Koloběžku Kostka prostě musíte mít!

Koloběžku Kostka prostě musíte mít!

Koloběžku Kostka prostě musíte mít!

Ačkoli tomu počasí zatím neodpovídá, jaro je tady a s ním období výletů. Ty můžete absolvovat autem, na kole nebo třeba na koloběžce. Nad pohyb venku totiž není, sport navíc stmeluje rodinu jako nic jiného. A právě rodinné výlety si žádají druh sportu využitelný pro všechny členy. Kostka - kolobka, přední český výrobce koloběžek myslí na všechny. Horkou novinkou jsou výjimečné skládací koloběžky, TWENTY Fold a TOUR Fold.  Sbalte koloběžky do kufru auta a vyražte!

Sportovní aktivity mohou nabývat různých podob. Na kole jezdí dnes téměř každý, ale ruku na srdce: vážně chcete být „každý“? Nevadí, tak půjdeme běhat. A co se raději zamyslet nad volbou, která je přesně na rozhraní kola a běhu? Ano, spojit obě aktivity dohromady. Koloběžka!

Česká republika je koloběžkovou velmocí. Kdo jsou koloběžkáři v Česku? Možná trochu paradoxně nikoliv děti, kterým byla koloběžka tradičně přisuzována. Dnes drží koloběžkový prapor v Česku dospělí. Aktivní lidé, kteří ví, že z kola bolí záda a na koloběžce si je napraví. Kteří ví, že na koloběžce zapojují mnohem více svalů, a proto je tento druh pohybu zdravější a pro ženy toužící po dokonalé postavě obzvláště. Aktivní lidé, kteří mají vyrovnanou hlavu, nespěchají a klidně sestoupí ze stupátka, když už to prostě nejede. Neradi čekáte v davu na zastávkách na příjezd hromadné dopravy? Centra měst přeplněná auty přímo vybízejí k jinému druhu dopravy. Skládací koloběžky jsou jedním z ideálních prostředků pro svižný a šetrný pohyb po městě. V kombinaci s vlakem, autobusem nebo městskou dopravou budete zaručeně všude první. A navíc to 'střihnete' parkem a pěkně se u toho po ránu protáhnete. Pořiďte si koloběžku a budete pánem svého času i ve městě. Nechte auto v garáži připravené na delší výlety a podpořte ekologii ve městě, sportujte a buďte přitom cool. Vyčleňte se z davu a buďte trendy s koloběžkou Kostka Twenty Fold. Koloběžka je zábava, sport, rehabilitační pomůcka i životní styl. Objevte kouzlo koloběžky na vlastní kůži!

Běháte za dětmi, které vám ujíždí na odrážedle? Ideálním řešením pro rodiče jak s dětmi udržet krok jsou právě koloběžky. Při výběru dbejte na bezpečnost, ale lidé se také zajímají o původ výroby. Největším evropským výrobcem, aspirujícím na ještě vyšší mety, je společnost Kostka - kolobka. Co na tom, že sídlí a vyrábí koloběžky v Jeseníkách u Hanušovic? Ředitel firmy Marek Kostka říká: „Dáváme práci místním lidem, a ti ji dělají dobře. Ne dobře, výborně! A my jako firma tuhle skvělou práci vyvážíme do celého světa.“ Marek Kostka vyrábí koloběžky již 16 let. Horkou novinkou značky je elegantní Kostka Twenty Fold, která se dá velmi jednoduše a rychle složit kam právě potřebujete. Twenty Fold vyniká precizní dokonalostí v detailech.

Twenty, to je dvacet. Dvacet palců, to je průměr kol, která uvezou – a komfortně kamkoliv dovezou. Horká novinka Kostka Twenty Fold má ale něco navíc. Můžete ji totiž složit. Speciálně vymyšlený mechanismus umožňuje bez použití jakéhokoliv nářadí tuto pohodlnou „dospěláckou“ koloběžku doslova „přeložit napůl“, a zmenšit tak její rozměry pro převážení – třeba v kufru auta. Bez zašpinění rukou sundáte zadní kolo, pokud by vám náhodou nestačilo místo. Do elegantních řídítek může být vsazena funkční brašnička. Barevné provedení odráží celkovou designovou lehkost a vyváženost. Křivky decentní černé či červené jsou zvýrazněny bílými liniemi a dotváří spolu s nášlapem dokonalý koncept koloběžky, za kterou se každý rád otočí.

