vytrvalost jsou jejími důležitými vlastnostmi a v Brazílii by se mohla stát teprve třetí českou sportovkyní, která by se zúčastnila zimní i letní olympiády.

Kateřina Emmons

Talent rodačky z Plzně byl zřetelný už v juniorských letech. Měla ho po kom zdědit, střelbě se věnovali už její děda s babičkou i oba rodiče. Kateřina se stala jednou z nejlepší českých sportovních střelkyň ze vzduchovky
a malorážky, je trojnásobnou olympijskou medailistkou, a také mistryní světa a Evropy. V roce 2012 na olympiádě v Londýně skončila na 4. místě v disciplíně střelba ze vzduchovky. Tehdy se vytrvale věnovala přípravě právě v rodném plzeňském kraji, což jí prý pomáhá nejvíce. Během sportovní kariéry stihla naplnit i svou mateřskou roli a porodila známému střelci Matthewovi Emmonsovi 3 děti.  V roce 2015 pak tato na první pohled křehká avšak uvnitř nesmírně silná střelkyně odložila vzduchovku a oznámila ukončení sportovní kariery. Na OH v Riu však nebude chybět. Bude jako expert spolukomentovat televizní přenosy soutěží ve střelbě.

 Věděli jste, že:

  • S celkovým prodejem téměř 10 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2015 (včetně licenčních výrob v zahraničí) a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj, a. s., předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.
  • Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem společnosti SABMiller plc. Pilsner Urquell je mezinárodní vlajkovou lodí portfolia značek SABMiller.
  • Za dlouhodobý přínos k rozvoji společenské odpovědnosti v ČR byl Plzeňský Prazdroj, a.s., oceněn Zlatým certifikátem v soutěži TOP odpovědná firma 2015, pořádané platformou Byznys pro společnost.
  • SABMiller plc je jednou z předních světových pivovarnických společností, se 70 tisíci zaměstnanci v 80 zemích celého světa. Nabízí více než 200 pivních značek včetně celosvětově známých, jako jsou Pilsner Urquell, Peroni Nastro Azzurro, Miller Genuine Draft a Grolsch, stejně jako přední lokální značky Aguila (Kolumbie), Castle (Jižní Afrika), Miller Lite (USA), Snow (Čína), Victoria Bitter (Austrálie) nebo Tyskie (Polsko).