Nova nabídne šestihodinový exkluzivní přímý přenos amerických voleb z historicky největšího zpravod

Nova nabídne šestihodinový exkluzivní přímý přenos amerických voleb z historicky největšího zpravod

Nova nabídne šestihodinový exkluzivní přímý přenos amerických voleb z historicky největšího zpravod

TV Nova nabídne šestihodinový exkluzivní přímý přenos amerických voleb z historicky největšího zpravodajského studia!

Volební klání o křeslo v Bílém domě pomalu vrcholí a 9. listopadu bude znám nový prezident Spojených států. V této souvislosti odvysílá TV Nova přímý přenos amerických voleb s názvem „Americká noc“. Kromě aktuálních výsledků uvidí diváci v šestihodinovém pořadu reportáže ze zákulisí, rozhovory se zajímavými hosty, medailonky obou kandidátů, dozví se, jaké prezidentské výhody čekají na vítěze a mnoho dalšího.

 

„Americká noc je projekt, na kterém usilovně pracujeme už od března letošního roku. Historicky poprvé využijeme celé multifunkční zpravodajské studio, které propojíme v jedno komplexní. Připravenu máme také prvotřídní 3D grafiku, díky které divák nikdy neztratí přehled o výsledcích,“ sdělil Martin Švehlák, ředitel zpravodajství a publicistiky skupiny Nova.

Americkou nocí diváky provede trojice moderátorů - Markéta Fialová, Michaela Šmídová a František Bůžek. Markéta Fialová probere všechny aspekty volební bitvy s řadou osobností, pozvání přijal například bývalý ministr zahraničí Alexandr Vondra, bezpečnostní expert Andor Šándor či politolog Jiří Pehe. Michaela Šmídová bude po celou dobu mapovat průběžné výsledky, které divákům představí prostřednictvím interaktivní grafiky. Sociální sítě kandidátů a zajímavých zahraničních médií bude monitorovat František Bůžek.

 

„Americké prezidentské volby jsou pro nás velkou výzvou. Připraveny máme také živé vstupy ze Spojených států. Mluvit s námi budou čeští novináři na místě i američtí odborníci,“ dodává Michal Kratochvíl, vedoucí publicistiky a šéf projektu.

Exkluzivní přímý přenos amerických voleb mohou diváci sledovat v noci z úterý na středu (z 8. na 9. listopadu) od 2.40 hodin.