Mahulena Bočanová tváří akce, která pomáhá znevýhodněným dětem zútulnit jejich prostředí

Mahulena Bočanová tváří akce, která pomáhá znevýhodněným dětem zútulnit jejich prostředí

Mahulena Bočanová tváří akce, která pomáhá znevýhodněným dětem zútulnit jejich prostředí

K 1. říjnu odstartovala nová společná iniciativa společností Procter & Gamble, COOP a Českého červeného kříže na podporu dětí, které to potřebují. Z nákupu každého produktu P&G v obchodu COOP bude 1 % z jeho ceny směřovat do azylových domů pro matky s dětmi provozovaných Českým červeným křížem a do Dětské odborné léčebny Ch.G. Masarykové v Bukovanech.   

„Dětem v těchto zařízeních velmi schází vlastní pokojíček, proto děláme vše proto, abychom jim prostředí pro přechodný pobyt co nejvíce zútulnili. Snažíme se pro ně vybavit herní prostory, vytvořit a vybavit, především pro školáky, pracovní prostory. Děti obecně vždy potěší hračky,“ upřesňuje Miroslava Jirůtková, vedoucí Programového oddělení Úřadu ČČK, co by dětem udělalo radost.

Úkolu tváře iniciativy se zhostila herečka Mahulena Bočanová a jde ostatním příkladem. „Je fajn, když všichni můžeme nákupem běžně používané kosmetiky či prostředků do domácnosti pomoci těm méně šťastným,“ říká Mahulena a dodává: „Stavte se v COOPu, já mám v plánu prodejny navštívit několikrát.“ 

Od 1. října do 31. prosince bude dětem věnováno 1 % z ceny výrobků P&G zakoupených ve vybraných obchodech COOP. Přispívat můžete zakoupením značek Ariel, Lenor, Jar, Pampers, Always, Gillette, Pantene, Head & Shoulders, Old Spice a Oral-B.

„P&G se se svými inovacemi a aktivitami zaměřuje na zlepšování každodenního života. Díky našim partnerům nyní můžeme prostřednictvím našich výrobků pomoci vytvořit útulné prostředí dětem, které to potřebují,“ říká Katarzyna Łopaciuk-Goc, manažerka korporátní komunikace Procter & Gamble.

„Více než 170 let dlouhá tradice prodejen spotřebních družstev vystupujících pod označením COOP a jejich angažovanost v podpoře regionů, kde působí, nám dává skvělý základ pro pomoc potřebným. Věříme, že se v našich prodejnách zapojí co nejvíce zákazníků,“ dodává Mgr. Lukáš Němčík, Head of Marketing & Development – COOP.Vybrané finanční prostředky zútulní prostředí dětem, které žijí dočasně se svými rodinami v azylových domech Českého červeného kříže v důsledku tíživé životní situace, a zpříjemní také pobyt nemocným dětem v Dětské odborné léčebně Charlotty G. Masarykové v Bukovanech, kde se léčí s onemocněními horních a dolních cest dýchacích.

***

ROZHOVOR S MAHULENOU BOČANOVOU

Jak vzpomíná na dětství Mahulena Bočanová

Herečka Mahulena Bočanová už v dětství ztvárnila celou řadu nezapomenutelných rolí. Jednou z nich je i role malé neposedné dívenky v oblíbeném seriálu Chalupáři. Snad poprvé Mahulena zavzpomínala na to, jak se jí natáčelo. Dokonce dorazila i do Višňové u Příbrami, která je díky seriálu spíše známá jako Třešňová, kde se slavní Chalupáři natáčeli.  I díky tomu může vzpomínat na dětství plné zajímavých aktivit a dobrodružných zážitků. Hezké vzpomínky jsou pro ni bohatství, které nikdy nezmizí. Mahulena Bočanová se svěřila, o čem snila jako malá a jak vzpomíná na natáčení.

Mahuleno, jak vzpomínáte na natáčení dětských rolí?

Já jsem to brala spíš jako volno ze školy. Před nástupem do školy si to víceméně nepamatuji, byla to pro mě jen zábava, nepřikládala jsem herectví žádnou váhu. Samozřejmě, že jsem neměla trému, to dítě si neuvědomuje, že by vlastně mělo být zodpovědné. Když jsem začala chodit do školy, tak jsem byla ráda, že se občas uleju. Maminka mi vždy slíbila, že nebudu točit o prázdninách. Na tom jsem trvala a vydrželo mi to dodnes. Často jsme se kvůli tomu i s mámou pohádaly, protože jsem přišla o hezké filmové nabídky, ale já jsem prostě nechtěla. Díky filmování jsem se dostala do Západního Německa, takže jsem pochopila, v jakém marasmu jsme žili. Pak jsem zažila i ty krásné zlomové roky, to už jsem byla větší. Jinak si vybavuji hlavně zábavu, kamarády, dětská přátelství. Ve škole jsem žádné problémy neměla nebo jsem byla tak naivní, že jsem si to neuvědomovala. Necítila jsem žádnou závist od kamarádů.Jak jste dojížděla na natáčení? Museli Vás třeba rodiče omlouvat ve škole?

