Noc divadel ve Švandově divadle. Na co se můžete těšit?

Noc divadel ve Švandově divadle. Na co se můžete těšit?

Noc divadel ve Švandově divadle. Na co se můžete těšit?

Švandovo divadlo láká na Noc divadel: nabídne Světlou, herecký kabaret, Buchty a loutky i koncert pro radost

V sobotu 15. listopadu se Švandovo divadlo opět připojí k Noci divadel. Akce, kdy se divadla po celé Evropě otevírají veřejnosti až do nočních hodin, se v České republice koná už podruhé. U Švandů chystají ten večer celkem šest vystoupení, zvaní jsou dospělí, ale i teenageři a rodiče s dětmi. Noc divadel zde začíná v 17 hodin a končí po půlnoci. Vstup je zdarma, výjimku tvoří pouze mimořádné představení Crash u potoka podle románu Karoliny Světlé, které začne od 20.30 ve Velkém sále: i sem ale vstupenky stojí pouze 50 Kč.

Program zahájí v 17 hodin Dětské divadelní studio ve foyer divadla, kde představí svoji populární písničkovou koláž z představení Dneska jsme dál. Po něm nastoupí v 19 hodin na malé scéně Studia soubor Buchty a loutky s magickým Automatem na filmy, který dokáže přehrát jakýkoli film na přání publika. V téže době začne ve Velkém sále ukázka z chystaného písničkového a varietního DEKABARETU v energickém podání hereček a herců ze Švandova divadla.

Poté bude hlavní scéna patřit hře Crash u potoka: inscenace Doda Gombára s výtečnými hereckými výkony Patrika Děrgela, Martiny Krátké, Kristýny Frejové, Tomáše Pavelky, Marka Pospíchala, Zuzany Onufrákové, Davida Punčocháře, Miroslava Hrušky a dalších je volně inspirována románem Karoliny Světlé a vypráví o jedné podivné svatební veselici – ve Velkém sále začíná ve 20.30. Hodinu poté, ve 21.30, se ve Studiu představí TheatreUncut, který speciálně pro Noc divadel připravilo Divadlo Letí: premiéry krátkých divadelních her napsaných o aktuální situaci v naší zemi budou diváky provokovat k zamyšlení i k diskusi.

 

Smíchovský koncert s nádechem Ostravy

V komorním Studiu pak vše završí předpůlnoční koncert skupiny EMA. Sympatická kapela herců a neškolených muzikantů v čele s Patrikem Děrgelem (Švandovo divadlo) a Michalem Sedláčkem (Divadlo Petra Bezruče) tu zahraje a zazpívá pro radost sobě i ostatním. Jejich koncert ve stylu folkrocku s nádechem Balkánu i Ostravy tu začíná ve 22.30. A vzhledem k tomu, že nadšené publikum minule nechtělo EMU pustit z pódia, se tentokrát její - v historii teprve druhé - veřejné vystoupení nejspíš protáhne daleko přes půlnoc…

Po zkušenostech z minulého ročníku, kdy byl zájem o divadelní produkce až nečekaně velký, doporučují pořadatelé přijít na všechny akce včas. Na představení Crash u potoka lze zakoupit vstupenky za  cenu 50 Kč už předem, k mání jsou v pokladně nebo na webu Švandova divadla.

Více na www.svandovodivadlo.cz

Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night a probíhá vždy třetí listopadovou sobotu už od roku 2008. V roce 2013 se akce poprvé zúčastnila i Česká republika. Zapojilo se tehdy 80 amatérských i profesionálních divadel a souborů z 25 měst a přišlo 40 000 diváků. Druhý ročník Noci divadel vyhlášený na 15. listopadu 2014 se odehraje ve znamení Roku české hudby a uskuteční se ve 29 městech celé republiky – všude tam se v 19.00 rozezní společný potlesk. Na programu budou tento rok třeba i divadelní cyklojízdy.