Nová značka Mi fashion label otevřela svůj butik!

Nová značka Mi fashion label otevřela svůj butik!

Nová značka Mi fashion label otevřela svůj butik!

Odhalit jen něco

Módní designérka Lenka Mulabegovič založila novou autorskou značku Mi fashion label. První kolekce Rainy romance byla představena při slavnostním otevření módního obchodu Mi concept boutique v centru Prahy 13. října.

 

Motto: „Kolekci vždycky navrhuju tak, abych ji sama ráda nosila. Jsem žena, matka a designerka. Oblečení by mě mělo vystihovat ve všech těchto rolích. Neznamená to, že je kolekce ležérní, ale spíš to, že v rychlosti z uspěchané matky vykouzlí osobitou “chic” ženu“ říká Lenka Mulabegovič.

Značka Mi fashion label funguje rok a půl a spojuje tři přátele: Lenku Mulabegovič, Jana Plajnera a Barboru Futerovou. „Známe se strašně dlouho a neustále se pracovně i nepracovně stýkáme. Honzovi a Báře vděčím za to, že mě dokopali založit vlastní značku pod mým designovým vedením. Věří mojí tvorbě i v její komerční potenciál,“ říká návrhářka.

 

V samém centru Prahy, v Betlémské ulici č. 9, byl 13. října slavnostně otevřen první z plánovaných butiků Mi concept boutique. Autorkou architektonického pojetí obchodu je Dagmara Futerová. Tým Mi fashion label v něm bude primárně prezentovat kolekce Lenky Mulabegovič, zároveň ale plánuje i spolupráci s dalšími designéry. Spojení tvorby více autorů a značek poskytne zákazníkům možnost vytvořit si kompletní outfit včetně doplňků. Mezi první spolupracovníky patří například značka Leony Pilátové BAAGi zaměřená na ručně šité kožené kabelky a pásky, v obchodě se v příštím roce objeví také limitované edice obuvi zahraničních značek.

„Každý měsíc budeme v našich prostorách hostit jednoho významného českého designéra, v listopadu to bude Zdenka Imreczeová a její brand IMRECZEOVA, v prosinci Lenka Kohoutová s limitovanou kolekcí COCKEREL.“

 

Mi fashion style

Autorská tvorba pod značkou Mi má dvě hlavní linie: Mi muse, zaměřenou na elegantní feminní kolekce z luxusních materiálů jako jsou hedvábí, vlna, kašmír či italský mohér. Druhou tvoří džínová Mi denim line, ve které zákazníci najdou džíny z japonského selvage denimu, dánský pružný denim s lesklým povrchem - coatingem atd. Jde o nadčasově laděnou designovou řadu, která nepodléhá trendům ani sezoně. V rámci této řady vznikají dámské i pánské modely.

Kolekci, která představila styl butiku při slavnostním otevření, nazvala autorka Rainy romance. „Vnesla jsem do ní emotivní příběh a doufám, že její název vyvolá asociace a vzpomínky. Každý určitě někdy zažil nějakou deštivou romanci, ke které se ve vzpomínkách vrací...,“ přibližuje náladu své podzimní kolekce Mulabegovič. Ta zahrnuje blazery do deště tzv. rain coat se speciální úpravou chránící před deštěm, zavinovací saka, nepromokavé sukně. Jejich temné barvy rozzáří barevné šaty, topy a košile v modré, ledové růžové či lososové. „Ráda kombinuju ženské a mužské prvky, přidává to podlě mě na atraktivitě nositelky. Žena působí víc přitažlivě a přirozeně, když odhaluje vždy jen kousek ze sebe,“ říká designérka.

Co nabízí Mi concept boutique

Celé kolekce je možné vytvořit přímo na míru, pokud klientovi nevyhovují naše velikosti. Dále navrhujeme a zpracováváme svatební a večerní šaty podle našeho designu a našeho stylu. Vytváříme design book, ve kterém si zákaznice mohou vybírat z návrhů a materiálů, včetně ručně zpracovaného dekoru z krajky, výšivky, korálků a perel, který na míru vyrábí Petra Mrázová.

Svatební a večerní róby vytváříme ve spolupráci s designérem Vojtěchem Novotným.

Rádi klientům poradíme i s kompletním outfitem anebo sestavíme celý nový šatník. Velmi se to osvědčilo v případě, kdy klient či klientka nemá čas ani ambice trávit svůj čas nakupováním a přemýšlením nad tím, co a jak sladit. Když outfit sestavuje profesionál, který má kreativní přístup a zároveň nadhled, dokáže podtrhnout vše, co klientovi svědčí a vytvořit tak jeho působivou vizuální proměnu.

 

Mi team:

Jan Plajner / marketing /

Již od mládí mám zálibu v hezkých věcech a designové oblečení k nim rozhodně patří. Ačkoliv jsem vystudoval VŠE a zahájil kariéru v reklamě, stále mě to táhne k vlastním projektům. I proto jsem otevřel první raw food restauraci v ČR Secret of raw a nyní se s Lenkou nadšeně vrhám do projektu Mi. Povahou jsem asi dobrodruh a workoholik, nicméně si rád odpočinu u dobrého jídla nebo vína a inspiruji se pěknou módou nebo uměním.

Lenka Mulabegovič (roz. Slámová) / design, koncept /

Láska k navrhování oděvů a doplňků přišla v dětství, kdy jsem přesně věděla, co chci dělat. Proto jsem vždy volila školu, která mě nejlépe povede, SPŠ textilní v Brně a VŠUP v Praze – obor design oděvu a obuvi. Už při škole jsem začala pracovat pro větší firmy s masovou produkcí (Husky, Kenvelo, Pařížský výrobce džínů, Exe jeans), kde jsem nabrala zkušenosti k vytvoření vlastní značky s limitovanými kolekcemi a zjistila, jak moc je důležitá týmová práce. Zároveň jsem se věnovala módnímu studiu Monidee, které jsem založila spolu s Lenkou Kohoutovou. Nyní se naplno věnuji vlastní značce Mi fashion label a Mi concept boutique. Věřím, že se projekt bude nadále rozrůstat.

 

Barbora Futerová Štědrá / produkce, PR /

Vystudovala Literární akademii Josefa Škvoreckého, obor tvůrčí psaní a mediální komunikace. Věnovala se dramaturgii, pracovala jako asistentka režie, ředitelka galerie, realizovala řadu výstav