Obří vozík pro nejvyššího Čecha

Obří vozík pro nejvyššího Čecha

Obří vozík pro nejvyššího Čecha

Nejvyšší Čech získal speciálně upravený invalidní vozík

Tomáš Pustina, nejvyšší občan České republiky (224 cm), se kvůli své enormní výšce potýká s různými zdravotními potížemi a špatně se pohybuje. Společnost Meyra, specializující se na výrobu vozíků a rehabilitačních prostředků, mu předala na míru vyrobený invalidní vozík.

 

Stejně veliký a impozantní, jako jsou tělesné rozměry Tomáše Pustiny, musí být i jeho vozík. Vedle jeho konstrukce pak působí běžné kolečkové křeslo jako dětská hračka. Oproti standardní nosnosti kolem 130 kg je Tomášův nový vozík konstruován až na zátěž 200 kg, má polohovací stupačky, upravený sed a je vybaven speciálními rámy a vzpěrami, které zajistí jeho dostatečnou tuhost a pevnost.

Standardní vozík má v tomto vybavení hmotnost okolo 24 kg, i přes náročné úpravy na Tomášově vozíku se hmotnost podařilo udržet na hranici 30 kg. Díky možnosti rychloupínacího systému zadních kol a stupaček není problém naložit vozík do automobilu.

„Na trhu neexistuje sériově vyráběný vozík, který by splňoval Tomášovy požadavky, a na světě existuje jen několik firem, jež by dokázaly vyrobit tak velký invalidní vozík na míru. Naši technici si však s tímto konstrukčním oříškem poradili a nový vozík vyrobili s ohledem na všechny Tomášovy specifické potřeby a enormní zátěž,“ dodal Ing. Jan Býma, jednatel společnosti Meyra.

 

Vozík je navíc z bezpečnostních důvodů vybaven také bubnovými brzdami a přídavnými obručemi na zadních kolech. Protože bude Tomáše často doprovázet jeho maminka, přidala firma také ovládání brzd pro doprovodnou osobu a lexanové kryty na zadní kola.

Tomáš řešil problémy s pohybem již před časem, kdy mu společnost Meyra upravila speciální elektrický skútr. Ten však už všem jeho potřebám nestačí, a tak mu Meyra prostřednictvím jeho lékaře z pelhřimovské nemocnice dodala také vozík mechanický.

Naštěstí pro Tomáše hradila dodání a úpravu vozíku v plné výši Všeobecná zdravotní pojišťovna, a tak se nemusel při jeho sestavování omezovat kompromisy, které by byly na úkor jeho zdravotních potřeb a pohodlí.

Meyra ČR s.r.o.

Společnost Meyra ČR s.r.o. se zabývá distribucí mechanických a elektrických vozíků a rehabilitačních pomůcek, které umožňují nebo usnadňují život osobám s pohybovým postižením. Společnost vznikla už ve 40. letech minulého století v Německu a od roku 1991 má obchodní zastoupení v České republice. Za dobu své existence se vypracovala do pozice nejenom evropské, ale i světové špičky ve svém oboru. V současnosti je MEYRA ČR s.r.o. součástí koncernu Medort – jednoho ze tří největších světových výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků.