Jižní Čechy člověk buď miluje...

Jižní Čechy člověk buď miluje...

Jižní Čechy člověk buď miluje...

Jovanka Vojtková je nadšená z venkova.

 

Každý v sobě nosíme nějaké to tajemství nebo třeba jen něco, o čem často sníme, ale nikterak veřejně neventilujeme. A pak se najednou ocitneme v situaci, kdy naše tajemství vypluje napovrch tak nějak samo ...

Jovance Vojtkové k tomu stačil jeden jediný výlet do jižních Čech. "Jsem z těch kopců a nádherné přírody úplně unešená", jásala na jednom z výletů. "Fascinuje mě ten klid, do kterého se občas ozve zabučení krávy nebo mečení ovcí. To, doplněno zvoněním jejich zvonečků, ve mně otvírá vzpomínky na dětství ..."

Sympatická maminka dvouletého Adámka, která si na jihu užívala relaxační výlet, se najednou rozpovídala. Vyprávěla o tom, že tatínek pochází z Makedonie, kam v dětství jezdila každé prázdniny.

Vzpomínala, jak ji ráno budily zvonky ovcí, když je pastýř hnal na pastvu. "Život na venkově, třeba právě v jižních Čechách, je můj tajný sen", ukončila své emoční vyprávění a povzdychla si: "No jo, no, moje sny jsou jedna věc, ale realita druhá; kvůli práci musíme zůstat v Praze."

Hlubokou nad Vltavou, kde se Jovanka se svými blízkými ubytovala v hotelu Podhrad, si nemohla vynachválit. "Netušila jsem, že tak malé město skýtá tolik aktivit pro rodiny s dětmi. Adámek se vyřádil ve sportovně relaxačním areálu, podívali jsme se do ZOO, na zámek ...

Nejvíc nadšený ale byl z jízdy v golfovém vozítku na golfovém hřišti s výhledem na zámek. Ten tedy ohromil hlavně mě. A vůbec; co se týče města Hluboká, je na každém kroku vidět, že těm na radnici není jedno, jak se v jejich městě žije!"

Těžko říct, jestli se Vojtkovi někdy přestěhují na venkov a na zahradě se jim budou pást ovce ... Třeba nakonec zvolí kompromis; dům v Praze a chalupu v přírodě, na venkově.

 

Zdroj: Kloboukfilm, Foto: Josef Edvar Gregor

S golfovou holí ještě malý Adámek zacházet neumí, poradil si po svém ...

Všudypřítomný zámek Hluboká dotváří exkluzivní atmosféru nejen Golfovému resortu, ale celému městu Hluboká nad Vltavou.