Petra Černocká nazpívala ukolébavky - nejen pro vnučku Coco.

Petra Černocká nazpívala ukolébavky - nejen pro vnučku Coco.

Petra Černocká nazpívala ukolébavky - nejen pro vnučku Coco.

 Ukolébavky od českých hvězd si zamilují i vaše děti

V aplikaci Pohádky najdete nejen řadu krásných příběhů, ale také nespočet ukolébavek nazpívaných těmi nejlepšími českými umělci. Písničky si vaše děti zamilují, a nejen jim se u nich bude usínat s lehkostí. O nejnovější přírůstek do rodiny uspávanek se postarala Petra Černocká, která se dětským písním věnuje odjakživa. Pro internetovou televizi Stream.cz nazpívala píseň Spinkej, Aničko, spinkej pocházející původně z alba Usínačky, jež vydala společně s dcerou Bárou Vaculíkovou.

 

Během léta čeká Černockou řada pracovních záležitostí.  Patří k nim i spolupráce s internetovou televizí Stream.cz, pro kterou natočila jednu ze svých nejoblíbenějších písní. „Aničku jsem si napsala sama. Myslím, že nejlépe mi jdou písničky, k nimž mám citovou vazbu, a to ty, které mi vznikají pod rukama, jsou. Takže to byla jasná volba,“ popisuje Petra Černocká s tím, že tvůrčí krizí obvykle netrpí. „My jsme taková zpěvná rodina. Dcera a teď i vnučka si zpívají vlastě kdekoli. Před spaním si ale čteme pohádky. Vnučka Coco nejvíc oceňuje ty, které si vymýšlím,“ říká zpěvačka a hrdá babička.

 

Dětskou společnost si přitom neužívá jen doma. „Pro děti hrajeme hodně během celého roku, na nedostatek příležitostí si nemůžu stěžovat, ale se začátkem léta je nabídek nejvíc. A mě zpívat pořád baví pro všechny bez rozdílu věku,“ usmívá se sympatická brunetka. Ta patří ke stálicím české hudební scény víc než čtyři desetiletí a tomu, že by šla malá Coco v jejích šlépějích, se vůbec nebrání. Chystá se ji dokonce sama zapsat na klavír. „Mě i dceru Báru hraní hodně nebavilo, ale jako babička na tom budu trvat. Já studovala klavír patnáct let, Bára jen čtyři roky. Potom s tím sekla a teď ji to mrzí, i když s tím, aby si složila písničku, vystačí. V tomto směru bude moje vnučka pod přísným rodičovským i babičkovským dohledem,“ dodává rozhodně Petra.