Nové letní menu Bageterie Boulevard zpod toskánské pokličky

Nové letní menu Bageterie Boulevard zpod toskánské pokličky

Nové letní menu Bageterie Boulevard zpod toskánské pokličky

Toskánsko je časté místo návštěv milovníků jídla. Místní kuchyně je považovaná za jednu z nejlepších. Vychází z venkovské kuchyně, je velmi zdravá a lehká, ale také velmi rafinovaná. A stala se také inspirací pro Bageterii Boulevard a její nové letní Chef menu. K jeho tvorbě si přizvala toho nejpovolanějšího, rodilého Itala a úspěšného restauratéra a šéfkuchaře Riccarda Lucqua. S typickou italskou lehkostí připravil skvělé toskánské menu plné chutí, vůni a tradičních ingrediencí. Nové Chef menu můžete ochutnat na všech pobočkách Bageterie Boulevard.  

 

Základem toskánské kuchyně jsou čtyři suroviny – chléb, extra panenský olivový olej, maso a samozřejmě dobré víno. A ani jedna z nich tak nemůže chybět v novém letním Chef menu. Vůni mu pak ještě dodají bylinky, které jsou neodmyslitelnou součásti italské kuchyně. Ty najdete i v první bagetě letního menu - Kuřecí Potacchio, která se jmenuje právě podle speciální pečené omáčky Potacchio. Ta vznikla pečením kuřecích stehen s paprikami, rajčaty, italskou slaninou, bílým vínem a je doladěna voňavým rozmarýnem. Bageta je doplněna plátky pečených rajčátek Datterino. Druhá novinka, Telecí bageta s ančovičkami, určitě naláká na pomalu pečené telecí maso s lehce pikantním dresinkem z ančoviček a konfitovaného česneku. Bohatou chuť doplňují marinované okurky a zlatavá, křupavá pancetta.

 

Toskánci miluji také luštěniny, často jsou přezdívání jako „jedlíci fazolí“ a to díky jejich oblibě k bílým fazolím cannelini. Ty Riccardo Lucque  použil k přípravě Krému z bílých fazolí – typické husté toskánské polévce, kterou navíc vylepšil slávkami, citrónovým olejem a chilli.

 

Odlehčené menu Fit Calories je tentokrát plné sezónní zeleniny a šťavnatého pesta. Pochutnat si tak můžete na tortille s bylinkovým kuskusem, pistáciemi a chilli. Vláčnost jí dodává jemné italské mascarpone, křehkost zase salát little gem. Pro druhou svačinku zvolil Riccardo Lucque olivový chléb. Ten je na rozdíl od nejtradičnějšího toskánského chleba, který se ani nesolí, plný nových chutí. Mezi dvěma plátky najdete marinované artyčoky, ricottu s pestem, pečená rajčátka, rukolu s medovou zálivkou a hoblinky parmazánu. Takhle vypadá pravý italský piknik!

 

„Když jsem byl kluk, byla mou nejoblíbenější hračkou lednice. Láska k vaření se mě drží celý život. A i když se mi později otevřel celý svět nových chutí, italská kuchyně je pro mě pořád na prvním místě. Pro Bageterii Boulevard jsem odkryl pokličku právě toskánské kuchyně. Pro letní období je nejvhodnější, protože je velmi lehká a zdravá. A navíc ji miluje celý svět. A já věřím, že ji budou milovat i zákazníci bageterie v novém Chef menu,“ doplňuje Riccardo Lucque, šéfkuchař a restauratér, za kterým stojí restaurace Aromi, La Finestra nebo koncept La Bottega a celý projekt La Collezione. Vede také úspěšnou školu vaření Laboratorio. 

Více informací o menu naleznete na www.bb.cz

O společnosti Bageterie Boulevard

Bageterie Boulevard je moderní, dynamicky se rozvíjející český koncept restaurací rychlého občerstvení. Vlastní i franšízové pobočky má po celé České republice i v zahraničí. Křupavé bagety plněné originálními a především kvalitními a čerstvými surovinami jsou vždy upečené a připravené na místě na přání zákazníka. Absolutní prioritu dává Bageterie Boulevard právě čerstvosti a kvalitě výrobků, reaguje také na světové trendy zdravého stravování. Je to restaurace pro zaneprázdněného městského člověka, který přestože pospíchá, nehodlá dělat kompromisy a chce jíst kvalitně.