Jiří Hána – nový člen týmu Specialistů na Nově!

Jiří Hána – nový člen týmu Specialistů na Nově!

Jiří Hána – nový člen týmu Specialistů na Nově!

Od 26. srpna začne televize Nova každé pondělí ve 20.20 vysílat premiérové díly seriálu Specialisté s novou posilou v týmu vyšetřovatelů. Z mravnostního oddělení přichází na oddělení pražské kriminálky kapitán Martin Kovář, kterého ztvárňuje Jiří Hána.

V posledním předprázdninovém dílu zasadil osud týmu Specialistů nelítostnou ránu. Při policejním zásahu byl postřelen kapitán Čermák (Jan Zadražil) a svým zraněním na místě podlehl. Krom smutku, který kriminalisty pohltil, zůstala ve vzduchu viset i otázka, kdo obsadí místo po zesnulém kolegovi. Odpověď na ni divákům přinese hned první epizoda, kterou Specialisté sebevědomě vkročí do podzimní sezóny. Kapitán Kovář (Jiří Hána) se již v seriálu mihl. Právě on se víceméně náhodou přimotal k nešťastné přestřelce a zneškodnil vraha kapitána Čermáka.Jaký tento nově příchozí policista je? Kolegiální, přátelský a silný v komunikaci s lidmi. Ke svému okolí totiž přistupuje bez předsudků. Ze svého dřívějšího působení na mravnostním oddělení má dodnes hodně kontaktů v podsvětí. Zná své limity a dokáže respektovat přirozené autority. Zároveň je přizpůsobivý, ale ne podlézavý.

„Nehraji žádného tvrdého policistu nebo ´bombarďáka´, který vše vyřeší hned, jakmile dorazí na místo činu. Než se moje seriálová postava k něčemu vyjádří, dobře si to rozmyslí. Nedělá unáhlené závěry. Většinou si zachovává chladnou hlavu a situace řeší s nadhledem a rozvahou,“ uvádí Jiří Hána a přiznává, že je mu tento přístup blízký. „Cítím z ní velkou pokoru a lidskost. Doufám, že se mi ji podaří ztvárnit tak, aby působila stejně i na diváky,“ dodává.

 Martin Kovář je velmi technicky zdatný a vynikající střelec, za což si u svých kolegů vyslouží velký respekt. Se Strouhalem (Martin Dejdar) se znají dlouho a váží si jeden druhého. Nikdy spolu ale nepracovali, a tak postupně vyplave na povrch, že mají většinou rozdílné pohledy na řešení případů. Zatímco Strouhala vede logika, Martin se řídí víc empatií. S kolegou Lukášem (Jakub Štáfek) se Kovář rychle spřátelí, oba jsou totiž vtipálci. Zajímavé to bude s kapitánkou Zuzanou Májovou (Zuzana Kajnarová). Tu respektuje jako kolegyni, ale zároveň se mu velmi líbí jako žena. Má pro ni slabost. Nechme se překvapit, zda půjde pouze o slabost jednostrannou…

Specialisté od 26. srpna každé pondělí ve 20.20 na TV Nova!