Kolekce MUUNA z dílny RIM CZ se stala Nábytkem roku 2021

Kolekce MUUNA z dílny RIM CZ se stala Nábytkem roku 2021

Kolekce MUUNA z dílny RIM CZ se stala Nábytkem roku 2021

RIM CZ: Kolekce MUUNA z dílny RIM CZ se stala Nábytkem roku 2021

Ani tento rok výrobci a designéři nepřišli o vyhlášení ocenění Nábytek roku, kterou uděluje Asociace českých nábytkářů. ‚Nábytkem roku 2021‘ byla vyhlášena „MUUNA“ otrokovické firmy RIM CZ, kterou navrhnulo italské designérské duo Massimo Costaglia & Giulio Mazzanti.

Cena Asociace českých nábytkářů měla být vyhlášena minulý týden v rámci veletrhu nábytku a interiérů FOR INTERIOR v pražských Letňanech. S ohledem na aktuální dění veletrh nemohl být uspořádán, a tak se vyhlášení už druhý rok konalo v rámci online prezentace.

Nábytkem roku 2021 je MUUNA

Kancelářská židle Muuna se hodí do jakéhokoliv interiéru. Čalounění nabízí širokou škálu barev, což ještě zvyšuje její schopnost adaptovat se. „Při vývoji židle jsme mysleli také na lepší ekologickou udržitelnost, proto je každá část židle rozmontovatelná a recyklovatelná. Díky čalounění látkou Oceanic, přispívá ke snížení množství plastů ve světových mořích.“vyzdvihuje Michal Hotmar z RIM CZ. Na rozdíl od ostatních kancelářských židlí na ní nejsou na první pohled vidět žádné ovládací prvky. Pečlivě začalouněná židle je vybavena SELF mechanikou, která všechno nastavení připraví sama. Díky skvělé ergonomii všem padne jako ulitá. „Muuna vznikla v době pandemie a výrazně tak zaplnila prázdné místo v portfoliu RIM jako domácí pracovní židle“ dodává Hotmar z RIM CZ. Muunu navrhlo duo italských designérů Massimo Costaglia a Giulio Mazzanti.

Hodnotitelská komise ocenila především inovativní a velmi čistý design výrobku, ale i unikátnost produktu, kdy se nejedná o produkci, která by byla jen pouhou skládačkou dílů různých subdodavatelů.

ORGANIX-výjimečně zdařilý design

Mezi další výrobky, které Asociace českých nábytkářů na návrh hodnotitelské komise považuje za mimořádně zdařilé, se zařadila i kolekce ORGANIX, kterou pro RIM připravil rakouský designér Kai Stania. Organix je kolekce křesla a dvou sedaček. Organické tvary proporčně atypického sezení jsou tu pro chvíle, kdy je potřeba načerpat novou energii nebo probrat všechno důležité u šálku kávy. „Tým našich konstruktérů již nyní pracuje na rozšíření této kolekce o nové prvky, které očekáváme letos na podzim,“ dodává Michal Hotmar z RIM CZ.

 

PRODUKTOVÝ TIP

MUUNA (MU 3101.04)

 

Kancelářská židle Muuna se hodí do jakéhokoliv interiéru. Čalounění nabízí širokou škálu barev, což ještě zvyšuje její schopnost adaptovat se. Na rozdíl od jiných kancelářských židlí nejsou na první pohled vidět žádné ovládací prvky. Pečlivě začalouněná židle je totiž vybavena SELF mechanikou, která všechno nastavení připraví sama. Více o produktu zjistíte na webu https://news.rim.cz/nebo v síti RIM Pointů v Čechách a na Slovensku.

ORGANIX (OX 5261)

Celočalouněné křeslo oblých tvarů s možností čalounění sedáku a korpusu opěry ve třech různých barvách. Křeslo je posazeno na černém kovovém rámu s plastovými kluzáky. Křeslo skvěle zapadne do firemních odpočíváren, hotelových recepcí, lobby místností a zkrátka všude, kde je zapotřebí neformálního sezení. Kolekci Organix pro RIM připravil rakouský designér Kai Stania. Více o produktu zjistíte na webu https://news.rim.cz/ nebo v síti RIM Pointů v Čechách a na Slovensku.

 

O RIM CZ

Společnost RIM CZ a.s. vznikla v roce 1991 v Otrokovicích nedaleko Zlína. Zabývá se výrobou kancelářských židlí a nábytku, který podléhá přísným nárokům na ergonomii sezení. Slogan „Pro zdravé sezení“ je podložen intenzivním výzkumem ergonomie a firma se tak snaží kultivovat a ozdravovat kancelářské prostředí firem. Na vývoji produktů spolupracují s českými i zahraničními designéry, jsou držitelem ocenění Red Dot, German Design Award a Good Design za produktový design. Více informací získáte na webu rim.cz.