Michael Bolton míří do Olomouce i se svým hitem When A Man Loves A Woman

Michael Bolton míří do Olomouce i se svým hitem When A Man Loves A Woman

Michael Bolton míří do Olomouce i se svým hitem When A Man Loves A Woman

Americký zpěvák Michael Bolton, dvojnásobný držitel ceny Grammy, který po celém světě prodal přes 75 miliónů kopií svých alb, zahraje v Olomouci. Po koncertní zastávce v pražské Lucerně před jedenácti lety to bude teprve jeho druhé vystoupení v České republice. V pátek 9. srpna zahraje v areálu Korunní pevnůstky a přiveze s sebou největší hity své kariéry včetně When A Man Loves A Woman, How Can We Be Lovers nebo Said I Loved You...But I Lied. Vstupenky jsou v předprodeji v síti MaxiTicket.

https://vstupenky.maxiticket.cz/michael-bolton-us-olomouc-2019

 

„Majitel silného, lehce nakřáplého hlasu je po celém světě známý především jako zpěvák a skladatel prezentující se pomalými baladami v lehce rockovém hávu. Označován je i jako nejromantičtější hlas Ameriky. Kromě cen Grammy je Bolton rovněž šestinásobným držitelem amerických Music Awards,“ říká pořadatel koncertu Jozef Tarkay.

Bolton, vlastním jménem Michael Bolotin se veřejnosti poprvé představil s rockovou kapelou nazvanou Blackjack, kde působil i s budoucím kytaristou skupiny Kiss Brucem Kullickem. Posléze se odebral na sólovou dráhu, jeho první album s názvem Michael Bolton (1983) bylo ještě relativně hardrockové. Zanedlouho pak prorazil nahrávkou Soul Provider a v roce 1989 získal i svoji první Grammy.

Za svou kariéru vydal Bolton téměř dvě desítky alb. Mezi jeho úspěchy patří prodej více než 75 milionů desek, účast na nahrávání osmi z deseti nejlepších alb světa v rámci pop music a dvou singlů v billboardových příčkách. Je majitelem šesti cen American Music Awards a dvou cen Grammy. Jako skladatel napsal velké hity například pro Lauru Branigan a Cher. Michael

Bolton vystupoval i s mnoha významnými umělci, namátkou Lucia Aliberti, Patti LaBelle, José Carreras, Tony Cetinski, Ray Charles, Céline Dion, Plácido Domingo, Renée Fleming, Wynonna Judd, BB King, Lonely Island, Luciano Pavarotti, Percy Sledge, Zucchero a dalšími.