Muzikál Mamma Mia zkouší i ve vodě!

Muzikál Mamma Mia zkouší i ve vodě!

Muzikál Mamma Mia zkouší i ve vodě!

Krásky z Mamma Mii se svlékly do plavek!

 

V posledních dnech sice už udeřily první mrazíky, hvězdy z připravovaného muzikálu Mamma Mia!, který bude mít premiéru 12. prosince, si to ale nepřipouští. Zpěvačky Sabina Křováková a Karolína Klézlová totiž se svými kolegy Míšou Noskovou, Michaelem Foretem a Bořkem Slezáčkem vyrazily do čestlického aquaparku, kde se předvedly v plavečkách.

 

Pětice šťastlivců z dlouho očekávaného muzikálu Mamma Mia! vyrazila do pražského aquaparku představit několik písniček z výše jmenovaného představení. A i když se venkovní teplotu udržují jenom lehce nad nulou, Křováková a Klézková neodolaly a svlékly se do plavek. Po půlhodinovém vystoupení a úspěšné autogramiádě se tak mohly vyřádit na tobogánech. Smůlu měla Nosková, která z vyhřátého bazénu pospíchala do divadla Hybernia na představení Sněhová královna. „Nevím, jak to dopadne a snad to neodstůňu. Ze zdejší pláže se totiž musím rychle přemístit do ledového království, tedy do Divadla Hybernia, kde hraji ve Sněhové královně, takže mě zřejmě nemine klimatický šok,“ svěřila se Nosková, která dorazila spolu s kolegy z chystaného muzikálu Mamma Mia!, Sabinou Křovákovou, Bořkem Slezáčkem, Karolínou Klézlovou a Michalem Foretem, do čestlického aquaparku, aby přítomným „čvachtajícím“ se návštěvníkům zazpívali něco z očekávaného díla. A z jejich slov bylo jasné, že jí bylo lité, že v aquaparku nemůže zůstat se svými kolegy i po krátkém vystoupení.

„Ani si nemůžu zaplavat nebo se vysaunovat, abych si neponičila účes a nebyla v odpoledním a podvečerním představení Sněhovky splihlá. Ale nevadí, vody jsem si užila dost o dovolené a tady děláme ochutnávku z Mamma Mii!, která bude mít premiéru 12. prosince v Kongresovém centru, a o to jde především,“ dodala Míša a spolu se svými parťáky se pustila do prozpěvování největších pecek kupiny ABBA, ovšem v české verzi.

I když premiéra bude až 12. prosince, herci už nyní tvrdě dřou. Své o tom ví i Michael Foret. „Zkoušíme už tři týdny osm hodin denně kromě neděle. Je to docela honička. Já navíc píšu diplomku, takže vstávám v pět ráno a domů se dostanu až v šest večer. Ale vůbec nelituji. Mamma Mia! je a určitě i pro diváky bude, skvělým představením plným známých hitů,“ prozradil Michal Foret. Po „pěvecké předváděčce“ využili atrakcí aquaparku Klézlová s Křovákovou a hlavně Bořek Slezáček. Ten přišel i se svým pětiletým synem. „Když jsme tu, tak si zaplaveme, omrkneme pirátskou loď a vyzkoušíme i jízdu na tobogánech. Do premiéry muzikálu se sem totiž nemáme šanci dostat, tak proč váhat,“ uvedl Slezáček.

 

Zábavný příběh muzikálu se odehrává na malém řeckém ostrově. V předvečer své svatby pozve dívka Sophie tři muže, kteří se před 20 lety mihli životem její matky, někdejší zpěvačky Donny. Jeden z nich by mohl být jejím otcem. Nečekané setkání po letech přinese řadu komických situací a překvapivé rozuzlení. Děj svižně posouvají písně skupiny ABBA, mezi nimiž nechybí legendární hity „Money, Money, Money“, „Super Trouper“, „Take A Chance On Me“, „Thank You For The Music“, „Dancing Queen“, „Mamma Mia“ nebo „The Winner Takes It All“. Všechna hudební čísla v muzikálu zazní živě za doprovodu orchestru vedeném Daliborem Kaprasem.

 

Muzikál se hned po londýnské premiéře v roce 1999 stal hitem. Byl uveden ve 41 zemích a 327 metropolích od Las Vegas, Buenos Aires a Toronta přes Barcelonu, Vídeň, Moskvu, Dubaj, Melbourne, Kapské město až po Šanghaj, Hong Kong a Tokio. Čeština bude patnáctým jazykem, jakým Mamma Mia! V překladu Adama Nováka zazpívá.

 

Inscenace slaví úspěchy nepřetržitě už 15 let po celé planetě, na newyorské Broadwayi jde  o 9. nejdéle uváděný titul všech dob, v Londýně přesáhl počet repríz rekordních 6.000 představení. Globální tržby z prodeje vstupenek překročily 2 miliardy dolarů a představení dosud navštívilo více než 55 miliónů diváků.

 

Scénář k muzikálu superlativů napsala britská dramatička Catherine Johnson, autory hudby a texů písní jsou hitmakeři skupiny ABBA - Benny Andersson, Björn Ulvaeus a Stig Anderson.

 

Tvůrčí tým české verze tvoří Antonín Procházka (režie), Adam Novák (překlad libreta a textů), Roman Šolc (kostýmy), Radek Havlíček (scéna), Ivana Hannichová (choreografie), Dalibor Kapras (dirigent) a Alena Průchová (sbormistryně).

 

Producenty jsou Ing. Peter Kovarčík a společnost Dark style agency.

 

Vstupenky jsou v předprodeji s sítích TicketArt a Ticketportal po celé republice.

Generálním partnerem muzikálu Mamma Mia je akciová společnost PSJ.

Mamma Mia! was originally produced in London by Judy Craymer, Richard East and Björn Ulvaeus for Littlestar in association with Universal.