Jiří Lábus a Ondřej Havelka na MFF v Karlových Varech

Jiří Lábus a Ondřej Havelka na MFF v Karlových Varech

Jiří Lábus a Ondřej Havelka na MFF v Karlových Varech

Karel Dobrý jako Hastrman v novém filmu Ondřeje Havelky

Zítra ve 13:00 se v Domě České televize představí nový český film Hastrman. Koprodukční snímek ČT, který vzniká na motivy odvážného bestselleru Miloše Urbana, zde v pondělí uvede jeho spoluscenárista a režisér Ondřej Havelka spolu s představiteli hlavních rolí, Karlem Dobrým a Simonou Zmrzlou.

V roce 2002 získala v kategorii próza Magnesii Literu kniha Miloše Urbana Hastrman. Velkoryse vyprávěný příběh zachycující dvojí téma, mizející přírodu a fenomén oběti, který je navíc ukotvený ve dvou stoletích, řadě pohádek i mýtů, přetavil ve filmový scénář Ondřej Havelka spolu s Petrem Hudským (například série České televize Labyrint). „Je to velmi náročné, protože jde o rozsáhlou látku, kterou se snažíme scuknout do normální filmové stopáže,“ poznamenal před časem k práci na scénáři Ondřej Havelka.
 

 
Romantický i ironický Hastrman, jehož podtitul zní „zvíře v člověku, člověk ve zvířeti“, by premiéru měl mít na jaře příštího roku. V hlavní roli se objeví herec Karel Dobrý. Jeho postava se díky vztahu k venkovskému děvčeti, Katynce, ocitne v zajetí dvou silných emocí, spalující vášně i dříve netušeného štěstí. Katynka se tak stává vedle silného pouta k přírodě hlavním smyslem jeho života. Ale i zkázy.

V souladu s knižní předlohou se pak snímek přesouvá z prostředí vesnice devatenáctého století do současnosti. V té pak příběh nešťastné lásky, v kulisách dnešní společnosti, vyvrcholí.

Režie snímku se ujal Ondřej Havelka, který už na svém kontě má řadu režijních úspěchů v oblasti divadla a soudobé opery.  Svůj nový snímek představí v Domě České televize na Divadelním náměstí zítra ve 13:00 spolu s Karlem Dobrým, herečkou Simonou Zmrzlou, Jaroslavem Sedláčkem z Filmového centra České televize i Čestmírem Kopeckým, v jehož společnosti  První veřejnoprávní za koprodukce České televize a Barrandov Studio snímek vzniká.

Kromě Karla Dobrého se ve filmu objeví také Jiří Lábus, Norbert Lichý, David Novotný či Vladimír Polívka.