Nová komedie DENÍČEK MODERNÍHO FOTRA přijde do kin 12. srpna 2021

Nová komedie DENÍČEK MODERNÍHO FOTRA přijde do kin 12. srpna 2021

Nová komedie DENÍČEK MODERNÍHO FOTRA přijde do kin 12. srpna 2021

Komedie Deníček moderního fotra

A co matka? Jaká je filmová postava Terezy Ramby?

Nová česká komedie podle stejnojmenného knižního bestselleru Dominka Landsmana DENÍČEK MODERNÍHO FOTRA v hlavních rolích s JIŘÍM MÁDLEM a TEREZOU RAMBOU přijde do kin 12. srpna 2021.

Navzdory tomu, že Deníček je nahlížen především z pozice novopečeného otce, neméně důležitá je i postava maminky Nataši. „Nataša je diametrálně odlišná ode mě, jako od Terezy, a to přesto, že jsme se nacházely vlastně ve stejný životní situaci…“ říká herečka Tereza Ramba a pokračuje: „Nataša a Dominik realizují ve filmu výchovu, která je odlišná od našeho kontaktního rodičovství, které jedeme my s Matyášem. Ale scénář byl tak dobře napsaný, a tak vtipný, že i když máte úplně jiný způsob výchovy, tak i vy jako divák v kině, tak i my jako tvůrci se s tím okamžitě ztotožníte.“

Když se Nataša a Dominik neplánovaně stanou rodiči, domluví se, že Nataša jako úspěšná designérka hraček pro děti, dokáže rodinu lépe finančně zabezpečit, a tak hlavní část péče o novorozence převezme jako otec na mateřské dovolené Dominik. Ten přistupuje k úkolu s poněkud naivní představou, a nakonec musí vynaložit veškerou vynalézavost, aby během prvního roku vůbec zvládnul péči o malého Čeňka, z níž se chvílemi stává boj o přežití. Díky soužití s malým človíčkem však také objeví, kolik podob může mít láska…

Deníček moderního fotra je celovečerním režijním debutem Jana Haluzy, který je zároveň i autorem scénáře.

Ve filmu uvidíme řadu předních českých herců. Rodiče Dominika / Jiřího Mádla si zahrají Pavla Tomicová a Ondřej Malý, rodiče Nataši / Terezy Ramby Lucie Benešová a Roman Zach. V roli Natašina nápadníka a Dominikova soka uvidíme Lukáše Hejlíka v jeho první filmové roli vůbec, dále také Lucii Polišenskou, Ivana Luptáka, Andreu Hoffmannovou, Roberta Jaškowa.

Film vznik v produkci společnosti Fresh Lobster Ludvíka Marečka, koproducenty jsou společnosti Flamesite, CinemArt, Dana Voláková, Fénix Film a Redemptor. Hlavním partnerem filmu je televize Nova.

Deníček moderního fotra uvede do kin CinemArt, premiéra je plánována na 12.srpna 2021. 

Foto: Vojtěch Resler