Složit se dá také větší model Kostka Tour Fold. Přední kolo velikosti 26 palců snáze překonává nerovnosti povrchu. Výsledkem je velká, rychlá a doslova výletní koloběžka, kterou je možné snadno do půl minuty složit. Ve společnosti Kostka-kolobka ji nazývají „skladná koloběžka“. Je to rozumné. Kostka Tour Fold má přední kolo stejně velké jako většina kol – a to na rozměrech neubere. Nicméně, i tento stroj se ještě vejde mezi vaše zavazadla. Tour Fold nabízí barevné provedení v elegantní šedé s drobnými doplňky v decentní červené.

Děti potřebují malé a lehké stroje, ale hlavně u nich dbejte na kvalitu, kterou Vám nikdy hypermarketové zboží nezaručí. Kostka Rebel Kid váží pouhých pět kilogramů. Ve své kategorii patří k nejlehčím koloběžkám na trhu. Mezi její hlavní přednosti patří výborné jízdní vlastnosti. Geometrie rámu je přizpůsobená dětem s výškou od 100 cm, čili pro děti od 4 let. Kouzelný je na Rebelovi fakt, že se dají řídítka vyměnit za vyšší, a na této koloběžce pak mohou jezdit nejen starší děti, ale dokonce i dospělí. Nosnost rámu je do 120 kg. Kostku Rebel máte navždy! Stejně jako další koloběžky Kostka vyniká i Rebel Kid designovou lehkostí a vyvážeností jednotlivých prvků. Vaše dítě bude udávat trend malým kámošům.

Máte doma pejska? Co takhle venčení s koloběžkou... Stačí si objednat upevňující adaptér na řidítka a pružné vodítko. S touto výbavou se venčení vašeho pejska stane zábavou, na kterou se budete každý den oba těšit. Kostka nabízí nespočet různých jedinečných doplňků, jako třeba brašny na řidítka, adaptéry na světla pro větší bezpečnost nebo doplňky pro Vašeho psího miláčka.

Firma Kostka - kolobka vyrábí různé typy koloběžek, mezi kterými jsou rekreační, městské, dětské, sportovní či speciální stroje pro jízdu se psem. V široké nabídce najdete i odrážedla pro nejmenší, stejně tak i koloběžky pro osoby se sníženou pohyblivostí. Výrobu koloběžek žene vzhůru prudce rostoucí poptávka na západoevropských trzích. Společnost Kostka-kolobka zaměstnává zhruba 100 lidí. Dvě třetiny produkce exportuje do několika desítek zemí. Hlavním exportním teritoriem je převážně Německo, kde si tento dopravní prostředek rychle získal početnou klientelu. Hanušovická firma prodává i do Austrálie a na Nový Zéland. Vhodnou koloběžku si můžete vybrat přímo v prodejně Kostka – kolobka, nebo si můžete zvolit specializovanou prodejnu s odborným poradenstvím po celé ČR. Více informací naleznete ZDE: http://www.kostkafootbike.com

Chcete cestovat s koloběžkou letadlem? Žádný problém. Vášnivý cestovatel Martin Šedivý projel se svou Twenty Fold nádhernou krajinu v Laosu a s Rebelem Filipíny. Více na jeho blogu: https://kicktheroad.com/ nebo na: http://kolobezkaaja.cz/kolobezka_filipiny/.

Společnost Kostka – kolobka založila v roce 2014 sportovní klub Kostka Racing postavený na pevných základech koloběžkových nadšenců. Posláním klubu je rozvoj a podpora mladých koloběžců. Cílem je propagovat koloběh a rozšířit jeho myšlenku do všech koutů světa. Objev kouzlo koloběhu a staň se příslušníkem velké rodiny koloběžkářů!  

Kostka – kolobka, s.r.o. Potůčník 449, 788 33 Hanušovice 

Tel: +420 583 231 025, Mob: +420 606 714 696, E-mail: dotazy@kolobka.cz