Já jsem měla samé jedničky, mám dobrou paměť, tak jsem se nemusela moc učit doma. Na střední jsem už pak musela poslouchat, co se v hodině říká, pak jsem byla schopná projít školou s jedničkami nebo dvojkami. Základní škola proběhla levou zadní, takže učitelé neměli důvod mě nepouštět.

Jak se k vám chovali „velcí“ herci?

Někoho jsem se bála, někteří působili mysticky a uzavřeně, ale ostatní se ke mně chovali klasicky. Já jsem byla docela roztomilé dítě a říkali, že i šikovné. Nijak často jsem to nekazila, tak jsem nebyla nijak neoblíbená.

Jak vzpomínáte na svoje dětství celkově?

Byla jsem divočejší holčička, měla jsem hodně kamarádů. Měla jsem krásné dětství na Slapech, spoustu lásek. Měla jsem mindráky z o čtyři roky starší sestry, že nejsem tak hezká, tak šikovná a tak chtěná. Pak jsem ji naštěstí bohatě dohnala. Dětství jsem měla nádherné. Máma byla hodně přísná, táta byl charismatický bohém. Oba dva mi moc schází. Z obou mám strašně moc. Nevím, z koho víc. Vždy jsem si myslela, že jsem ‚celý táta‘, ale teď jak už jsem dospěla, tak by se mi líbilo být hodně jako máma. Myslím si, že to je namíchané půl napůl. Oba byli výrazní lidé, je to složité žít s jejich dvěma povahami, ale nechtěla bych se zařadit do nějakého průměru nebo podporůměru.Zapojila jste se do iniciativy, která podporuje děti v nouzi. Jaký je princip tohoto projektu?

Nákupem produktů P&G v obchodech COOP můžete až do konce prosince pomoci prostřednictvím Českého červeného kříže dětem, které to potřebují. Zamíří k nim 1 % z ceny zakoupených produktů. Je to skvělý nápad. Zdá se mi fajn, když jako známá tvář můžu pomoct k tomu, aby lidé věděli, že tento projekt existuje. Naplňuje mě to radostí. Vím, jak je to složité, když ženy bydlí samy s dětmi, natož když nemají vlastní domov. Zajásala jsem, když jsem se dozvěděla, že se jim tímhle způsobem pomáhá.

Na jaké účely bude podpora určena?

Vybrané finanční prostředky zútulní prostředí dětem, které žijí dočasně se svými rodinami v azylových domech Českého červeného kříže v důsledku tíživé životní situace, a zpříjemní také pobyt nemocným dětem v Dětské odborné léčebně v Bukovanech, kde se léčí s onemocněními horních a dolních cest dýchacích.*** 

O společnosti Procter & Gamble

P&G se svými prověřenými, kvalitními a předními značkami slouží spotřebitelům po celém světě. Jeho portfolio zahrnuje značky Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Fairy®, Febreze®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks®, a Whisper®. P&G působí v přibližně 70 zemích světa. Pro novinky a informace o společnosti P&G a jejích značkách navštivte stránku http://www.pg.com.

O Skupině COOP

Svaz českých a moravských spotřebních družstev (Skupina COOP) sdružuje 46 spotřebních družstev, která provozují dohromady téměř 2.700 prodejen s celkovou prodejní plochou okolo 350.000 m2 a zaměstnávají necelých 13.500 lidí. V roce 2016 vykázala česká a moravská spotřební družstva obrat v hodnotě 27,25 mld. Kč. Počet členů spotřebních družstev je cca 130 000. Členská družstva vystupují pod společnou značkou COOP, která je tak největší sítí prodejen potravin v České republice. Centrální nákup zajišťují dvě nákupní centrály COOP Centrum družstvo Praha a COOP Morava Brno. Více než 400 prodejen potravin je začleněno do maloobchodních řetězců COOP TUTY, COOP TIP, COOP TERNO a COOP DISKONT. Kromě obchodní činnosti provozuje SČMSD také 9 středních odborných škol, manažerský institut, půjčovnu automobilů pod značkou Europcar, nebo vlastního mobilního virtuálního operátora COOP Mobil. 

O Českém červeném kříži

Český červený kříž je jednou ze 190 národních společností Mezinárodního hnutí Červeného kříže a Červeného půlměsíce. Jako hlavní spolek s celorepublikovou působností je partnerem veřejné správy pro oblast sociální, zdravotní a humanitární. V současné době má téměř 20 000 členů a dobrovolníků. Mezi základní programové činnosti ČČK patří výchova obyvatelstva ke znalosti poskytování první pomoci, propagace a oceňování bezpříspěvkového dárcovství krve, poskytování sociálních služeb či pořádání rekondičních pobytů pro děti i pro seniory. ČČK v neposlední řadě působí jako další složka IZS a poskytuje pomoc v případě mimořádných událostí.

Foto: Procter & Gamble